Přejít na obsah

Kaon KCF-B3001 HD PVR


Návštěvník onak

Doporučené příspěvky

Ahoj. Máte někdo vyzkoušené a ověřené jaké rozlišení signálu jde z Handana přes HDMI při různých rozlišeních vysílaných programů? Konkrétně, zda při nastavení výstupního rozlišení 1080i Handan všechno přepočítá na 1080i (tedy pokud je program v 720p tak de facto zahodí polovinu obrazové informace a zbytek upscaluje) nebo zda vsechny programy zachová v jejich nativním rozlišení a toto nastavení je jenom jakýsi limit jaké "maximum" je dovolené na výstupu.

 

Přepočítává vše na 1080i, nicméně s tím zahazováním poloviny informace bych přibrzdil, existuje nějaké stanice vysílající na 720p při 60 fps ? Většina valí 1080i při 60 fps nebo 720p při 30fps.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito
Co ja zkoušel, tak to přepočítává, ale jestli hledáš rozdíl mezi 720p a 1080i , tak je to prakticky stejný, 1080i je interlejs, takže bych to tak nehrotil, stejně přes HDMI asi toho moc nepřepočítáš . :)

Díky za info, spíš než o rozdíl mezi 720p a 1080i mi jde o co nejlepší upscale 576p, Planuju vetší úhlopříčku a kvalita upscalu u SD pak hraje myslím docela velkou roli a SD stanic je stále ještě bohužel dost. Pokud to Handan "odflákne" tak se na to nebude dát moc koukat. Televize nebo receiver by to udělal určitě líp. Btw, co myslíš tím že přes HDMI toho moc nepřepočítám?

 

Přepočítává vše na 1080i, nicméně s tím zahazováním poloviny informace bych přibrzdil, existuje nějaké stanice vysílající na 720p při 60 fps ?

Je to detail ale není to u nás spíš 50 a 25 fps? A u 576p jsem myslel, že se vysílá převážně 50 fps. Tam by už o zahození poloviny dat šlo. A u SD to naštve dvojnásob. :) Nebo je to také v 25 fps?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petro_cz

když je něco p, tak jsou to plné snímky, když je něco I tak jsou to půlsnímky, takže jestli máte 50 půlsnímků, nebo 25 snímků je dost podobné, jen je zapotřebí to přepočítávat, takže když něco zahodíš, tak to nepůjde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito
když je něco p, tak jsou to plné snímky, když je něco I tak jsou to půlsnímky, takže jestli máte 50 půlsnímků, nebo 25 snímků je dost podobné, jen je zapotřebí to přepočítávat, takže když něco zahodíš, tak to nepůjde :)

Teď si možná trochu nerozumíme. Vycházím z toho, že u nás se vysílá standardně v 50fps. Pokud je program např v 720p (progressive), pak to znamená 50 plných snímků za sekundu. Pokud je 1080i (i=interlaced, tedy prokládaný), jedná se pouze o 50 půlsnímků tedy 25 plných snímků za sekundu po přepočítání (složení půlsnímků).

 

O co mi nyní jde je to, že pokud programy vysílají v 576p nebo 720p a upscalují se do 1080i tak ztratím polovinu obrazové informace - protože z 50 plných snímků programu se stane 50 půlsnímků, tedy 25 plných. A to tak, že se buďto použije pouze každý druhý snímek, a nebo z každého snímku pouze polovina (každý druhý řádek). To je podle mě opravdu zahození informace (upscale sám o sobě žádnou novou informaci nepřidá, pouze zvýší datový tok) a to mi přijde celkem škoda.

 

Proto mě zajímalo, zda Handan opravdu přepočítává nižší rozlišení na 1080i (a zahazuje tedy část obrazové informace) nebo zda každé nižší rozlišení (než to nastavené v menu pro výstup) pouští na výstup tak jak jsou. Preferoval bych druhou možnost, která mi umožní jakýkoliv program přepočítat v televizi nebo receiveru rovnou na 1080p a ne jenom 1080i. 1080p je nativní režim většiny Full HD televizí takže i to 1080i se do něj nakonec stejně konvertuje (de-interlace)

 

Snad se mi to podařilo moc nezamotat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to detail ale není to u nás spíš 50 a 25 fps? A u 576p jsem myslel, že se vysílá převážně 50 fps. Tam by už o zahození poloviny dat šlo. A u SD to naštve dvojnásob. :) Nebo je to také v 25 fps?

 

jo je, ale 576p se v 50 fps se nevysílá, SD programy jsou v 576i 50fps, protože to vychází z PALu, Nova HD a CT HD v DVB-T vysílají v 1080i 50fps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jde mi o to, zda lze použít nejaký kvalitnější obrazový procesor mezi STB a TV pro upscale a deinterlace pri zachování pokud možno originální kvality původního obrazového signálu bez jeho zbytečného předzpracování Handanem, o jehož video obvodech si nedělám moc iluze. Zatím nemohu HDMI vyzkoušet a nechci zbytečně investovat do dražší televize nebo receiveru pokud Handan nedokáže předat na výstup originální, nepokažený signál.

 

Díky!

 

Ještě k tomuto, nevím co si představuješ pod pojmem "kvalitnější obrazový procesor" ale jestli je to nějaký AV reciever, který umí upscale, tak tam bych taky přibrzdil, mám Onkyo TX-SR706 a taky jsem nad tím uvažoval že využiju upscale, ale jen do té doby než jsem pustil na vstup gradient šedé a uviděl v jednom odstínu nějaký zelený šum, další věci jako menší ostrost tomu taky nepřidali ... chce to prostě vyzkoušet jestli budeš kupovat něco pro tyto účely

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito

Je to detail ale není to u nás spíš 50 a 25 fps? A u 576p jsem myslel, že se vysílá převážně 50 fps. Tam by už o zahození poloviny dat šlo. A u SD to naštve dvojnásob. :) Nebo je to také v 25 fps?

 

jo je, ale 576p se v 50 fps se nevysílá, SD programy jsou v 576i 50fps, protože to vychází z PALu, Nova HD a CT HD v DVB-T vysílají v 1080i 50fps

OK, pokud by vsechny SD programy byly v 576i a vsechny HD v 1080i tak je to v pohode. Nastavim 1080i a tech 576i se akorat upscaluje. Je jiste, ze nejsou zadne HD kanaly v 720p? Tam by uz slo o zhorseni kvality pri prevodu na 1080i.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito

Ještě k tomuto, nevím co si představuješ pod pojmem "kvalitnější obrazový procesor" ale jestli je to nějaký AV reciever, který umí upscale, tak tam bych taky přibrzdil, mám Onkyo TX-SR706 a taky jsem nad tím uvažoval že využiju upscale, ale jen do té doby než jsem pustil na vstup gradient šedé a uviděl v jednom odstínu nějaký zelený šum, další věci jako menší ostrost tomu taky nepřidali ... chce to prostě vyzkoušet jestli budeš kupovat něco pro tyto účely

Díky za upozornění. Je to zhruba to co jsem myslel i když já uvažuju o Denonu 3311 který má ABT 2015 a Onkyo má v této řade tuším Faroudju Cinema? Oba čipy bych čekal že hravě překonají cokoliv co asi tak může být v STB cenové kategorie Handanu. Ten barevný posun co jsi viděl mě trošku překvapuje. Zkoušel jsi porovnat rozdíl na žívém vysílání? Je vidět nějaký rozdíl (ostrost, barvy, artefakty atd.), pokud upscaluje AVR místo STB?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, pokud by vsechny SD programy byly v 576i a vsechny HD v 1080i tak je to v pohode. Nastavim 1080i a tech 576i se akorat upscaluje. Je jiste, ze nejsou zadne HD kanaly v 720p? Tam by uz slo o zhorseni kvality pri prevodu na 1080i.

 

nevím jestli jsou některé v 720p / 50fps, zkus pohledat :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za upozornění. Je to zhruba to co jsem myslel i když já uvažuju o Denonu 3311 který má ABT 2015 a Onkyo má v této řade tuším Faroudju Cinema? Oba čipy bych čekal že hravě překonají cokoliv co asi tak může být v STB cenové kategorie Handanu. Ten barevný posun co jsi viděl mě trošku překvapuje. Zkoušel jsi porovnat rozdíl na žívém vysílání? Je vidět nějaký rozdíl (ostrost, barvy, artefakty atd.), pokud upscaluje AVR místo STB?

 

... já kupoval AVR kvůli audiu, takže jsem s tímto využitím ani nepočítal, takže motivace hrát si s tím dál prostě nebyla, pokuď je degradace vidět na testovacích obrazcích, tak to ani nemá smysl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...