Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Již 4 roky mám TV kartu Technisat CableStar HD 2. Bez problémů s ní přijímám televizní kanály, nicméně poslední dobou jsem si naladil i HD kanály, ale ty se kostičkují a nedá se na ně koukat. Byl u mě technik UPC, všechno prozkoumal, ale zjistil, že chyba je prý někde v této kartě. Co s tím, vyměnit jí (už se nedá koupit), nebo se dá stáhnout nějaký ovladač, který bude lépe zpracovávat HD obraz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Karty Technisat jsem používal řadu let, dokonce ani jedna z prvních, CableStar 2PCI (bez CI slotu) neměla s příjmem HD programů problém. Byl u mě technik UPC, všechno prozkoumal,.. Jak prozkoumal, proměřil sílu signálu? Nejspíš ne, neměl měřící přístroj... :)

Nejpravděpodobnější příčinou je použitý obslužný program (DVBViewer TE2 ?) resp. použitý kodek pro h.264 video dekodér. Já v poslední době upřednostňuju Microsoft DTV-DVB Video Decoder (pro MPEG2 i pro h.264). Pokud tento kodek nemáš, podívej se na stránky Technisatu, případně si zakup (15 EUR) program DVBViewer Pro (zde si můžeš stáhnout i demo verzi).

Jinou pravděpodobnou (a nejčastější) příčinou je slabý signál resp. ztráta síly signálu v kabeláži..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, v kabeláži to není. Technik tady lítal, zkoušel všechno možné, signál v kabeláži, měnil rozpojky, zašel na půdu kde je domovní rozvodna UPC, nakonec na koncovku, kterou strkám do počítače do karty připojit set-top-box a z něj kabel strčil do HDMI vstupu na mém monitoru, naladil kanály a HD kanály hrály krásně bez problémů. Takže skutečně problém je někde v kartě.

 

Nainstaloval jsem si ten kodek, nevěděl jsem jaké použít komponenty, tak jsem zvolil všechny, ale změnu žádnou nevidím, kostičkuje to pořád. :(

Zkusil jsem stáhnout i ten Microsoft DTV-DBT Video Decoder, našel jsem na netu soubor _64-msmpeg2vdec.dll6.1.7140.0.zip a když jsem ho rozbalil a následující soubor msmpeg2vdec.dll jsem dle instrukcí chtěl vložit do správného adresáře, ale už tam tu samou knihovnu mám a dokonce novější. Tak co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Těžko radit, neuvedl jsi používaný program. Předpokládám DVBV Pro v.5 nebo vyšší... Mám nastaven EVR Custom Video Renderer a zaškrtnuté políčko Use Custom Renderer. To je tuším implicitní nastavení při instalaci (alespoň v mém případě).

Takže zkusil bych měnit renderery (každá má svá omezení) a případně i videokodeky (aktuální nabídka kodeků závisí na typu instalace nebo i pozůstatcích z jiných programů a instalací)....

 

Edit:

Jaký HW používáš (procesor vč. frekvence, velikost RAM, grafika)?

Jaký operační systém?

Jakou aplikaci pro karty Technisat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mates608
Již 4 roky mám TV kartu Technisat CableStar HD 2. Bez problémů s ní přijímám televizní kanály, nicméně poslední dobou jsem si naladil i HD kanály, ale ty se kostičkují a nedá se na ně koukat. Byl u mě technik UPC, všechno prozkoumal, ale zjistil, že chyba je prý někde v této kartě. Co s tím, vyměnit jí (už se nedá koupit), nebo se dá stáhnout nějaký ovladač, který bude lépe zpracovávat HD obraz?

 

 

 

mrkni na tohle http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=3182#p50167

 

nějak tak ti to koštičkuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko radit, neuvedl jsi používaný program. Předpokládám DVBV Pro v.5 nebo vyšší... Mám nastaven EVR Custom Video Renderer a zaškrtnuté políčko Use Custom Renderer. To je tuším implicitní nastavení při instalaci (alespoň v mém případě).

Takže zkusil bych měnit renderery (každá má svá omezení) a případně i videokodeky (aktuální nabídka kodeků závisí na typu instalace nebo i pozůstatcích z jiných programů a instalací)....

 

Edit:

Jaký HW používáš (procesor vč. frekvence, velikost RAM, grafika)?

Jaký operační systém?

Jakou aplikaci pro karty Technisat?

 

Procesor Intel Core2 Quad CPU Q9400 2,66 GHz, RAM 4 GB, Intel G41 Expres Chipset,

Windows 7, 64 bitů,

Používám DVBV Pro V4.5.0.0 nebo DVBV TE2 1.0.4.372.

Zkusil jsem měnit kodeky i rendery, ale buď to extrémně hodně kostičkuje, nebo to kostičkuje málo, tj. část obrazu cca každých 10 sekund - to je asi nejlepší nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

1. Podívej se do filtru DVB Source (Zobrazit-Filtry), zda se tam neobjevují chyby nebo diskontinuity, nebo zda nepřetéká buffer (Video Quee...)

2. Stáhni si TransEdit, spusť analýzu toho streamu, ve kterém pozoruješ kostičkování a sleduj v7skyt a množství ztracených paketů (Missing) u sledovaného programu (poklepem na záhlaví Data Rate nebo Percent data setřídíš podle velikosti, od největší hodnoty, bude to přehlednější). Ke ztrátě paketů by nemělo docházet vůbec, nebo jen výjimečně. Pokud ke ztrátě paketů dochází (řádově min stovky až tisíce za cca 1 až 10 minut, hledej chybu v signálu (kabeláž).

 

Nabízí se otázka. Tuner máš 4 roky a teprve nyní zkoušíš HD programy?

Máš DVBV Pro, odinstaluj DVBV TE. Nainstaluj poslední verzi DVBV Pro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo pánové, není všechno jenom kvalita signálu. Komu na tom opravdu HODNĚ záleží a chce sledovat/nahrávat na počítači s operačním systémem Windows tak bych mu poradil aby se zaměřil i na to jaké má na počítači spuštěny na pozadí služby (ale i ovladače zařízení mohou způsobovat problémy) a zda např. používá antivirus, zda má nastaveno v ovládacích panelech optimalizaci výkonu pro služby nebo pro aplikace atd. (je toho více). Já jsem např. svůj operační systém asi rok ladil než jsem docílil toho, že nahrávám skoro bez chyb (podle logu DVB Viewer RS). S některými zapnutými službami jsem i přes kvalitní signál stále nebyl schopen docílit úplně čistý stream a upozorňuji na to, že i ve fresh/čistém nainstalovaném operačním systému je stále dost služeb, které mohou dělat problémy (navíc některé se spouštějí pouze někdy, na vyžádání).

Někde na internetu lze i nalézt poměrně složité postupy jak určit která služba nebo ovladač dělá neplechu a třeba stačí daný ovladač/službu aktualizovat za novější verzi. Jindy se ale zase může stát, že po automatické aktualizaci něčeho (o které uživatel ani neví, protože většinou všude a všechno má nastaveno aktualizovat automaticky) to přestane chodit tak jak má. Takže je vlastně dobré všechny automatické aktualizace vypnout (a odpojit se od internetu abychom se nenakazili :D a mít klidný spánek).

 

Ale je pravda, že některé tunery jsou buď méně citlivé nebo mají špatně napsaný ovladač. Měl jsem několik dnů např. dual tuner Evolveo Venus a v porovnání s AVerTV TwinStar v nahraném streamu byla spousta chyb.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

jirim100> Máš nepochybně pravdu, ale nelze zevšeobecňovat. Používal jsem karty TechniSat (CS 2PCI, CS 2HD, CS Combo CI). Na systému P100 s W XP problém pouze s HD (CPU). Na novějším pc I-5, 3,1 MHz- W7 64bit, mnoho (přímo velmi) programů a služeb na pozadí, problémy jsem míval pouze při nekvalitním signálu (díky ledabylé kabeláži)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...