Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Tohle nema s CA modulem nic spolecneho, to je budto problem spatneho signalu, nebo ladeni televizoru,

zkus manualni ladeni frekvence 163,5Mhz, modulace 64 QAM, přenosová rychlost 5000,

eventualne - frekvence 170,5Mhz, modulace 64 QAM, přenosová rychlost 5000.

 

Pokud neni signal, tak zkus pripojit Kaon k teto TV a hned poznas kde je problem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník barsalano

Netvrdím, že je to CA modulem, ale jak je možné, že v jedné z televizí (připojených na stejný kabel UPC) vybavené Kaonem není problém a MUX 7 je OK, a na druhém přístroji (na tomtéž kabelu z téže UPC zásuvky) s modulem to nefunguje a ani tam není k nalezení signál? Modulace a přenosová rychlost mi není k ničemu, protože v manuálním ladění Grundigu se nastavuje pouze frekvence. (Samosebou s předchozí tv bez DVB-C tuneru a s Handanem to fungovalo OK). That´s question!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník barsalano

Mimochodem na KAONu je u MUXu7 úroveň signálu 70% a kvalita 99%. Pak nechápu proč Grundig naladí všechno, ale právě tyhle frekvence ignoruje (ať už nastavím 163,5 nebo 170,5 či okolní kmitočky, nenajde tam nic, záhada). Budu se muset poptat u Grundigů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník barsalano

Sice dík za radu, Tomusi, ale tenhle typ Grundigu neumožňuje (při manuálním ladění) zadávat přenosovou rychlost, zadává se jenom frekvence. Kontroloval jsem údaje o signálu u ostatních MUXů - které tv našla - a rychlost si v pohodě vyhledá sama podle příslušného multiplexu (5000 nebo 6900 + QAM). Bohužel tyhle postrádané frekvence (163,5 + 170,5) s klidem ignoruje, patrně je to nějaká chyba tv přístroje. Ještě štestí, že to, co MUX 7 obsahuje, jde s klidem oželet... Zajímalo mě spíš, čím tenhle zatracený problém může být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník barsalano

No to je právě ono, HBO to najde. Zkoušel jsem (podle rady UPC) - po návratu k továrnímu nastavení - změnit zemi (na Finsko či Německo), resp. v úvodním nastavení zadat i startovací frekvenci, ale je to pořád stejné, MUX 7 to prostě nenaladí. Nezbývá než se obrátit na výrobce a poptat se u něj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník barsalano

(Kaon samozřejmě tenhle MUX naladí). Ptal jsem se v servisu výrobce (Grundig) a tam jsem se dozvěděl, že to je nejspíš právě podivně nízkou frekvencí MUXu (VHS), netypickou rychlostí (5000) a zejména příliš velkou šířkou pásma (64). Tv přístroj pak nepředpokládá, že by se v tomto pásmu vůbec něco vyskytovalo (- kabeloví distributoři v západní Evropě totiž tak prapodivně nízkou frekvenci dávno nepoužívají). Navíc tenhle moderní typ televizoru - narozdíl od starších přístrojů - umožní ručně nastavit jenom frekvenci, resp. ID (přen. rychlost a šířku pásma nastavovat nejde). V servisu se chtěli pokusit tuhle frekvenci alespoň nasimulovat pomocí generátoru a vyzkoušet shodný přístroj, ale jejich měřicí přístroje pracují až ve vyšších pásmech. Odstranit by se to dalo jenom nějakou softwarovou úpravou po dohodě mezi Grundigem a UPC, ale prý mají s nimi prachbídné zkušenosti, protože firma UPC k nějakým společným úpravám není vůbec nakloněna, krátce řečeno - na spolupráci s výrobci tv upřímně kašle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V servisu jsou zjevně odborníci... 64 není šířka pásma ale úroveň QAM modulace, ta je na všech kanálech stejná!. HBO je vysíláno na frekvenci 170,5 MHz a to co nemůžeš naladit, je pouze o jeden kanál níže, 163,5 MHz (v téhle ohlasti tv pásma je šířka jednoho kanálu 7 MHz). Symbolová rychlost (SR) je u těchto dvou a ještě u jednoho dalšího kanálu 5000 kS/s, u všech ostatních kanálů je to 6900 kS/s. Televizní pásmo začíná někde na 40 MHz, takže (každý) TV by to měl naladit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...