Přejít na obsah

Nové balíčky TV+internet vs. staré


Návštěvník Roman1

Doporučené příspěvky

Možná Vám to připadá jednoduché a logické, ale není to ani jedno :)

 

Administrativně to chápu - pro tak velký moloch jako je UPC jsou nestandardní požadavky nepohodlné. Šlo by však detailněji vysvětlit, proč to nejde technicky? A prosím odpověď přeposlat i do technické podpory UPC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Slamble,

to Xvip ví, a taky psal, že vydrží do ledna (nebo kdy budou nové modemy k odkupu) se maximální rychlostí možnou na DOCS 2.

...Internet, který mi však nepojede plnou rychlostí 60Mbps, ale bude omezen pomalejším modemem (25-35Mbps). V nové roce (nebo ihned jakmile to bude možné) pak odkoupím nový rychlejší modem a starý modem vrátím...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
Možná Vám to připadá jednoduché a logické, ale není to ani jedno :)

Administrativně to chápu - pro tak velký moloch jako je UPC jsou nestandardní požadavky nepohodlné. Šlo by však detailněji vysvětlit, proč to nejde technicky? A prosím odpověď přeposlat i do technické podpory UPC...

 

Netuším, zda je to administrativní nebo technická překážka, ale pamatuji si, kolik lidí mělo ze začátku existence "Kombi Komfort" problém s Internetem.

Na vině byl zřejmě objednávkový systém, který (z mého pohledu z venčí) si neuměl dát do vztahu uživatele, typ modemu a rychlost, kterou má fungovat.

 

Takže uživatel měl sice smlouvu správně na 60Mbit, ale ten modem nedostal správnou konfiguraci. On vlastně nedostal žádnou, proto nefungovala ani předchozí rychlost 25 nebo 30Mbit.

 

Také jsem si chvilku myslel na toto řešení. Mě by se sice rychlost na staré Motorole vůbec nezvedla, ale oproti starému tarifu bych ušetřil na ceně.

Nakonec jsem si to musel zařídit, aby někdo byl doma a mohlo dojít k výměně modemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná Vám to připadá jednoduché a logické, ale není to ani jedno :)

 

Administrativně to chápu - pro tak velký moloch jako je UPC jsou nestandardní požadavky nepohodlné. Šlo by však detailněji vysvětlit, proč to nejde technicky? A prosím odpověď přeposlat i do technické podpory UPC...

To není nepohodlností. To není tak, že by si tam někdo nastavil co chce. Vždy a u všeho jsou přednastaveny možnosti a nelze s nimi jen tak hýbat.

 

To máte jako např. vzoreček v excelu :) když zadáte 1+1 vyjde Vám 2. Jinou možnost nemáte. Teda máte. Požádat výrobce, aby přeprogramoval možnosti :D

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hejhulak
649+49+49, wifi modemy nejsou a do ledna nebudou, takže jedině koupit pořádnej router :)

Tak tohle nechapu - proc to ma trvat tri mesice? Co je na tom tak sloziteho? Neda se to nejak urychlit?

Chci objednat Kombi Komfot a chci modem EPC3925.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná Vám to připadá jednoduché a logické, ale není to ani jedno :)

 

Administrativně to chápu - pro tak velký moloch jako je UPC jsou nestandardní požadavky nepohodlné. Šlo by však detailněji vysvětlit, proč to nejde technicky? A prosím odpověď přeposlat i do technické podpory UPC...

To není nepohodlností. To není tak, že by si tam někdo nastavil co chce. Vždy a u všeho jsou přednastaveny možnosti a nelze s nimi jen tak hýbat.

 

To máte jako např. vzoreček v excelu :) když zadáte 1+1 vyjde Vám 2. Jinou možnost nemáte. Teda máte. Požádat výrobce, aby přeprogramoval možnosti :D

 

Omlouvám se, měl jsem místo "nepohodlné" napsat "neefektivní". Nicméně tohle já opravdu chápu, při takovém množství klientů nejde ke každému přistupovat individuálně. Spíš mě zajímalo, proč to nejde technicky, protože člověk na technické podpoře UPC mi naznačil, že by to jít mohlo/mělo. Když mi tady někdo vysvětlí proč to technicky nejde, tak dám pokoj :-) To si jako přípojný bod v síti UPC neumí vyjednat s modemem nejvyšší možnou rychlost linky (typ modulace/šířku pásma), a pak omezit max. rychlost dle zaplaceného tarifu/služby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

649+49+49, wifi modemy nejsou a do ledna nebudou, takže jedině koupit pořádnej router :)

Tak tohle nechapu - proc to ma trvat tri mesice? Co je na tom tak sloziteho? Neda se to nejak urychlit?

Chci objednat Kombi Komfot a chci modem EPC3925.

 

Nejspíše pořídili pomalou loď 8) a teď nemají ty modemy na prodej, ale jen pro platící klienty ....

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slamble,

to Xvip ví, a taky psal, že vydrží do ledna (nebo kdy budou nové modemy k odkupu) se maximální rychlostí možnou na DOCS 2.

...Internet, který mi však nepojede plnou rychlostí 60Mbps, ale bude omezen pomalejším modemem (25-35Mbps). V nové roce (nebo ihned jakmile to bude možné) pak odkoupím nový rychlejší modem a starý modem vrátím...

já ti dám slamble :lol:

maximální rychlost je 25 Mb/s u nejvyššího ED2 tarifu, balíčky sou s netem 60 a 120, s tim nikdo nic neudělá :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nyní mám od UPC 10M Internet (494Kč) a balíček Darwin (150Kč) a rád bych přešel na Kombi komfort. Lze provést následující?

 

Objednám si po telefonu/emailu službu Kombi komfort, ale bez instalace. Tzn. že dojde ke změně služeb pouze v systému UPC a žádný technik ke mně nedorazí. Tím pádem si dočasně ponechám všechna stávající zařízení (STB+karta, modul Lica+karta a starý modem Motorola). Budu mít 80 TV programů a Internet, který mi však nepojede plnou rychlostí 60Mbps, ale bude omezen pomalejším modemem (25-35Mbps). V nové roce (nebo ihned jakmile to bude možné) pak odkoupím nový rychlejší modem a starý modem vrátím. Je tento postup technicky i administrativně možný?

 

Pozn. Čas je drahý, tak bych se chtěl vyhnout návštěvě technika (ať už s polatkem 650Kč nebo bez něj)

Tak jako tak k vam technik bude muset prijit a ten modem zapojit a vymenit, takze poplatku 650 se stejne nevyhnete,

takze podle me je zbytecne vymyslet tyhle nesmysly.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...