Přejít na obsah

UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník

neboj se, já mám v jednotkách jasno. Psal jsem o Mbit/s, to je jednotka která se většinou používá při datovém toku a ne o MByte/s

Pokud se mluví o potřebě pro přehrávání videa tak se vždy mluví o Mbit/s nebo kbit/s

 

Bývá konvence že pro bit se použivá malé b a pro Byte (neboli 8 bitů) se používá velké B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono je v tom vubec gulas, ADSL pise "mb" coz je samozrejme nesmyslna jednotka,

dalsi vec je treba ze vyrobci uvadeji velikost uloznych zarizeni v desitkove soustave, namisto v bitove, pak se clovek divi, ze si koupi flashku 32 GB a ve skutecnosti ma jen 29 GB.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

to je spíš zaležitost jak se chápou násobky jako kilo, Mega, Giga. Standardně ve fyzice je to 10^3, 10^6, 10^9

Zatímco ve výpočetní technice se vžily spíš hodnoty 1024, 1024^2, 1024^3 a pro výrobce je samozřejmě lepší použít násobky které dají větší číslo.

Takže počítačově chápaný 1GB je 1 073 741 824 B, zatímco výrobce to chápe 1GB = 1 000 000 000 B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No ono to s těma jednotkama je obecně veselé... někdo tu tvrdí že MBit je nesmysl, ale správně je Mbit. A že MByte je zase něco jiného... ale to je jedno "bit" je "bit" ať je to na začátku s velkým nebo s malým B. Ale "MB" a "Mb" už rozdíl je! Uznávám, že MBit může být zavádějící, ale pořád je to asi jasné. "ALSL" tu upozorňuje na jednotky ale sám používá mb což je nesmysl, to by znamenalo mili bity což je ale bit je ve své podstatě už nedělitelný. Pokud jde o 1000 a 1024 soustavu, tam pro usnadnění vzniklo MiB a kiB a podobně, ale místo rozuzlení to přineslo ještě větší chaos, protože se to snažilo ujasniž je "kilo" je 1000 a tedy kB je 1000B a kiB je (nově) 1024B. Až po sem OK. Když někdo uvede 10kiB víme že myslí 10 240 B, ale kduž někdo uvede 10kB už nevíme jestli myslí 10x kilo "klasicky v IT léta používaných používaných" 1024B, nebo jestli myslí "nově" a "fyzikálně správně" 10x 1000B.

 

Jinak měl bych dotaz z jiného soudku.

Předpokládejme že to nahrávání se vyřeší připojením správně rychlé Flash (USB2 má teoretickou rychlost 480Mbit/s tedy až 60MB/s - to by mělo stačit hned na několik HD kanálů v MPEG4) nebo pevného disku. Ale má někdo zkušenost s překonvertováním placených kanálů na PC? Jak jsem si ověřil, free programy jdou. Ale co ty placené. Chápu a umím číst, co je na stráckách UPC a ne jednou to zaznělo i v diskusi. Ale nezkoušel to někdo nějak obejít? U Starého Handanu šlo také vytáhnout disk a "odblokovat soubory" a pak je zdlouhavě stáhnout do PC přes USB. Tady by to bylo snasší o to že by se nemuselo nic vytahovat (tedy kromě USB zástrčky).

Nějaké know-how?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak uz jsem psal, nahravky z kodovanych stanic,j sou zrejme nejak kodovane, protoze nesli v zadnem softu prekonvertovat do jineho formatu a vzdy to vyhodilo chybu.

Jedine ze by existoval nejaky dekodovaci program (podobne jako u Handana) ale ja nic nenasel.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tomas_35
Katastrofa to urcite neni, jen to chce vyvhytat mouchy, uz minuly tyden jsem odeslal nekolik pripominek, ktere putovali rovnou k programatorum Kaonu.

 

Mohu se zeptat jestli už máte odpověď od KAONU zda problém s nahráváním řeší ? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...