Přejít na obsah

Digital vs. zvuk z analogu


Návštěvník adraj

Doporučené příspěvky

Návštěvník adraj

Zdravím

 

Včera jsme prodělali změnu z analogu na digital a dostali jsme standardní STB Handan cv 5000. Je zapojenej tak jak má být - kabel do něj, z něj do televize + SCART. K problému: zapnu TV - jde analog - třeba ČT1. Zapnu STB - televize se automaticky přepne na vstup SCART ... chvilku to nabíhá. OK ... později jsem přišel na to, že když kompletně zeslabím STB, zesílím úplně TV, tak je slyšet zvuk z té analogové ČT1. Při normáln hlasitosti to v podstatě není vůbec slyšet a je to v pohodě, ale přeci jen bych rád věděl jestli je to normální. Někde jsem četl že by se mohlo jednat o tzv. TV svod, tak jestli je to ono a jestli s tím máte taky zkušenosti :?:

 

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je těžké říci kde je chyba, osobně bych řekl, že to může být ze dvou důvodů:

1/ Přeslech na scart kabelu (z TV vychází do scartu signál, který je naladěn na tuneru TV)

2/ Přeslech na přepínacích obvodech TV

 

Jinde to vznikat nemůže, STB signál analogové TV nechytne.

 

Kontrolu chyby podle bodu 1/ lze provézt tak, že se použije "jednosměrný" kabel, nebo na TV straně scartu odpojit pin 1 a 3

 

Kontrolu chyby podle bodu 2/ bych zkoušel až po kontrole 1/. Pokud se závada projeví i při pouštění DVD je problém v TV.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to dělá, a dokonce je někdy vidět i obraz z analogu (někdy podle modulace jasu), spíš takový lehký obrysy obrazu. Zkusil jsem odpojit ve scartu výstupy z TV a je to tam dál. Předpokládám, že se to tam dostává už v TV, a jak čtu, tak to není vyjímka. Už to neřeším. V podstatě je to vidět jenom při určité kombinaci obrazu analog/digital a jen z malé vzdálenosti. Běžně to nijak obzvlášť pozorovatelné není.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TomK

Pokud Vám ten přeslech Vadí, tak jen na TV přepněte kanál (předvolbu) na nějaký bez signálu. Následné zapnutí STB Vám pak samo zapne TV a přepne na něj. A přeslech zvuku či obrazu z analogu zmizí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Nechce se mi kvůli tomu zakládat další vlákno, tak se zeptám zde,nezdá se Vám že se poslední týden strašně ztišilo HBO HD? Musím dávat volume 2x tak vysoko jako jinde a při přepíníní programů je to docela opruz. Jejich prémiová stanice je opět v nějakém problému, přitom by měla být zrovna ona obrazově i zvukově absolutně na špici... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...