Přejít na obsah

Optická síť


Návštěvník Pardal

Doporučené příspěvky

Já čtu u nich v aktuálně platným ceníku něco jinýho

http://www.centrio.cz/ -> telefon -> ceník volání

jinak ten web je podle mě celkem katastrofa... nějakej kompletní ceník? na coo :lol: je tam jenom jeden obstarožní leták, ve kterym nejsou zdaleka všechny tv stanice, nikde neni zmínka o balíčku tv komplet+ a 100Mb/s net atd... nevim, koho napadlo, aby ten web byl celej ve flashi, když se to pak hůř upravuje... a ten web centronet.cz lepší nekomentovat :roll: asi šetřej kde se dá, což mi ale na druhou stranu přijde jako lepší způsob než vymejšlet, kam zašít jakej poplatek za neúspěšnou samoinstalaci apod. :roll:

A že všechny popisovaný technologie umí přenos dat je sice pěkný, ale nejsou data jako data. Ty televizní nesměšuj s těma netovýma, skutečně je nesmysl chtít všechno od jedný technologie. Když dám příměr, tak v pračce taky nemeješ nádobí jenom proto, že vypadá stejně jako myčka, má přívod vody, odtok do odpadu a napájení 230V. Taky použiješ myčku. A opačně, v myčce nepereš prádlo. Doufám, že je to jasný :-)

asi bych nesrovnával iptv a dvb-c s pračkou a myčkou :lol: iptv je stejně jako dvb-c taky o šíření televizního obsahu, ale je to oproti dvb-c celkem novinka a ještě ne všechny televize sou na to připravený... ale jak už sem psal, televize de celkem mimo mě, takže moc nesleduju, jak to je v současný době s tunerama, spíš vim, že dvb-c je už skoro všude, na iptv sem se ještě moc nezaměřoval :)

Když na věc přijde, tak nádobí můžeš taky "umýt" v pračce. Akorát je dobrý vypnout závěrečný odstřeďování, pokud není člověk fanda do puzzlí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: Slamb - dík za typ na jiného poskytovatel - jak jsem koukal na jejich stránky tak jsou pro mě zajímavější, jen doufám, že budu v jejich dosahu.

 

To: IP: 89.176.141.166 Nezlob se na mě,ale tvůj názor sdílet nemohu, určitě máš osobní zkušenost s tím šidítkem za 1000,- ale já taky :) je to přímo tento model TP-Link Gigabit Ethernet Media Converter MC200CM, je použitý na prodloužení sítě mezi dvěma výrobnami cca. 300 m, pokud si pamatuji, jsou nainstalovaný cca. 5 měsíců a prozatím s nimi nebyl jediný problém, zřejmě jsi narazil na špatný kus!

 

Je samozřejmě i zajímavé řešení mít profi převod někde ve sklepě a rozvod třeba UTP, ale optika je v tomto případě levnější na materiálu a nemluvím o průměru kabelu, který se bez problému protáhne v husím krku u rozvodu domovního telefonu UTPko ani koax tam nenarvu.

 

A rád bych byl poučen o rozdílnosti dat TV a netu. Ty nuly jsou asi jinak šišatý :), ne promiň, dělám si srandu :) jak jsem již psal, je to jen o názoru a způsobu využití. Osobně plánuju tři TV a comp ve kterém si občas tu televizi pustím jako kulisu při práci. Opravdu u mě doma větší počet TV nehrozí a deset už vůbec ne :)

 

STB mě nijak neomezuje a navíc jak Slamb uvádí, tak někteří poskytovatelé je dávaj v rámci nabídky, takže náklady minimální. A jestli tahám po bytě koax a UTP, nebo jen UTP, je podstatný rozdíl!!!

 

Na závěr mohu jen říci, že mi dva se na výběru technologie neshodneme, máme rozdílné potřeby!! Já tě koax neberu a když tak si u něj zůstaň na věky. Mně prostě nevyhovuje a tím to hasne :) důvody proč ne jsem tu již uvedl a tak to nebudu znova rozebírat. :)

 

Ještě jednou chci poděkovat Slambovi - hlavně za ten testík rychlosti připojení.

A co s tím TP-LINKem MC200CM tady? Jeho dosah je 500m a je určenej k úplně jiným věcem, než o kterých se bavíme.

 

Rozdílnost v TV a v netu je v samotný technologii, kdy TV je namodulovanej signál do TV pásem, zatímco net běhá v jinejch protokolech. To je asi zbytečný rozebírat do hloubky, prostě TV v provedení "koax" je jasně výhodnější pro šíření po domech a bytech, je to snadno rozbočitelný, opravitelný a hlavně můžeš koax zapojit přímo do televizoru bez nutnosti předřazovat set-top-box.

 

Na závěr ti zase já můžu říct, že žádnou kabelovku nebude nikdy zajímat co tobě vyhovuje nebo ne. Prostě buď vezmeš co nabízí nebo si můžeš někde zakopat optiku svoji a tam si pak šířit co je libo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
aktuálně platným ?

No to uz asi ne kdyz je z roku 2006 :-)

Rok snad nemá na aktuální platnost vliv, ne? :-) Třeba VOIP Softphone má svůj ceník tuším ještě starší.

Rok vydání nemá vliv na platnost, ale to, že na webu mají zobrazený novější ceník ano. :)

 

Ale to už Slamb psal "http://www.centrio.cz/ -> telefon -> ceník volání"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pardal

IP: 89.176.141.166 Víš ten Tp - link je jako příklad, samozřejmě by záleželo jakou technologii optiky by použil poskytovatel (myšleno typ vlákna /optického kabelu/ a na jaké frekvenci), ale jinak je to přesně to co já osobně bych do toho bytu na konec optiky potřeboval - převádí fotony z optického vlákna do signálu tlačeného v metalice a naopak - méně laicky to už snad popsat nejde - snad to pochopíš :)

Za dlaší, nikdy jsem netvrdil, že jsou shodné protokoly pro přenos netu a tv signálu, a jestli chceš můžeme to rozebrat do podrobností - z toho strach nemám :) Ale jeslti ti něco neuniká? Já se tady bavim celou dobu o tom, že bych raději uvítal IPTV než DVB-C a tam je opravdu lepší rozvod po UTP rozvodech (nebo optice samozřejmě).

Jak jsem psal dříve - já ti ten koax neberu - zůstaň si u něj - já jsem zde pouze hledal odpověď na otázku jakou technologii využívá UPC, neboť jak píšeš a máš pravdu záleží jakou technologii využívá poskytovatel, ale uniká ti skutečnost, že dnes máme těch poskytovatelů více - a dá se říci, že každý používá jinou technologii, takže je na výběr!

Sice máme objednávku u UPC, ale byla učiněna tak nějak na rychlo a proto zjišťuji jaké jsou možnosti nic víc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel nemáš ani páru o tom, jak rozvody v optice fungují a podle nějakýho home-made převodníku si myslíš, že se to dá nacpat někam do hromadnejch rozvodů. Samozřejmě nedá a pokud je optika až do bytu, tak jedinej smysl má v momentě, kdy je tomu tak od poskytovatele až ke koncovýmu klientovi. Nikoliv, že se kdesi do baráku dá převodník z metaliky na optiku, aby se to u tebe doma zase převádělo naopak. To je možná tvůj laickej pohled, ale v praxi naprostá hovadina :alien:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pardal

A nejsi trochu mimo??? :) Vytáhni tady z té diskuze kde jsem psal, že bych si to tzam dával sám na vlastní triko??? Je snad logické, že to by bylo zakončení optického rozvodu od poskytovatele - jinak podrobněji - městské rozvody - rozbočené do jednotlivých domů - kde jsou opět rozbočené do jednotlivých bytů zakončené účastnickou zásuvkou a je pak už jen na tobě jestli chceš i rozvody po bytě v optice, nebo jestli si necháš nainstalovat converter do metaliky - ten konverter jsem jen uvedl jako příklad na tvé tvrzení jak jsou zařízení pro optiku drahá! Asi tak, a laskavě mě nevnucuj nějaké tvé smyšlené teze, které jsem nikdy nepsal! Netušim proč bych měl převádět z metaliky do optiky a naopak?? Nevím kdo se tu vyjadřuje jako amatér, ale tyto konvertory se nemusí používat v páru - když si k němu přečteš někde nějakej popisek, tak alespoň pořádně - jak jsem již psal: Zůstaň si u koaxu a neotravuj nesmyslama, buď se bav trochu k věci a nebo si o tom alespoň něco přečti, když už o tom nic nevíš :) I když jak koukám, když nejsi schopný ani pochopit o čem tu lidi diskutují tak asi stejně nikde nevyčteš nic užitečného :D Jinak jsem moc rád pane profesionále, že s tebou mohu akreditovaně diskutovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Tak teď pro změnu nějak nechápu tvůj příspěvek já.

Naopak ten předtím my byl docela jasný.

 

Jak to myslíš s tím, že by k tobě do bytu vedla optika od poskytovatele? To jako extra natažené (vyhrazené) jedno vlákno z Pražského uzlu UPC co vede do NIXu?

Nebo bys sdílel jedno vlákno s celým panelákem? Tomu zatím moc nerozumím a neumím si to představit.

 

Možná se pletu, ale dnes asi optika vede do jednoho pomníčku s CMTS, který je společný pro několik domů či celé sídliště. Určitě záleží na konkrétní lokalitě.

Z ní jde potom už jeden koax do domu a z "rozvodné skříně" v domě do jednotlivých bytů samostatné koaxi. Dříve se zde dávali filtry na jednotlivá pásma, takže podle toho měl člověk analogovou nabídku.

 

Kde by podle tebe mělo být zakončeno to tvoje vlákno, které by na druhé straně končilo u tebe v bytě? Opravdu tvůj vnitřní rozvod mě vůbec netrápí.

Jestli nechceš odpovídat nemusíš.

Já klidně naopak odpovím co si myslím o tvé původní otázce.

Mám dotaz :)

Někdy na jaře by k nám do baráku mělo UPC dělat kabelovou přípojku. Nevíte jakou technologii UPC používá? Tím myslím jestli je ta přípojka v optice nebo koax. Je to v Praze Nuslích, kousek od Arkád. V případě, že by tam tahali optiku, myslíte, že by mohli být i rozvody v domě v optice? Popřípadě by mě zajímalo kde bych tyto informace mohl získat?

Ne, UPC do domů (a dál do bytů) vede jen koax a v dohledné době to předělávat určitě nebude. Zeptat se můžeš zde třeba ti odpoví někdo z externích techniků nebo svůj dotaz směřuj přímo na UPC přes kontaktní formulář.

Upraveno uživatelem Jaku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že současné výhody a nevýhody shrnul výše tomus. Já vysoce oceňuji to, že je možné u UPC přijímat programy pomocí CAM modulů přímo přepínáním v televizoru. To by měla být naprostá samozřejmost. A bez STB či konvertorů i když jsou na konci jinak moderního rozvodu. Až to budou zvládat televizory přímo, tak OK. Ale to bude ještě chvíli trvat, když vzpomenu, že ani zavádění DVB-C do TV nebylo jednoduché.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaku : no nejsem si také jistý, ale myslím, že jsou u UPC někde i rozvody kde se optika vede až do domu a až domovní rozvody jsou koaxiální. Ale není optika jako optika, asi důležité je co a jak se optickými kabely rozvádí. Ale moc tomu nerozumím, potvrdil mi to nejeden technik, že až k domu máme opt. kabel.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Nehádám se, je to možné, nejsem si v tomto případě jistý, ale je možné, že se to liší tím, že v mém případě se jedná o čtvrť s rodinnými domky, takže to tu máme možná trochu jinak. Do mého baráku vede rozhodně koax a čtyřdrát (opraveno).

Jedná se o bývalý Karneval, vlastně Intercable plus další názvy, které si už ani nepamatuji. :)

Upraveno uživatelem Jaku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...