Přejít na obsah

DVD rekorder s DVB-C Panasonic DMR-EX93


Návštěvník rwiener

Doporučené příspěvky

Děkuji za informace "rwienera". Stáhnul jsem si návod k DMR-EX93 a zjisitil jeho jednu značnou nevýhodu. Přijímá sice HD TV, ale při příjmu i nahrávání snižuje jeho kvalitu na SD TV. To mi přijde dost neperspektivní.

Cituji ( Str. 78) :

Can this unit receive or record High Definition

(HD) broadcasts?

Yes. However, HD broadcasts are down-converted to SD video

when receiving or recording them.

 

To též zodpovídá dotaz jany014

 

UPC již pronajímá rekorder, který nahrává HD. Vlastní zkušenosti s ním ale nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jay

Rekordér od UPC nahrává na HDD v kvalitě HD,ale musíte si vystačit jen se 3 operacemi-nahrát-přehrát-smazat.DVD rekordéry s HDD jsou samozřejmě SD,ale můžete vypalovat a stříhat.Dost zaměňujete zkratky HDD(harddisk) a HD(high definition-vysoké rozlišení).Hodně štěstí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rwiener

Omloiuvám se, že jsem nezvýraznil něco,co považuji za samozřejmé.

 

Tedy pokud vím, tak žádný DVD rekorder neumí nahrávat v HD rozlišení.

To umí jen BR rekordery. Přiznám se, že BR rekordery jsou v Evropě velkou vzácností (v Japonsku jsou běžné už od 2006) a nevím, jestli je k dostání BR rekorder, který by obsahoval DVB-C tuner (tedy umožňoval nahrávat z kabelové televize).

 

Tedy shrnu-li to, co vím, tak v současnosti v Evropě pro nahrávání HD můžete

 

a) Použít počítač s odpovídající kartou.

b) koupit / pronajmout PVR (různé značky). Ty umí nahrávat v HD na HDD, ale neobsahují žádnou vypalovačku, nahrané filmy v HD lze v lepším případě nějak dostat do PC (v horším se na ně můžete jen dívat).

 

Podle mého názoru je jen otázkou času, kdy se k nám dostanou BR rekordery, které budou umět nahrávat z kabelovky, technicky je to už dávno vyřešené. Ale to si říkám už od toho roku 2006 a zatím pořád nic.

 

Poznámka pro upřesnění - zkratkou BR rekorder míním Blu-Ray rekordér, např. Panasonic DMR-BS850, PANASONIC DMR-BW880EFK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už se u nás prodávají,minimálně od samsungu

bd-c 8200

http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-a ... returnurl=

bd-c 8500

http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-a ... returnurl=

bd-c 8900,tenhle umí dokonce 3d

http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-a ... returnurl=

Sice mají dvb-t,c tuner a umí nahrávat z kabelovky,ale tyto nahrané pořady nejdou vytáhnout ven ani přes kartu a ani nejdou vypálit

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

děkuji všem za odpovědi.

Já se právě rozhoduji mezi Samsung BD-8500 a Panasonic DMR-EX93 /oba mají DVB-C/,každý své nedokonalosti.

Hledala jsem informace o BD-8500 /zde na fóru i jinde/.

Ta nevím zda oželet HD nahrávání nebo bojovat s tím, že u Samsungu nejde dodatečně upravit /prodloužit délku/ nahrávání, a nejde kopírovat na DVD.

Taky je možnost si pronajmout PVR od UPC, ale z jeho funkčnosti mám dost obavy.

Skoro mi vychází nejlépe DMR-EX93, ale říkám si, zda je moudré kupovat tak drahé zařízení v době kdy přibývá HD kanálů a TV s Full HD jsou dnes samozřejmostí.

Fakt oříšek, který je těžko rozlousknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nepotrebujete prehravac blu-ray tak bych spis zvazil namisto Samsungu BD-8500 pronajmout od UPC zmineny Kaon, urcite na tom bude co se funkcni lepe, sice musite platit mesicni pausal 150 Kc, ale zase mate vpodstate neumezenou zaruku na vymenu zarizeni.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rwiener

Souhlasím s Tomusem.

 

Dle mě je to hlavně o tom, co chcete.

Jestli vám stačí si nahrát nějaké pořady, aby jste se na ně pak podívali, tak je KAON v současnosti nejlepší volba (dva tunery, nejlevnější). Pokud náhodou chcete ten pořad vypálit na DVD, tak by to i z toho KAON mělo jít analogově, přes SCART.

 

Samsung je "kombinace" KAONu (může nahrávat pořady na HDD) a luxusního Blu-Ray přehrávače (tedy umí přehrávat DVD a BD disky). Dostat nahrané pořady z disku ven opět jen analogově přes video výstup.

 

Pokud vám jde o nahrávání a uchování pořadů v HD rozlišení, tak v současnosti jedině PC s kartou.

 

Pokud si děláte sbírku DVD (tedy SD) a chcete s tím mít co nejmíň práce, tak je EX93 asi nejlepší volba. Tedy pokud zvládnete tu polštinu, je to tedy jen pár slov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Návštěvník rwiener

Určitě neumí během nahrávání na HDD stříhat video nebe mazat videa. Umí během nahrávání sledovat jiný nahraný pořad z HDD nebo z DVD.

Vypalování během nahrávání jsem ještě nezkoušel, jak budu mít volno, tak to vyzkouším a napíšu.

RW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...