Přejít na obsah

Cisco EPC3925 - zkušenosti


Doporučené příspěvky

Ahoj,

zkoušel jste někdo nastavovat Guest Network v menu Wireless? Myslel jsem, že to nastavím jako wifi pro návštěvy, ale nějak se mi nedaří, sice nastavím na Enable, ale wifi nevidím.

Mám stejný problém. Tipuji to na konflikt s jejich Wi-free. Dal bych za to krk, že tato položka (Guest Network) tam do zapnutí Wi-free u mě na modemu nebyla. Navíc se po restartu modemu samo u Hostovské sítě zrušilo Enabled.

Schválně jsem požádal o zrušení Wi-free, tak uvidím, jestli tato položka pak začne fungovat nebo úplně zmizí.

 

Tak i po zrušení Wi-Free hostovská síť nefunguje a po restartu modemu se sama v nastaveni vypne.

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

V poslední době se u modemu objevil další problém. Nemá někdo podobnou zkušenost?

Mám na routeru připojeno několik wi-fi zařízení a u tabletu se stává ze se mi stránky načítají normálně ale často se stane ze u protokolu https trvá načítání i několik minut. Přitom ping na https stránky normálně jede.

A i ostatní stránky jedou v pohodě. Pak pomůže odpojit se od wi-fi a hned se zas připojit a najednou https stránky naskočí. Zas ale jen na pár minut.

V administraci routeru mám všechno vypnuté chtěl jsem ještě vypnout QOS a když jsem to udělal tak se router nemůže připojit do wi-fi vůbec a hodí mi hlášku ze je problém s autorizací. Když si qos zapnu zase se připojím do wi-fi, nicméně problém se stránkami https přetrvává. Problém s https se mi však objevuje i u jiných zařízení.

 

Díky

 

Ahoj, mám úplně stejný problém. Nemáte někdo řešení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník PV

Od včerejška mě UPC převedl na službu 100/10 mbit. Nicméně na wifi u tohoto modemu nedostanu víc jak cc 36 mbit. Víc tento modem přes wifi nedá? Nebo mám někde špatně nastaveno? Ve wifi mám nastaveno N-Only, ikdyž jsem dával B/G/N mixed a široký kanál tak jsem pořád max uvedených 36 mbit. Síla signálu je perfektní zahlušení pásmem to nebude. Na Lan kabelu to normálně 100/10 mbti jede....

 

díky za případné reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, 36 je přeci jenom málo. Jakou máte WiFi? Jestliže podporuje jen N150, pak se o moc víc nedostanete, ale o kousek by to ještě mělo jít. Indikace síly signálu ve win nic neříká o zarušení pásma :) Použijte třeba program inSSIDer (pro PC se systémem win) nebo WiFi Anylyzer (pro telefony s Androidem) pro náhled na obsazenosti kanálů.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám N150 v notebooku a přes 40 Mbit je z říše snů, ono záleží i na provedení antény, proto bez dalšího nelze říct jak moc to je či není OK.

 

V pásmu 2,4 GHz toho běhá daleko víc než jen wifi včetně mikrovlnek, na zjištění množství rušení je potřeba spektrální analyzátor.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PV

Jedu na wifi přímo z Cisca 3925. V okolí cca 5 wifin, každá na jiném kanálu, než mám já. Sílu signálu v Inssideru mi to ukazuje RSSI kolem 60. Na všech zařízeních to je stejné. Ať se jedná o NTB či smartphone, víc jak cca 36 nedám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že je každá na jiném kanálu zas tak moc neznamená :) ony se ty kanály vzájemně překrývají. Jaký máte NTB a jaký telefon? Ať alespoň zjistíme, jaké síťovky v nich jsou.

 

No já mám N150 v notebooku a přes 40 Mbit je z říše snů, ono záleží i na provedení antény, proto bez dalšího nelze říct jak moc to je či není OK.

 

V pásmu 2,4 GHz toho běhá daleko víc než jen wifi včetně mikrovlnek, na zjištění množství rušení je potřeba spektrální analyzátor.

Já na 802.11 N-lite dostávám 45-53.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

To někomu na WiFi nestačí 36Mbps? Pokud stahuju, tak stejně jedině kabel to řeší a pokud se courám po netu, tak je i 36 luxus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PV

ntb je HP probook se síťovkou AR9285, mobil je LG G3 - tam bych problém neviděl... právěže ntb nemám možnost ke kabelu připojit. Nebudu tady řešit kabeláž v bytě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...