Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
Návštěvník jokuch63

Obraciam sa na Vás o radu,pomoc.Po výmene modemu za Compal mám problém. Často nakupujem z číny a pri nákupe sa mi samovolne opakovane reštartuje modem. Po bádaní som došiel k názoru ,že je to pomalým načítaním dákych cfg súborov , presne "post.cfg". Pri modeme Technicolor nebol žiadny problém.Vie niekto dať radu ,resp má niekto podobné skúsenosti?

Výpis z logu modemu:

 

05-09-2016 17:03:01

critical

No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=dc:58:7f:b4:9a:bf;CMTS-MAC=00:17:10:81:ad:01;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

05-09-2016 17:02:47

notice

TLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=dc:58:7f:b4:9a:bf;CMTS-MAC=00:17:10:81:ad:01;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

05-09-2016 17:02:41

warning

MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1;CM-MAC=dc:58:7f:b4:9a:bf;CMTS-MAC=00:17:10:81:ad:01;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravim, poslednou dobou mam problem s tymto modemom/routerom. Behom hodiny sa 3x sam restartuje - resp. padne internet (nasledne zacnu blikat na zeleno kontrolky wifi, internet a aj telefon). Dovolat sa na zakaznicku podporu je fakt vykon (robot, ktory mi poradi restart routru fakt neberiem ako pomoc). Stava sa niekomu nieco podobne?

lokalita: Bratislava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Zažil jsem kuriozní "vadu", vypadávalo spojení na př. při Skype hovoru a to modemu Motorola i Technicolor:

 

Vada spočívala v účastnické zásuvce a F konektoru na kabelu. Před mnoha lety dodával UPS koaxiální kabel, kde vnitřní vodič (asi menšího průměru?), ztrácel kontakt s protistranou v zásuvce! Stačilo kabelem zahýbat a začalo to fungovat.

Náprava spočívala v jemném zploštění vodiče, který vyčnívá z F konektoru. Tím se zvětšil jeho průměr a od té doby to běhá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Dnes byl den "D". Technik mi za původní Technicolor vyměnil modem za COMPAL. Dal si tu práci a proměřil kabeláž do bytu a v domovní skříňce zvednul úroveň signálu pro moji UPC zásuvku. Myslím, že novému modemu i televizoru to jen prospěje.

 

P.S.

Poněkud mě vyděsil "reklamní" vstup do administrace nového modemu. Ale po změně hesel to už nabíhá do normálního režimu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Weiny

Musím se podělit o svůj názor na tento modem. Před pár dny mi 2 měsíce po skončení záruky umřel odkoupený Technicolor, tedy scénář, kterého jsem se od počátku bál...

Proto jsem se zase rozhodl vzít modem do pronájmu, i když se to po dvou letech již nevyplatí.

Žel vyjde mě to na 400kč poplatek, jsou to vyděrači a smlouvání nepomohlo.

Co mě ale těší je, že navzdory všem negativním hlasům, já jsem s Compalem zatím maximálně spokojen. Rozhraní se mi líbí, je efektní, dělané pro oko a i když spoustu profíků uráží, pro běžného uživatele je to ideální. Technicolor byl boj teda větší.

Definitivně jsem odpojil svůj starší TP-Link TL-WR1043ND, který jsem měl jako "slave" s vypnutým DHCP pro rozšíření sítě do ložnice, wifina je u Compalu o malý chloupek silnější, takže nepotřebuji dva routery v bytě.

Co mě dostalo nejvíce jsou rychlosti wifi, na všech zařízeních, ntb s "g" šel z cca 60Mbps na cca 130Mbps, Samsung S6 s "ac" také tak nějak, a tablet Xperia Z4 taktéž s "ac" lítá dokonce přes 200Mbps, což je skoro trojnásobek předchozí rychlosti 8)

Jsem zvědav na stabilitu, jedou mi celý den internetová rádia přes streamery/PC, pokud to bude stabilní, nemám co dodat :diky

Možnost druhé sítě pro návštěvy s volnějším heslem bez sdílení dat je taktéž luxus, využívám v práci na Edimaxu.

Co určitě u těchto vysokorychlostních modemů doporučuji, je výměna všech LAN kabelů za CAT6. S tím jsem hodně UPC natrápil už u Technicoloru (reklamoval jsem rychlosti a bylo to kabely), CAT4 a i některé CAT5 to stíhat nemusejí. A taky to chce jednou za pár let poladit F konektory, starý koax v tom rád oxiduje a ztrácí schopnost přenášet informace.

 

Jediné co netuším je hláška o kontrole LAN, která je po testu v červeném, byť vše vč. sdílení funguje na 1-čku...

5954b01a02459_Compaldata.jpg.1f83a4c8e7e55d3a2c6069a8f1760278.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...