Přejít na obsah

Předžalobní upomínka za nevrácený set top box


Návštěvník spyenax

Doporučené příspěvky

Návštěvník spyenax

Zdravím!

 

V květnu jsem ukončila smlouvu na digitální TV od UPC s tím, že smlouva měla zaniknout 3. července. Chtěla jsem set top box poslat už v květnu, protože jsem ho nepoužívala, ale bylo mi řečeno, že to nejde. Došel mi e-mail, potvrzující zrušení smlouvy a adresu, kam mám set top box zaslat. Nikde nebylo nic o lhůtě, do kdy se má vrátit a protože jsem se zdržovala mimo bydliště, tak jsem to nijak neřešila, protože jsem četla někde na fóru, že si pro to ve spoustě případů ani nepřijeli a tak jsem si řekla, že to asi nespěchá.

Jaké mě čekalo překvapení, když jsem se vrátila z dovololené a ve schránce na mě čekala rovnou předžalobní upomínka s tím, že UPC dlužím smluvní pokutu 5.000,- + set top box, splatnost do 7 dnů, jinak proti mě bude zahájeno soudní řízení.

Zkoušela jsem najít nějakou pobočku v Brně, kam bych jim to mohla jít omlátit o hlavu, protože jsem nikdy nedostala žádnou upomínku, jak poštou, tak ani e-mailem, ale na infolince mi bylo řečeno, že tady nemám šanci, že v Brně žádná pobočka řešící tento problém neexistuje a že mám čekat, až se mi ozvou.

 

Stalo se někomu něco podobného? Je šance, že se z pokuty nějak vyvleču? Je mi jasné, že to mají určitě někde ve stostránkových obchodních podmínkách napsané mikropísmem, ale připadá mi to docela sprosté, hlavně ta výše pokuty, protože za 5.000 si můžu koupit STB aspoň pět.....

 

Když jsem to dnes říkala kolegyni, tak se taky zhrozila, že mají doma už přes měsíc po ukončeníj smlouvy s UPC modem a nikdo se jim nikdy neozval, aby ho vrátili.

 

Díky,

 

Lucka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je to tak, viz vseobecne podminky:

 

http://www.upc.cz/pdf/VOP_UPC.pdf

 

3.6 Účastník je povinen vrátit zařízení Poskytovatele nebo doplňkové zařízení (individuálně určené

výrobním číslem), které mu bylo poskytnuto na adresu LICA s.r.o., Kostomlátecká 20/39,

28802 Nymburk nejpozději do 7 dnů od data ukončení Smlouvy, a to na své náklady a

nebezpečí (Poskytovatel účastníkům doporučuje, v případě vracení zařízení poštou, pojistit

poštovní zásilku ve výši ceníkové hodnoty zařízení). Zařízení je považováno za vrácené

okamžikem jeho převzetí Poskytovatelem nebo osobou k tomu Poskytovatelem pověřenou.

3.7 Účastník vrátí zařízení podle odst. 3.6 také v případě, že je ukončeno užívání jen některých

služeb, pro jejichž užívání bylo účastníku toto zařízení poskytnuto. Ust. 3.8 se neužije.

3.8 Jestliže účastník nevrátí zařízení Poskytovatele nebo doplňkové zařízení ve lhůtě uvedené v

odstavci 3.6 nebo jej vrátí ve stavu nefunkčním nebo ve stavu, který zjevně neodpovídá

běžnému opotřebení, je Poskytovatel oprávněn účtovat účastníkovi jednorázovou smluvní

pokutu ve výši 5000,- Kč.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, hustý.

Takže když uzavřu smlouvu, tak mi box přivezou až do domu a ještě to chtěj podepsat. Když smlouvu ukončím, tak ho mám na vlastní náklady poslat někam do tramtárie a potvrzení o vrácení v ruce nemám žádný. To se pak můžou vytasit za 3 měsíce s tím , že jsem to nevrátil a že mi napálí pokutu. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník spyenax

Odesláno...chtěli po mě 70,- korun za balík plus nějaká ta krabice, takže skoro stovečka.

No, já jsem jí to v tom zákaznickém centru vysvětlovala, že jsem nebyla nijak upozorněna, že to má být do 7 dní a ani mě nijak neurgovali, což mi nepřipadá normální, i když to mají takhle šikovně v těch podmínkách zašité.

 

Tak čekám jak na trní, až se mi ozvou zpátky, jestli to budu platit, nebo ne. Každopádně, jsem si hezky zase jednou vydělala....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yoky

spyenax. Bohužel nejsou povini upozorňit pokud je to uvedeno ve VOP či smlouvě. VOP jsou součástí smlouvy. Okamžitě vráti poštou potvrzení o uložení balíku na poště je dostatečný doklad o splnění povinosti. I když je to 5K tak proti tomu co by následovalo je to tak cca 1/5 co by to mohlo stát pakliže by byla podána žaloba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VOP jsou součástí smlouvy

Vzhledem k tomu jak casto se VOP meni, tak pochybuju ze to tam bylo i v dobe kdy si nekdo porizoval STB pred par lety.

 

Podle me by na tohle meli pri ukonceni sluzby minimalne upozornit a tech 7 dni protahnout aspon na dvonasobek, protoze zname jak funguje posta.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yoky

o změnách vop upc informuje zároveň se fakturací orňuje na ně. Poslední změny - nové VOP byly oznámeny zároveň se změnou poplatků za služby. dne 1812.08 UPC tím plně naplnila povinost kterou tak ze zákona má. Je možné diskutovat o tom zda 7 dní lhůta je dostačující, ale konec konců smlouva je formalizované ujadnání dvou a nebo více stran z nichž každá má právo přijmout či odmítnout nebo navrhnout změnu jak ustanovení smlouvy tak i ustanovení OP s tím, že každá změna OP může být provedena pouze změnou vypuštěním či doplněním ustanovení ve smlouvě odkazující na změněné či zrušené ustanovení v OP. Tak to je i v judikátech NS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je nejake podivne, ze jak pise dotycna, chtela vratit zarizeni v kvetnu, ale bylo ji receno, ze to nejde. Jak to, ze to neslo? Normalne kdyz neco mam pronajate a mam to pak vratit, tak to vratim hned. Samozrejme, s prodlenim muzu zapomenout, od kvetna do cervence je dlouha doba. Zkusil bych volat primo do Prahy a nejak se omluvit.

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...