Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník barsalano

Pokud vím, tak podobný problém byl i s LG televizory (a stejným MUXem 7, ale tam se UPC s firmou nějak dohodlo a problém se snad vyřešil). Tu kvadraturní modulaci QAM jsem s šířkou pásma popletl já /mělo tam být s "vysokou modulací (64)"/, Grundig je nevinný. Tv ladí automaticky a protože krom domorodého Česka se při kabelovém přenosu digitálních programů v civilizovanější části Evropy tak nízké frekvence nepoužívají, přístroj je zkrátka nenaladí. (Nevím jak jsou na tom s frekvencemi v Česku jiní poskytovatelé kabelovek) A o úrovni servisu UPC /vč. mizerného zařízení dodávaného uživatelům, a Kaony v tom vedou, i s novým firmwarem mi stále vypadává HDMI spojení a EPG je většinou mimo/, snad ani nemá smysl diskutovat, každý to nejspíš poznal sám u sebe, anebo stačí se rozhlédnout po fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník barsalano

Dodatek: navíc smyslem QAM modulace je, že umožňuje šetřit šířku pásma nebo naopak se stejnou šířkou pásma zvýšit přenosovou rychlost. Proč UPC - zaplaťpánbu pouze ve dvou případech - používá právě tak nízkou frekvenci ví jenom Bůh a jejich technické oddělení. Hoc est.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dextercz

Prosim Vas, mate nekdo zkusenosti s pouzitim CA+ modulu na TV Sony KDL40W5500 , bude to fungovat ? (v manualu je, ze televize ma jenom CA modul)

 

Dekuji moc

 

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodatek: navíc smyslem QAM modulace je, že umožňuje šetřit šířku pásma nebo naopak se stejnou šířkou pásma zvýšit přenosovou rychlost. Proč UPC - zaplaťpánbu pouze ve dvou případech - používá právě tak nízkou frekvenci ví jenom Bůh a jejich technické oddělení. Hoc est.

 

Nejspíše používáme takto nízké kanály/kmitočty, protože to norma umožňuje. TV pásmo je od 50 - 860 MHz. Do 300 MHz může být použit 7 MHz rastr (norma B/G) nebo 8 MHz rastr (norma D/K). Pokud je u UPC použit rast 7 MHz odpovídají tomu kmitočty s 0,5 MHz.

99% DVB-C zařízení má deklarovanou SR 1- 7 Mbps.

Tvůj TV také umí chytat SR 5000 kbps. Jen budou mít problém s tím, že nepřepínají vstupní filtr z šířka 8 MHz na 7 MHz rastru. Ale to je určitě problém UPC.

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dandys74
Prosim Vas, mate nekdo zkusenosti s pouzitim CA+ modulu na TV Sony KDL40W5500 , bude to fungovat ? (v manualu je, ze televize ma jenom CA modul)

Mám KDL-40W4000 - bez nejmenších problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tak mně to nedalo a nahlédl jsem do některých ini souborů (seznam transpondérů dodávaný s každou aktualizací DVBViewer). Třeba provider v UK začíná v bývalém I.tv pásmu (!) na kmitočtu 50500 kHz... Zajímavé jsou i použité symbolové rychlosti, namátkou 6875, 6887, 6950, 6952, 7146 (UK)...

Už bývalý Karneval blahé paměti byl velmi kreativní v modifikaci různých tv norem (anolog), zřejmě si to vyžadoval technický stav sítě resp. původních rozvodů STA...

Takže servis je neschopný a vymlouvá se na nestandardní kmitočty a SR...

Jetš doplním, že každý ze současných 18 multiplexů obsahuje mj. data nutná k naladění všech ostatních, takže dobrý TV (FW) by to měl zvládnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník barsalano

Milý pane techniku, že něco umožňuje norma ještě neznamená, že je použitý způsob nejvhodnější - což je tradičně český způsob myšlení: protože se to do normy "ještě vejde", tak to použiju. Jinde na to jdou poněkud jinak, snaží se problém zjednodušit hlavně uživatelům, alespoň většinou... Byl by opravdu takový problém použít k přenosu vyšší frekvence, tedy blízké těm, které už u drtivé většiny MUXů používáte? Zatím ještě nenabízíte 5000 kanálů, aby byl problém je někam nacpat.

A propos, tenhle Grundig se sice honosí rozsahem frekvencí 110-862 MHz, modulací 16-256QAM a přen. rychlostí 4-7 Msym (šířku pásma 7 a 8 MHZ udávají pouze u T- tuneru), ale jak vidíte, je mi to prd platné, bohužel většinu parametrů, krom frekvence nelze manuálně nastavit, pokrok je pokrok. (Ještě štěstí, že obsah MUXu 7 mohu klidně oželet nebo v nouzi nejvyšší naladit analog). Hloubám pouze nad tím, proč jej digitálně naladit k čertu nelze.

Ostatně myslím, že se stále modernizovanějšími přístroji vám bude podobných problémů přibývat, na západ od našich hranic se v tom případě docela logicky domlouvá poskytovatel kabelovky s výrobci televizorů a snaží se držet spolu krok, to ovšem není Orient... (A věřte, že tomu ve většině případů docela dobře funguje, jako žurnalista jsem několikrát projel celý svět a nějakých zkušeností přec jen těžkopádně nabyl)

 

To Retiree: To jste mne, příteli, uklidnil; holt asi mám mizerný televizor, ať žije dokonalý UPC. Koneckonců jediným spolehlivým řešením je změna dodavatele signálu, takže proč si vlastně stěžuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu můžu napsaj jen to, že LG, Panasonic, Sony, Sharp, Samsung a Philips vždy přijedou otestují nové modely TV. Pokud se objeví problém snažíme se společně přijít na to, kde vzniknul a opravit ho. Nevím proč Grundig nepřijel nebo se neozval ....

 

Kmitočty 163,5 a 170,5 MHz jsou použity z důvodu ladění STB na dvou různých typech sítí (UPC/Karneval) s různými fr plány. Problém se sjednocením je, že by bylo nutno přeladit cca 200k STB a to není z obchodního hlediska jednoduché.

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník barsalano

Budiž, Grundig zase tvrdí, že spolupráce s UPC jaksi nefunguje a já bohužel nejsem soudce, abych dal za pravdu jednomu z vás. Jsem "pouhý" uživatel, jehož pozice u nás není vůbec záviděníhodná. (A propos, obchodní hledisko je jistě zajímavé, ale spíše pro vás...)

Ale zkusím něco jiného; a omlouvám se předem, že mimo zdejší "televizní" téma (ale na "Rádiu" dotaz nějak zapadl). Na stanici ČRo6 a 7 se mi navzájem pletou dvě stanice dohromady (orig. deklarovaná frekvence plus ještě cosi neznámého). Dá se to nějak vyřešit nebo je to technická vada? (Kaon 4003)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...