Přejít na obsah

UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kema

Takže mohu nahrávat ČT1 a koukat při tom na ČT2 ?

U satelitu to je v pohodě.

Můj Dreambox 800 HD nahrává ze stejné frekvence třeba 2 programy a na třetí koukám (například) - nepraktikuji to tak ale jde to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pokusím se to trochu rozvést:

 

Tuner naladí žádaný telvizní kanál (lhostejno, zda analogový nebo digitální), v našich podmínkách o šířce 8MHz, příp. 7 MHz. Tento naladěný kanál obsahuje buď jeden analogový program, nebo, v našem případě DVB, celý multiplex, tzn. soubor programů v daném muxu. Vše ostatní je pouze otázkou dalšího obslužného softwaru.

 

Zařízení (stb, tv, pc tuner) s jedním tunerem je tedy obecně schopné jeden program z daného muxu ukládat na disk a druhý program zobrazovat. Platí to pro nekódované programy. Pokud to zařízení (STB) neumožňuje, je to otázka obslužného softwaru, ať už jeho nedokonalost (nedodělanost), nebo záměr. Bohužel ani (některé) televizory toto použití (nahrávat a jiný pgm sledovat) neumožňují...

Například PC tunery Technisat umožňují při použití vhodného softwaru ukládat celý multiplex, který lze pak za použití jiného vhodného programu rozdělit na jednotlivé programy.

 

Neplatí to zcela u muxů, které obasahují kódované všechny, nebo některé programy. To zase souvisí s vlastnostmi CA modulu nebo použitého kódovacího systému. CA modul prostě nedokáže dekódovat více než jeden program (nebo má tuto možnost blokovanou).

 

Analogicky by se měly chovat i dvoutunerová zařízení. Pokud to neumí, je to opět otázka použitého softwaru.

Existují i pseudo-dvoutunerová zažízení, např. USB tunerTechniStar Combo HD CI, který dokáže přijímat (tedy naladit) jak DVB-C, tak i DVB-T. Má dva dekodéry, ale pouze jeden ladicí tuner, takže buď DVB-C, nebo DVB-T.

 

Shrnuto: Jednotunerový STB by měl umožňit nahrávání jednoho a sledování druhého programu ve stejném multiplexu. Pokud to neumožňuje, je nutno vyvíjet nátlak na UPC, tím spíše, že to anoncuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dave67

Já teda nevím, ale ať dělám, co dělám, mě to nenahrává tak, aby se na to dalo dívat. Obraz se seká, kostičkuje a timeshift zamrzá. Nepodařilo se mi udělat ani nahrávku po naprogramování. Nastavil jsem časovač na nějakej pořad v noci, přístoj nechal zaplej a nic se nenahrálo. HDD 2,5" se zapíná a vypíná se zapnutím přístroje, HDD 3,5" to nedělá a jede furt. Přece nebudu běhat po bytě a zapojovat přístroje, když budu chtít využít timeshift... Jestli to takhle půjde dál, tak jdou kluci pryč a vrátím se zpět k HD PVR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema
Takže mohu nahrávat ČT1 a koukat při tom na ČT2 ?

Ne, tohle bohuzel novy Kaon neumi.

A Synaps CHD-3000 CI CX nebo Amiko CHD-8240 CI CX ETH PVR DVB-C to bude umět?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tomas_35

Nevíte někdo jak je to s novým firmwarem 00.13.05.08 (případně vyšším) ? Stále tam mám verzi 00.13.05.07, přes OTA to nic neaktualizovalo a při vypínání nebo zapínání také ne. Ten RJ konektor na síť je tam asi pro srandu co ? Nebo je třeba pro nahrání firmwaru zasíťovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dinkylinky

Tomusi: Ptal jsem se minule na velikost písma u info o pořadech ve srovnání s Handanem CV5000. Dík za tvou odpověd:

3. Tady je pismo mensi, takze treba na mensim CRT televizoru uz to neni z dalky moc dobre citelne.

Jen by mě zajímalo, jestli menší písmo ve srovnání s Handanem myslíš jen třeba o 10% nebo je poloviční, tj. jednoznačně viditelné zmenšení písma?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dave67

Může mít nějaký vliv to napájení 2,5" HDD na trhanost nahrávky ? SD bezproblému, HD trhaně. Vím, že HDD je napájen přmo z USB, ale nebylo by externí z pohledu nahrávání lepší ? Budu ještě dokupovat rámeček pro druhej disk, tak jestli nekoupit rovnou s externím napánejím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...