Přejít na obsah

Optická síť


Návštěvník Pardal

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jaku

Sice ukrajuje, ale je to zanedbatelné. :)

Tedy jinak 100Mbit sdílí "dvě" televize a telefon, kde se samozřejmě v pohodě vejdou nejen dva HD programy a "hlas", ale i spousta "vzduchu".

Spíš nerozumím tomu, proč ten 100Mbit nedodá 100Mbitů? To užere 5 Mbitů režie routerů a firewallů na cestě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, ukrajujou si televize s telefonem a internet jede samostatně :)

ono to nejspíš těch 100 Mb/s jede, ale v jiný vrstvě síťovýho modelu, na transportní tcp se dostane těch 95 :) je to trochu nezvyk po přechodu od upc, kde ta rychlost je vždycky o kousek vyšší, ale co sem se ptal lidí s nižším tarifem, těm to jede vždycky cca o pár Mb/s rychlejc... holt musim ještě chvíli vydržet :lol: hlavně že už sou ty rychlosti stejný v obou směrech, jak by to správně mělo bejt :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to shrnul asi takto: kazda z tech dvou technologii ma sve vyhody a nevyhody,koax je vhodnejsi na televizi a optika na internet,

takze kdo ma doma vic jak 2 televizory a nechce resit nejake pridavne STB a slozite zapojovani, at si radej poridi UPC a v TV at kouka na analog, DVB-T, ci DVB-C s CA modulem.

Kdo chce mit internet s vyskokou prichozi i odchozi rychlosti, ma doma jednu, nebo max. 2 TV nevadi mu ze vyber koncovych STB zarizeni je omezeny, ze prepinani kanalu je pomalejsi, ale zase je tu moznost videa na prani, at jde do optiky.

 

Budoucnost je urcite v optice, ale koax tu bude jeste hodne dlouho, protoze nikdo nema tolik penez aby mohl prekopavat sit a natahovat vsude nove kabely, navic technologie prenosu signalu po koaxu jde neustale dopredu, takze zatim opravdu neni duvod ke zmene.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a teď k té televizi - nechceš mi snad tvrdit, že optikou neprotáhneš 100 televizních programů a ktomu ještě internet, a to nemluvim o tom, že těžko budeš sledovat najednou 100 programů :) Nevím teda proč by se IPTV měla zapotit :)....

Jo, protáhneš v pohodě. Ale co s tou optikou dál? Jedině na ni naroubovat převodník buď na koax nebo na LAN. A to je podle mě zbytečný dělat u každýho účastníka sólo, když stačí v pohodě jeden převodník na celej obytnej barák (navíc profi, oproti nějakýmu tebou popisovanýmu šidítku za 1000 kaček, kterej jede v nonstop provozu tak tejden a pak úplně zdechne, nehledě na to, že 10x za den vytuhne a je nutnej restart). Přičemž u TV programů je jasně výhodnější nechat ten výstup na koaxu, kterej pak úplně v pohodě rozvedeš všude a bez extra nákladů oproti IPTV, kde musíš minimálně ke každý TV nacpat IP set-top-box.

A že všechny popisovaný technologie umí přenos dat je sice pěkný, ale nejsou data jako data. Ty televizní nesměšuj s těma netovýma, skutečně je nesmysl chtít všechno od jedný technologie. Když dám příměr, tak v pračce taky nemeješ nádobí jenom proto, že vypadá stejně jako myčka, má přívod vody, odtok do odpadu a napájení 230V. Taky použiješ myčku. A opačně, v myčce nepereš prádlo. Doufám, že je to jasný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krátce k telefonu - žádný volný minuty, ale ke službám tv+net bez paušálu, mobily za korunu, pevná za korunu, pevná mimo špičku za polovinu[/color], kvalita ok, zapojuje se do VoIP brány cisco...

Já čtu u nich v aktuálně platným ceníku něco jinýho:

 

di-BEMB.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já čtu u nich v aktuálně platným ceníku něco jinýho

http://www.centrio.cz/ -> telefon -> ceník volání

jinak ten web je podle mě celkem katastrofa... nějakej kompletní ceník? na coo :lol: je tam jenom jeden obstarožní leták, ve kterym nejsou zdaleka všechny tv stanice, nikde neni zmínka o balíčku tv komplet+ a 100Mb/s net atd... nevim, koho napadlo, aby ten web byl celej ve flashi, když se to pak hůř upravuje... a ten web centronet.cz lepší nekomentovat :roll: asi šetřej kde se dá, což mi ale na druhou stranu přijde jako lepší způsob než vymejšlet, kam zašít jakej poplatek za neúspěšnou samoinstalaci apod. :roll:

A že všechny popisovaný technologie umí přenos dat je sice pěkný, ale nejsou data jako data. Ty televizní nesměšuj s těma netovýma, skutečně je nesmysl chtít všechno od jedný technologie. Když dám příměr, tak v pračce taky nemeješ nádobí jenom proto, že vypadá stejně jako myčka, má přívod vody, odtok do odpadu a napájení 230V. Taky použiješ myčku. A opačně, v myčce nepereš prádlo. Doufám, že je to jasný :-)

asi bych nesrovnával iptv a dvb-c s pračkou a myčkou :lol: iptv je stejně jako dvb-c taky o šíření televizního obsahu, ale je to oproti dvb-c celkem novinka a ještě ne všechny televize sou na to připravený... ale jak už sem psal, televize de celkem mimo mě, takže moc nesleduju, jak to je v současný době s tunerama, spíš vim, že dvb-c je už skoro všude, na iptv sem se ještě moc nezaměřoval :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pardal

To: Slamb - dík za typ na jiného poskytovatel - jak jsem koukal na jejich stránky tak jsou pro mě zajímavější, jen doufám, že budu v jejich dosahu.

 

To: IP: 89.176.141.166 Nezlob se na mě,ale tvůj názor sdílet nemohu, určitě máš osobní zkušenost s tím šidítkem za 1000,- ale já taky :) je to přímo tento model TP-Link Gigabit Ethernet Media Converter MC200CM, je použitý na prodloužení sítě mezi dvěma výrobnami cca. 300 m, pokud si pamatuji, jsou nainstalovaný cca. 5 měsíců a prozatím s nimi nebyl jediný problém, zřejmě jsi narazil na špatný kus!

 

Je samozřejmě i zajímavé řešení mít profi převod někde ve sklepě a rozvod třeba UTP, ale optika je v tomto případě levnější na materiálu a nemluvím o průměru kabelu, který se bez problému protáhne v husím krku u rozvodu domovního telefonu UTPko ani koax tam nenarvu.

 

A rád bych byl poučen o rozdílnosti dat TV a netu. Ty nuly jsou asi jinak šišatý :), ne promiň, dělám si srandu :) jak jsem již psal, je to jen o názoru a způsobu využití. Osobně plánuju tři TV a comp ve kterém si občas tu televizi pustím jako kulisu při práci. Opravdu u mě doma větší počet TV nehrozí a deset už vůbec ne :)

 

STB mě nijak neomezuje a navíc jak Slamb uvádí, tak někteří poskytovatelé je dávaj v rámci nabídky, takže náklady minimální. A jestli tahám po bytě koax a UTP, nebo jen UTP, je podstatný rozdíl!!!

 

Na závěr mohu jen říci, že mi dva se na výběru technologie neshodneme, máme rozdílné potřeby!! Já tě koax neberu a když tak si u něj zůstaň na věky. Mně prostě nevyhovuje a tím to hasne :) důvody proč ne jsem tu již uvedl a tak to nebudu znova rozebírat. :)

 

Ještě jednou chci poděkovat Slambovi - hlavně za ten testík rychlosti připojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aktuálně platným ?

No to uz asi ne kdyz je z roku 2006 :-)

Rok snad nemá na aktuální platnost vliv, ne? :-) Třeba VOIP Softphone má svůj ceník tuším ještě starší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...