Přejít na obsah

Kvalita programů


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

otrvaující to možná je..ale pochop konečně voe, že UPC s tim nemá nic společnýho a nic s tím udělat nemůže..UPC kanály pouze distribuje a jestli se ti tahlelogová kravina nelíbí, jak tady bylo řečeno obrať se na Film+, kteří ji tam dali a postěžuj si jim, jak je to hnusný...jako, já nevim..logo ti nevadi, ale tahle blbost jo..mě by zajímalo co bys dělal v americe, kde je každou chvíli na obrazovce kravsky velký rating zabírající celou třetinu obrazovky a poté u většiny kanálů reklamy na jiné seriály ve spodní části obrazovky u loga...jako promin, ale stěžuješ si na kraviny..za a) měl si napsat na film+... b) jestli ti vadí tohle, tak by zajimalo jestli problémy s přijmem (kostičkování, výpadky) by ti byly milejší..a teď konečně vyšum k plusovému filmu a vypíchni si oči abys tu upoutavajici apokalypsu nemusel sledovat a nemusel tu pak spamovat sračkoidníma dotazama..jako nic proti tobě třeba, ale tenhle "dotaz" je absolutně o ničem a k ničemu, speciálně když si na špatném místě

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Původně jsem chtěl zavést diskuzi o kvalitě poskytovaných ("prodávaných") programů, všichni byli velmi chytří a nedocházelo jim, že jsou poškozovány jejich (naše) zájmy. Provozovatel Film+ naštěstí tento experiment sám ukončil. Tuto část tématu považuju za ukončenou.

Zde, http://www.edisk.cz/stahni/46418/UPC.htm_49.16KB.html je dostupná tabulka s aktuálním rozlišením jednotlivých programů, u některých je uveden i datový tok.

Připomínám, že standardní roslišení SD programů je 720 x 576 bodů,

Datový tok je příliš dynamická hodnota, než aby ji bylo možno jednoduše převést na číslo.

Nicméně po odstranění rádií dosahuje mux 1 (ČT) téměř stejně vysokých hodnot, jako kdysi multiplex německých (jak se sakra jmenoval) programů v síti Karnevalu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jin
Původně jsem chtěl zavést diskuzi o kvalitě poskytovaných ("prodávaných") programů, všichni byli velmi chytří a nedocházelo jim, že jsou poškozovány jejich (naše) zájmy. Provozovatel Film+ naštěstí tento experiment sám ukončil. Tuto část tématu považuju za ukončenou.

Zde, http://www.edisk.cz/stahni/46418/UPC.htm_49.16KB.html je dostupná tabulka s aktuálním rozlišením jednotlivých programů, u některých je uveden i datový tok.

Připomínám, že standardní roslišení SD programů je 720 x 576 bodů,

Datový tok je příliš dynamická hodnota, než aby ji bylo možno jednoduše převést na číslo.

Nicméně po odstranění rádií dosahuje mux 1 (ČT) téměř stejně vysokých hodnot, jako kdysi multiplex německých (jak se sakra jmenoval) programů v síti Karnevalu.....

Byly to kanaly ZDF:-). Ale jinak myslim ze to je hodne zajimava informace ta ohledne datovejch toku. Moh bys sem napsat aspon prumerny datovy toky zakladnich kanalu (CT, Nova, Prima a slovenske kanaly)? Diky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

1. Celkový datový tok každého multiplexu/kanálu v pásmu UHF je vždy cca 38 Mb/s nebo cca 28 Mb/s v pásmu VHF (muxy 6 a 7), z toho pro video 80 až 90 %, zbytek pro audio a další informace.

2. V každém multiplexu je používán proměnný datový tok (Variable Bit Rate), čili datový tok každého programu v multiplexu se mění podle okamžité náročnosti přenášené scény (při zachování celkového Bit Rate), přičemž kromě videodat je vkaždém muxu ještě větší či menší rezerva, null packet.

3. Datový tok programů v muxu 1 (ČT) se pohybuje mezi cca třemi a sedmi Mb/s, přičemž 7 Mb/s mívá obvykle ČT4, ČT1 a nejméně UPC Expres, v muxu 2 slevenských programů je to obdobné, nejmenší datový tok mívá Nova Cinema (ta je nově i vmuxu 7)

3. Například datové toky videa v muxu 3, kde je 11 programů, se pohybují nezi 1,5 a 3 Mb/s. Třeba právě Film+

je vysílán s tak nízkým datovým tokem, navíc s pouze s 528 body na řádek a je vydáván za filmový kanál....

Pozor, UPC program distribuuje obvykle v kvalitě, jakou dostává od vysílatele....

4. Zajímavé jsou i datové toky HD programů, vysílaných v kompresním formátu h.264/AVC. Jedině Voom HD má odpovídající datový tok, v tabulce uvedené BR sleduji delší dobu, hodnoty se prakticky nemění !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Celkový datový tok každého multiplexu/kanálu v pásmu UHF je vždy cca 38 Mb/s nebo cca 28 Mb/s v pásmu VHF (muxy 6 a 7), z toho pro video 80 až 90 %, zbytek pro audio a další informace.

2. V každém multiplexu je používán proměnný datový tok (Variable Bit Rate), čili datový tok každého programu v multiplexu se mění podle okamžité náročnosti přenášené scény (při zachování celkového Bit Rate), přičemž kromě videodat je vkaždém muxu ještě větší či menší rezerva, null packet.

3. Datový tok programů v muxu 1 (ČT) se pohybuje mezi cca třemi a sedmi Mb/s, přičemž 7 Mb/s mívá obvykle ČT4, ČT1 a nejméně UPC Expres, v muxu 2 slevenských programů je to obdobné, nejmenší datový tok mívá Nova Cinema (ta je nově i vmuxu 7)

3. Například datové toky videa v muxu 3, kde je 11 programů, se pohybují nezi 1,5 a 3 Mb/s. Třeba právě Film+

je vysílán s tak nízkým datovým tokem, navíc s pouze s 528 body na řádek a je vydáván za filmový kanál....

Pozor, UPC program distribuuje obvykle v kvalitě, jakou dostává od vysílatele....

4. Zajímavé jsou i datové toky HD programů, vysílaných v kompresním formátu h.264/AVC. Jedině Voom HD má odpovídající datový tok, v tabulce uvedené BR sleduji delší dobu, hodnoty se prakticky nemění !

 

koukám na tu tabulku a trochu čumim s údivem...některý kanály (dost kanálů) má horší kvalitu než by mělo mít...jak je můžou šířit bud v nižším rozlišení nebo nižším dat.tokem ?

co to jako má bejt ? HD kanály - každej z nich - by měl mít tok aspoň 12Mb/s..ale to nemaj..pár SD kanálů 544x576 nebo 480x576 ? To je jako moc...vždyt v DVB-C maj místa jak nasráno, aspoň na dalších 50 kanálů..tak proč sakra musej komprimovat kvalitu ? minimálně rozlišení by u každýho SD kanálu mělo bejt 720x576 (720x480)! Jako při koukání mi to nepříjde, ale když to čtu, ani bych se tomu nedivil..Ale prostě, nechápu.. :roll: Ani neříkejte mi, že ty kanály co jsou v tom mega nízkym rozlišení moderní S-VHS takhle UPC dostává, tomu vážně nevěřím...

 

This is blasphemy! This is madness!

Madness?

THIS... IS... U P C !

:lol:

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, ale již několikrát tu padla informace, že UPC a před ní i Karneval nezasahuje do rozlišení a velmi minimálne do BR (hlídají pouze celkový BR 38/28 Mbps) aby nepřetekly jednotlivé MUXy

Troch jsem hledal na netu a našel tohle:

http://www.digitalbitrate.com/dbr.php?l ... n&tp=11739

 

To jen abychom viděli co vlastně UPC přijímá (vybral jsem MTV schválně, protože nemají rozlišení plný PAL)

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na National Geographic HD jsem sledoval program Valley Of The Wolves (cca před 14 dny, naposledy včera) se zatím nejvyšším bitrate, které jsem u UPC viděl; byl krásnej obraz, tak jsem se podíval, v kolika to běží - 20Mbps.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...