Přejít na obsah

Platby SIPO


marek-81

Doporučené příspěvky

Už jsem ti odpověděl. 😉
Jaká je výhoda mít zadaných 10-15 samostatných povolení k inkasu oproti jednomu povolení inkasa SIPA?

Prostě každému vyhovuje něco jiného.

Teď jsem měnil banku, nemusel jsem ručně měnit x povolení. Platby mám přehledně na jednom malém lístečku. Nemusím to hledat na výpisu mezi platbama v Lidlu, v automatech na kafe,...

  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlaťák@ Výhoda nemít SIPO je např. v tom, že nemůže nastat situace, že se na SIPO objeví něco, co tam nemá co dělat a já to budu muset složitě řešit nebo nechat ručně vyhazovat někde na přepážce. Toto už jsem zažil někdy před 10 roky, kdy si jakási telekomunikační firma vrazila na moje spojovací číslo platbu 500 Kč a já asi půl roku běhal na poštu každý měsíc, aby tu položku z toho vyhodili ven (firma nebyla komunikativní, aby to zrušila sama).

A na výpisu z banky samozřejmě nic složitě hledat nemusím, protože si v internetovém bankovnictví dám prostě filtr plateb, jaký potřebuji :-)

Každopádně debata je o tom, že to VF nepodporuje, takže z toho bych asi vycházel...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adolf: já ti rozumím, že tobě vyhovuje jiná forma platby, ale mě prostě SIPO vyhovuje. Jsem na něj zvyklý a pokud si mám na něco odvykat tak to musím chtít sám a ne určitě proto, že to chce UPC. Já samozřejmě vím, že existují i jiné formy plateb, ale SIPO má hodně výhod (pro mě). Například i to, že můžeš zaplatit poslední den v měsíci, což u inkasa nejde, protože by jsi byl automaticky po splatnosti. Navíc bydlím ve městě a na poštu můžu jít třeba i o půlnoci, pokud půjdu do extrému. Prostě SIPO je pohodlná služba kde mám všechno pěkně pohromadě a přehledně. Pokud Vodafone mi nebude časem umožňovat platbu sipem, budu hledat jiného operátora který mi to umožní, třeba Poda. Nebudu platit všechno přes SIPO a jen Vodafone extra jinak. Buď bych teda zrušil SIPO úplně anebo ho budu mít a přes něj i platit.

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledat jiného operátora kvůli tomu, že ten stávající nepodporuje muzeální SIPO, to je teda podle mě dost mimo. Co když to časem zruší i PODA? Tak zase jinam? :-) Díval bych se na to reálněji, prostě způsoby plateb se mění spolu s tím, jak jde čas - vyúčtování VF lze např. hradit přes QR platbu, takže jenom naskenuji mobilem, potvrdím otiskem prstu a je zaplaceno (byť inkaso z účtu je samozřejmě ještě pohodlnější). UPC tam má ještě i možnost platby na terminálu SAZKA (u VF jsem to nenašel, možná to pak taky zmizí).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, petrmet napsal:

Mě účtuje pošta 13 Kč za zaslání dokladu SIPO.

před 6 hodinami, Ivo Mašek napsal:

Ano. Ten poplatek se přesně jmenuje: Úhrada poště za zaslání dokladu. A je to oněch 13.- Kč.

A víte oba, že ani to nemusíte platit, když nechcete posílat papírek?

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marek-81 : já bych hledal operátora služeb vždycky podle toho, jakou službu a v jaké kvalitě mi poskytuje. Způsob platby za tuto službu je v mém žebříčku až někde na nepodstatném místě (dokážu to zaplatit tak, aby mi to vyhovovalo). SIPO jsem zrušil minimálně před dvaceti lety, možná i dřív. Právě kvůli detailní možnosti kontroly a rozhodnutí, co jsem ochoten zaplatit/nezaplatit. Zkrátka mi to tak vyhovuje.

Navíc kromě systémů SIPO a nkasa, pokud chceš mít náklady pod měsíční optickou kontrolou, můžeš si nechat mailem posílat měsíční faktury od jednotlivých poskytovatelů služeb. Většina faktur má dnes možnost platby přes QR kód. Zkontroluješ fakturu, nascanuješ QR kód, posuneš datum splatnosti kam potřebuješ, vymalováno.

Další věc je, že většina bank dnes podporuje okamžité platby, takže proč bych chodil poslední den v měsíci někam na poštu? Případně rychlost běžných převodů je max. D+1. Skutečně to musíš nechávat až na poslední chvíli a pak chodit někam pěšky? Možností je spousta a hlavně bez toho chození na poštu.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...