Přejít na obsah

Kaon KCF-B3001 HD PVR


Návštěvník onak

Doporučené příspěvky

Návštěvník mkarek
Takže, v podstate je úplne jednoduché, je treba ma minimálne skúsenosti s Linuxom kedže filesystem na HDD je ext3. V každom prípade je ale potrebné vybrat HDD z Kaonu, to asi netreba popisovať, po odstránení horného krytu je trba odpojiť HDD a odšobubovať dalšie 4 šroubky. Tym pádom máťe HDD von z Kaonu.

 

1. stiahnúť si do Windows utilitku ktorá dokáže pristupovať na ext3 disky napr. http://www.diskinternals.com/linux-reader/ alebo http://www.fs-driver.org/index.html

 

pripojiť HDD, v zložke Videos, su dalšie zlošky v ktroých sa nachádzajú súbory zaujímajú Vás len tie ktoré majú koncovku *.trp jednoducho ich skopírujete a dáte prehrať napr vo vlc,

funguje aj to ked zemníte príponu s trp na avi.

 

2. Dalšia možnost je ak nemáte mašinu s Linuxom, stiahnuť si napr. www.virtualbox.org/

vytvoriť si Virtualne PC, ktoré Vám nabootuje napr. Slax http://www.slax.cz/get_slax.php

a stiahnete si iso, potom je postup taký istý, pripojiť hdd a skopírovať videa.

 

Pozor, možete mať problém to skopírovať lebo tie videá byvajú pomenované divnými znakmi, stačí ptemenovať napr na a.trp a prípadne nastavit full práva,

Neviem čo sa stane ked sa premenujú a potom sa HDD znovu pripojí do Kaonu,

 

Ak by si niekto s niečim nevedel rady v klude poradím, návod je dosť všeobecný a tý čo sú aspom trochu na vyššom leveli to zvládnu určite hravo.

 

Myslím že bude fungovať aj to ked Vám bude 320 GB HDD málo dať si tam vlastný do 1TB to bude určite bez problémov potom si myslím že bude treba vaščie disky sformátovať na ext3 mimo Kaonu (skúsenosť s AZBoxu).

 

 

Testova jste někdo tu výměnu HDD není s tím nějakej problém??

Jde o výměnu z 320Gb na 1T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle snad není normální....srovnáte si pořadí programů a po pár dnech tam máte z to maglajz......To sned nakoupili někde v Mongolsku?? Chtělo by to napsat nějakou hromadnou reklamaci a omlátit jim ten vehikl o makovice... :D

 

asi tak nějak, před týdnem jsem ho srovnal a při následovném zapnutí asi dva dny po té jsem měl programy zase přeházené. :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mkarek
Paní Kaon mám doma cca... 5 hodín, a už ma nahrané video s Nova Sport HD v PC.

Ideálne by bolo keby UPC sprístupnilo RJ45 port a aspom FTP na Kaone.

Ak by mal niekto o to zaújem môžem spísať nejaké "How to".

 

Nahral som to na 2,5'' HDD kapacita 160GB

 

 

Jestli můžeš poslat ten návod dej vědět. Mám dost nahrávek na tom hdd nechtěl bych o ně přijít

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím Vás všechny.

 

Tento STB od UPC mám cca měsíc. Připojený je před HDMI kabel dodaný se STB k Samsung LE40B550.

 

1. Při zapnutí STB a již zapnuté TV se z reproduktorů ozve cca 5 lupnití.

2. Při procházení EPG se často stává, že na ovládači mačkám šipku pro posun (jedno kterým směrem), informační dioda na ovladači a STB bliká, ale v EPG se nic nepohne.

3. V EPG je název pořadu s diakritikou. Pokud tento program dám nahrát, tak v seznamu nahraného chybí veškeré znaky s diakritikou. Pokud tento nahraný pořad dám přehrát, tak na displayi na STB se diakritika zobrazuje v pořádku.

4. Poslední dobou se stává, že se při sledování živé TV zmizí obraz i zvuk a TV nahlásí, že není signál. V případě, že se nic nenahrává, stačí STB klasicky vypnout a zapnout. Ale v případě, že se něco nahrává, tak pomůže jen a pouze vytažení ze zásuvky.

 

Jak mám mít nastavené parametry na aktualizaci fw?

 

A jedno pozitivum na konec. Před tímto STB jsem měl Handan s HDD a musel jsem používat dva dálkové ovladače. S tímto mi stačí pouze jeden dodávaný.

 

Prosím o radu, jak se zbavit výše uvedených problémů.

 

Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás všechny.

 

4. Poslední dobou se stává, že se při sledování živé TV zmizí obraz i zvuk a TV nahlásí, že není signál. V případě, že se nic nenahrává, stačí STB klasicky vypnout a zapnout. Ale v případě, že se něco nahrává, tak pomůže jen a pouze vytažení ze zásuvky.

 

Dnes vyzkoušeno, že stačí vytáhnout HDMI kabel z TV a dát ho zpět. Obraz i zvuk naběhne zpět. Vadný kabel? Vadný HDMI výstup?

 

Ď za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás všechny.

 

4. Poslední dobou se stává, že se při sledování živé TV zmizí obraz i zvuk a TV nahlásí, že není signál. V případě, že se nic nenahrává, stačí STB klasicky vypnout a zapnout. Ale v případě, že se něco nahrává, tak pomůže jen a pouze vytažení ze zásuvky.

 

Dnes vyzkoušeno, že stačí vytáhnout HDMI kabel z TV a dát ho zpět. Obraz i zvuk naběhne zpět. Vadný kabel? Vadný HDMI výstup?

 

Ď za radu

 

Tak se po tomto cca za 10 minut samovolně restartoval.

 

Zítra budu volat na UPC, aby STB uvedli do použitelného stavu. Nebudu jim platit peníze za to, že jim dělám testera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tjurny

Tak sem cerstvy majitel tohoto set-top-boxu. A ZATIM sem velice spokojeny. Predem musim napsat ze tento pristroj pouzvam pouze na nahravani a prehravani. Tak ze 95 % casu slouzi pouze jako hodiny :-) Na sledovani tv mam CI modl v televizi.

Zatim zadne vypadky obrazu praskani pri startu nepozoruji, Zatim jediny restart. Dokonce logo pri startu se ukazuje ve spravnem formatu.

Co musim pochvalit krasny display, Ovladac/prijimac ma vynikajici uhly nemusim vubec "mirit", vynikajici je ovladani tv, akorat tlacitka ch +- a vol +- (u sipek a OK) jsou docela nestastne umistena.

Jedine chybycky jsou spatna cestina u nazvu zaznamu, a kdyz pretacim tak sam nezmizi ten progress bar. Skoda nevyuziteho ethernet konektoru, dokonce na krabici se s nim chluby a nic.

Casem toho najdu asi vice, ale opravdu jsem spokojeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník vito

Ahoj. Máte někdo vyzkoušené a ověřené jaké rozlišení signálu jde z Handana přes HDMI při různých rozlišeních vysílaných programů? Konkrétně, zda při nastavení výstupního rozlišení 1080i Handan všechno přepočítá na 1080i (tedy pokud je program v 720p tak de facto zahodí polovinu obrazové informace a zbytek upscaluje) nebo zda vsechny programy zachová v jejich nativním rozlišení a toto nastavení je jenom jakýsi limit jaké "maximum" je dovolené na výstupu.

 

Jde mi o to, zda lze použít nejaký kvalitnější obrazový procesor mezi STB a TV pro upscale a deinterlace pri zachování pokud možno originální kvality původního obrazového signálu bez jeho zbytečného předzpracování Handanem, o jehož video obvodech si nedělám moc iluze. Zatím nemohu HDMI vyzkoušet a nechci zbytečně investovat do dražší televize nebo receiveru pokud Handan nedokáže předat na výstup originální, nepokažený signál.

 

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petro_cz

Co ja zkoušel, tak to přepočítává, ale jestli hledáš rozdíl mezi 720p a 1080i , tak je to prakticky stejný, 1080i je interlejs, takže bych to tak nehrotil, stejně přes HDMI asi toho moc nepřepočítáš . :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...