Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Není to technická vada, ale bohužel u těchto dvou stanic vysílá operáror v "levém" kanále CRo6 a v "pravém" kanále CRo7. U Handanů se automaticky nastavý na cze zvuk (u CRo6 je jako levý kanál, u CRo7 jako pravý kanál), u Kaonů je potřeba ručne nastavit pro CRo6 "Levý" pro CRo7 "Pravý" zvukový kanál. U různých TV to bude asi stejné.

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Koho zajímají typy modulaci apod., tak na ulozto.cz je soubor "Cable Transponders" s ini soubory kabelových "západních" poskytovatelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník barsalano
Není to technická vada, ale bohužel u těchto dvou stanic vysílá operáror v "levém" kanále CRo6 a v "pravém" kanále CRo7. U Handanů se automaticky nastavý na cze zvuk (u CRo6 je jako levý kanál, u CRo7 jako pravý kanál), u Kaonů je potřeba ručne nastavit pro CRo6 "Levý" pro CRo7 "Pravý" zvukový kanál. U různých TV to bude asi stejné.

 

Díky za sofortní odpověď, tohle mě "v rozčilení" nenapadlo vyzkoušet. A diskusi stran nešťastného Grundigu ukončeme, stejně jsem téma zaplnil něčím, co s CI rozhraním a CA moduly nesouvisí, mea maxima culpa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník barsalano

Dobrý nápad, díky, tohle mne nenapadlo. (Byť přístroj patří k těm novějším modelům a nový firmware nejspíš k disposici nebude, ale za zkoušku to stojí) Už mne nenapadlo (krom zastřelení přístroje) nic jiného, než před vyhledáváním zadat ID, ale to by nejpíš stejně nepomohlo, ostatně UPC tuším se signálem identifikaci + další informace, posílá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for tomus:Nic proti tvému návrhu, ale není to zbytečné ? K čemu je dobré vědět nějaké info o HW nebo SW, to není podstané ne ? nebo ano ? Podstatná je dle mého jen ta informace o tom, kdo CAM modul prodává ( UPC, LICA) a z toho je pak zřejmé v jakých tv tyto moduly hrají ne ? nebo tím sleduješ neco jiného ?

Znate to porekadlo, duveruj , ale proveruj ?

Ona je totiz otazka zda vubec Lica mluvi pravdu, precejen je v jejich zajmu aby dal prodavaly CA moduly, ktere oni nabizeji,

pokud se zjisti ze jsou stejne jako ma UPC, tak proc by pak lidi nakupovali u Lici kdyz jsou o tri stovky drazi, nez od UPC.

 

Navic me zarazi ze v Lice ani nevi, ze je mozne prevest jiz koupeny modul, jineho uzivatele UPC, kdyz uz to funguje minimalne rok.

 

Zatim bych o tom zbytecne nespekuloval, za par tydnu praxe ukaze jak to ve skutecnosti je.

 

Přeji všem dobrý den,

jsem technik společnosti Lica a je zajímavé sledovat Vaše diskuze. Ještě jsem nikdy sem nepsal žádný příspěvek, tak se předem omlouvám, jestli "můj příspěvek vložím nějak nešikovně." Chtěl bych Vás požádat, jestli máte nějaké dotazy týkající se CA modulů, tak nevidím důvod, proč se na náš eshop neobrátit. Využijte tuto adresu support@dvb-c-shop.cz nebo nám zavolejte na tel.: 840 110 120, +420 311 219 987. Jsme ochotni s Vámi projít nastavení TV, zprovoznit Váš CA modul ve Vaší TV, prostě cokoliv co se týká CA modulů.

 

např. Ze své bohaté zkušenosti v oblasti DVB vysílání, tak mohu říci, že koukat na seznam podporovaných TV je zbytečné. Daný výrobce vydá TV s určitou verzí SW a časem se vydá další novější verze SW. Jde jen o to, jestli je ten SW pro danou TV správně modifikovaný. Jestliže bude obsahovat chyby, tak Vám nempomůže to, že tato TV podporuje CA moduly X, Y. Jedna značka měla velmi často problém s CA moduly. To co pomohlo, tak nový SW. Nebo si vemte proč se ladily některé TV pod Finskem, Švédskem? Opět se nechá říci, že to je problém/vlastnost SW. Proto máte-li pochybnosti, tak nám napište.

 

Další dotazy byly na CI vs. CI+. Stručně lze říci CI+ je zpětně kompatibilní s TV, které mají CI a CI moduly jsou kompatibilní v TV, které podporují CI+.

 

Líbí se mi věta od admina..., že Lica neví je možné převést již koupený modul na jiného zákazníka... To by mne zajímalo, kde jste pane "Admine", či "Tomusi"(neznám Vaše jméno, proto se omlouvám za oslovení) přišel k této informaci - to myslím upřímně, neboť toto je nesmysl a vlastně jste nám spíše zde nevědomně, či vědomně touto nepravdivou informací poškodil reputaci společnosti Lica. Koupený modul je přece majetkem zákazníka. To co pak s modulem zákazník provede, je čistě věc zákazníka. Jestliže modul zákazník prodá a modul si koupí nový majitel, tak mohou nastat dvě varianty. Ta první je, že nový zákazník je zákazníkem UPC. Všechny CONAX zařízení jsou v síti UPC párovány, čili každý modul má nějaké číslo, které se musí zavést do CAS serveru společnosti UPC. Jestliže nový zákazník na UPC oznámí, že má modul ten a ten, a v systému UPC bude tento modul zaveden, tak není problém tento modul použít a spárovat jej s kartou od UPC. Jestliže bude druhá varianta, čili nový zákazník nebude klientem UPC, tak zde tento modul nelze použít, neboť nový operátor nemá párovací číslo modulu naimporotovaný ve svém systému.

 

Závěrem mého příspevku bych Vám chtěl poděkovat, že jste si můj příspěvek přečetli a jestliže naleznete nějaké hrubky, či překlepy, tak se za ně omlouvám, ale myslím, že smysl mého příspěvku je jasný...My nekoušeme, takže chcete-li něco vědět o CA modulech, tak nás kontaktujte. Děkuji

 

Martin K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Po přečtení příspěvku mě napadá jedna otázka. Proč tento princip "Stručně lze říci CI+ je zpětně kompatibilní s TV, které mají CI a CI moduly jsou kompatibilní v TV, které podporují CI+" neplatí i pro některé PC karty s DVB-C tunerem? Starší CA moduly fungují, nové nikoliv. Odhaduji, že jde o úmysl z důvodu ochrany autorských práv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně oceňuji, že technik společnosti Lica nabízí součinnost při řešení problémů. Díky. Kéž by z anonymity vystoupily i odborníci z jiných firem, zejména výrobců televizorů a UPC nevyjímaje. Třeba také sledují diskuzi na fóru. Bohužel asi jen sledují.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for tomus:Nic proti tvému návrhu, ale není to zbytečné ? K čemu je dobré vědět nějaké info o HW nebo SW, to není podstané ne ? nebo ano ? Podstatná je dle mého jen ta informace o tom, kdo CAM modul prodává ( UPC, LICA) a z toho je pak zřejmé v jakých tv tyto moduly hrají ne ? nebo tím sleduješ neco jiného ?

Znate to porekadlo, duveruj , ale proveruj ?

Ona je totiz otazka zda vubec Lica mluvi pravdu, precejen je v jejich zajmu aby dal prodavaly CA moduly, ktere oni nabizeji,

pokud se zjisti ze jsou stejne jako ma UPC, tak proc by pak lidi nakupovali u Lici kdyz jsou o tri stovky drazi, nez od UPC.

 

Navic me zarazi ze v Lice ani nevi, ze je mozne prevest jiz koupeny modul, jineho uzivatele UPC, kdyz uz to funguje minimalne rok.

 

Zatim bych o tom zbytecne nespekuloval, za par tydnu praxe ukaze jak to ve skutecnosti je.

 

Dobrý večer,

nedá mi to, nepřidat se také do této diskuze a ráda bych podpořila kolegu z Lica p.Kubíka. Také pracuji ve společnosti Lica s.r.o. a mám přímo na starosti dvb-c-shop a komunikaci se zákazníky našeho e-shopu. Ca moduly přes tento internetový obchod nabízíme přibližně od roku 2008 a proto s nimi máme bohaté zkušenosti. Vždy se snažíme zákazníkům pomoci, poradit, vyhovět – pokud to je reálné.

Proto mě zaráží věta od „ADMINA - Navic me zarazi ze v Lice ani nevi, ze je mozne prevest jiz koupeny modul, jineho uzivatele UPC, kdyz uz to funguje minimalne rok. „ - já osobně, upozorňuji zákazníky na možnost převodu zařízení na jiného uživatele již několik let a řešila jsem to již mnohokrát. Věřím, že náš internetový obchod má mnoho spokojených zákazníků a pravděpodobně i z mnohými z vás jsem byla v telefonním kontaktu.

Pokud se rozhodnete pro zakoupení CA modulu či jiného zařízení přes náš internetový obchod http://www.dvb-c-shop.cz , budeme se na Vás těšit :wink: .

Ráda se Vám budu věnovat na telefonu : 311 219 987

Hezký večer

Procházková dvb-c-shop Lica s.r.o.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto mě zaráží věta od „ADMINA - Navic me zarazi ze v Lice ani nevi, ze je mozne prevest jiz koupeny modul, jineho uzivatele UPC, kdyz uz to funguje minimalne rok.

Tuhle zkusenost zde popisoval jeden uzivatel, proto jsem to uvedl, osobni zkusenost s Licou nemam.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...