Přejít na obsah

Optická síť


Návštěvník Pardal

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jaku

Tato otázka je zajímavá, ale nevím jestli chápu na co se ptáš.

Ano, dodává zařízení, které se používá v síti UPC. Ale nejedná se ani o optické, ani o datové rozvody, ale o DVB-C.

Tedy modem si od nich nekoupíš a kabely ti v bytě nerozvedou.

 

Myslím, že víc se dozvíš z http://www.lica.cz a hlavně http://www.dvb-c-shop.cz.

V poslední době některá zařízení začalo prodávat i samo UPC. Dříve je UPC jen půjčovalo buď zdarma nebo za měsíční poplatek.

 

Opravdu netuším kam tvá otázka míří, vzhledem k tomu, že pokračuješ ve vláknu "Optická síť".

Jinak v toto fórum je fórem uživatelů. Nikdo tady nemluví oficiálně za UPC a více méně tu nikdo není zaměstnancem UPC, resp. určitě nemá v pracovní náplni zde odpovídat.

 

Takže jaké jsou obchodní vzdahy mezi UPC a LICA se tu asi přesně nedozvíš. ;)

OT: Netuším, jestli se mi tento příspěvek povedl. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pardal

Vůbec mě nešlo o zjišťování jaké a kdo má s kým obchodní vztahy. :) A nic od liky kupovat nebudu, ale jen jsem tím chtěl zjistit co UPC používá za aktivní a pasivní prvky v síti. A na základě toho si mohu utvořit představu co jak a kde bude UPC instalovat a také po čem se mam v okolí porozhlédnout, abych zjistil jak jsme na tom u nás a co nám teda nakonec k tomu baráku dovedou.

 

Jinak příspěvek - alespoň z mého pohledu se ti povedl, ale asi se nepovedl ten můj předchozí, nějak mě nenapadlo, že by se to dalo vyložit tak, že bych chtěl zjišťovat nějaké obchodní vztahy mezi dodavateli - za to se omlouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Povedenost příspěvku nebyla narážka na tebe, ale na "ošklivé" pořadové číslo, které ten můj příspěvek měl.

 

Jen se v odpovědi vrátím k tomu, co jsi psal.

LICA, podle mne, dodává "jen" koncová zařízení pro DVB-C . Tedy s tím, na co se ptáš, to nemá vliv.

Co ti do baráku dovedou (kromě toho, že to bude koax), také netuším. Koncová zařízení jsou popsaná i včetně obrázků např. v Galerii.

Kdysi se jednalo o modemy Scientific Atlanta WebSTAR (netuším jestli ho ještě uživatelé vůbec mají).

Dále to byly Motoroly, ty se z důvodu rychlosti a přechodu z DOSC 2.0 na 3.0 mění za Ubee a hlavně CISCO modemy.

 

S modemy nemá LICA zřejmě nic společného. Ta je kompatibilní s UPC jen co se DVB-C týče a to jsou zařízení značek Handan (starší) a Kaon.

Potom to jsou, už v jiných vláknech zmiňované, CAM od TechniSatu a novější od SMiT. (Díky Retiree za doplnění).

 

Myslím, že jsem se ti snažil odpovědět na vše, i když se domnívám, že ti ty informace na nic nejsou.

Víc ti určitě dá, pokud si co nejvíc přečteš celé toto fórum. Včetně vláken o kompatibilních zařízeních a jak ladit TV.

I o routerech a wifi je toho tu hodně.

 

Nejdůležitější podle mne je, že od UPC dostaneš modem podle toho jakou rychlost si objednáš, zda chceš k tomu telefon a zda má mít integrovaný WiFi AP.

Z modemu dostaneš buď 100Mbit nebo 1Gbit twist a co si s ním dál uděláš (připojení vlastního routeru nebo jen switche) je na tobě. Switch použiješ jen u vyšších rychlostí, kde máš víc IP adres.

Upraveno uživatelem Jaku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Trochu OT, cit.: "...CAM od TechniSatu." Obávám se, že Technisat již žádné CAM nevyrábí, v každém případě LICA i UPC dodávají již delší dobu CAM od plně čínské firmy SMiT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No snad ta diskuse kolem optických sítí již skončila nebo dostane věcnou formu.

Ať už budou operátoři optické kabely využívat pro šíření DVB-C či IPTV musí rozhodnout oni. Optický kabel toho asi umí dost. My ho máme ,jak už jsem uvedl, zavedený až k domu . Nové různé společnosti pokládající optické kabely šíří asi často IPTV. Ale DVB-C i IPTV mají své výhody a nevýhody, přičemž všichni využívají optické kabely - jak jinak. Někdo skoro na 100 %, někdo méně.

Nejvíc mne však fascinovala myšlenka a realizace "televize po zvonkovém drátu". U nás O2TV. Jak geniální! Tyhle kabely byly natahané všude, takže pokrytí super. Buhužel praxe je jiná. Moc se tomu asi nevěnovali. Cenová politika také nic moc. Kdyby nabídli super balíček : O2TV + plus mobilní tarif to vše za babku... kdo ví ? Ale to je zcela mimo mísu.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za "placatý koax a čtyřdrát". Schválně jsem to dal do uvozovek celé. Je to spíš "dvojkabel". Zítra ho snad vyfotím a vystavím. Prostě koax a dvoulinka v jednom černém plastu.

Opraveno na čtyřdrát a obrázek doplněn do galerie a příspěvku výše.

Koukam na ten obrazek v Galerii, ty 4 draty slouzi na telefon, nebo k cemu ?

U nas kdyz se v devadesatych letech delali vykop tak se pokladal koax a telefonni kabel zvlast.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi se tento typ kabelu používal k satelitům, buď na polarizátor nebo na ovládání motoru. Zřejmě to někde nakoupili za dobrý prachy a ty 4 dráty navíc nevadily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...