Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník hupkydupky

Tak, po krátkém studiu specifikací WiFi na Wikipedii jsem se dozvěděl, že připojení IEEE 802.11n má být schopno rychlosti 600MBit/s a standart ac až 1000MBit/s.

https://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

Kde tedy soudruzi udělali tu chybu, že to tak neběhá? Změřil jsem rychlost připojení mé TV- Panasonic 65CX700 (IEEE 802.11n na 5Ghz) přes integrovaný prohlížeč Mozilla na speedtest.net, a ač Compal uvádí 300MB spojení, (internet mám 200MB) naměřilo mi to 77,4MB. Vždyť to je třetina "slibované" rychlosti a jak jsem psal v příspěvku výše, po kabelu je to dokonce sedmina rychlosti (!) možného připojení mezi PC a dalším zařízením v domácí síti přes Compal (vynecháme-li internet). To ty komponenty při testování v laboratořích chladí tekutým dusíkem aby dosáhli co nejlepších výsledků a pak to prodávali za klíčové vlastnosti?

Vždyť je to stejná duchařina, jako naladit před 40 lety druhý program ČST s 300 ohmovým placatým černým kabelem na TV, která měla už 75 ohmový vstup.

S tím rozdílem, že tenkrát se to podařilo... :cheers:

Edit: Chodí to? Chodí! Sice jinak než udává výrobce a provider, ale buďme rádi, že alespoň nějak. Zatím plaťme a velebme UPC :jocolor:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník frana09

Já nevím zatím funguje má :

Nový moderní Wi-Fi standard 802.11a/n/ac

 

Nesrovnatelně lepší pokrytí nyní v každém koutě bytu, či menšího domu

 

Podporovaná obě pásma 2,4 i 5 GHz s automatickým výběrem nejlepšího signálu

 

Moderní, jednoduchý a prostorově nenáročný design (220 x 160 x 45 mm)

 

Inteligentní distribuce signálu mezi více připojenými zařízeními

 

Intuitivní uživatelské rozhraní a snadná instalace

 

4 ethernetové porty + 2 porty pro UPC telefonování

Máme 3+1 a signál je všude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já tento modem mám týden a techniky jsem tu měl už celkem 3x. Na 5ghz signálu například na iphonu lítá wifi jak zběsilá a pak připojím svůj 4 roky starý noťas a ejhle při testu mi rychlost downloadu nevyletí přes 0,3 gbps upload něco kolem 5 mbps ping 9. Uz jsem zkousel snad všechny kanály extra dokonce i další starý noťas a nedostanu se na 2.4 signalu přes 0.3 ani náhodou. Tak nevím, zda vrátit a požádat o nějaký starší modem nebo čekat ... nestalo se to tu také někomu ? nevím, zda to třeba nemůže být ovladači nebo nějaký jiný problém v mém noťasu. Doma jedu přes UPC také a wifi lítá perfektně. V práci s Compalem zoufalost :-( Nějaké rady ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...