Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Tak dnes (sobota) se mi stalo totéž při pokusu o nahrání filmu Svatý na Nova Cinema, ovšem na jiném pc a s jiným hardwarem (USB DVB-T tuner dongle z kabelu UPC). (mj. to zn. mazání cca 10000 nulových souborů.)

Zaznamenáno již na dvou různých počítačích, program Nova Cinema jednou z DVB-C a podruhé z DVB-T. Chybu hw a sw téměř vylučuju, velmi pravděpodobně se jedná o zcela záměrnou blokaci nahrávání. Divné je, že se jedná o free programy. V prvém případě se to stalo opakovaně u dvou zcela konkrétních programů (filmů).

Kdo máte možnost, SLEDUJTE PROSÍM !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Středa 4.7. pokus o záznam filmu Hvězdná brána na Tv Barrandov (DVB-T z kabelu), opět stejný problém (zjistil jsem až dnes ráno, mazání cca 35000 nulových souborů...). Nechápu to, dva odlišné počítače, dvě odlišné sítě (C & T], stejný tv program, stejný problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tipoval jsem, že by se problém mohl opět projevit na Barrandov TV při pokusu o záznam pořadu Apokalypsa dnes ve 22,20 h, což se potvrdilo (záznam z DVB-T). Zajímavé je že, jakmile se mi uvolní některý další tuner, lze na něm záznam, nikoli od počátku, bez dalších problémů provést (ověřeno dvakrát).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Retiree

V těchto dnech jsou to čtyři roky, co jsem ke své plné spokojenosti používal kartu Technisat CableStar Combo CI, s CAM ještě od Technisatu.

Večer jsem cosi kódovaného nahrál, pc se hibernoval, ráno probudím sebe i pc a chci naprogramovat další nahrávky a ejhle, nelze... Nezobrazují se kódované programy, karta nedetekuje CA modul. CAM jsem odzkoušel v tv, OK. Funkční CAM z tv naopak v tuneru nepracuje.

Vlastní tuner karty, pro DVB-C i DVB-T, pracuje normálně, vše naladí, čili jednoznačně závada CI rozhraní. Mechanickou vadu třeba konektoru celkem vylučuju.

Hledal jsem, hledal, ale marně... šroubečky pro otevření skříňky tuneru, nenašel jsem dokonce ani lepené švy, takže se ani nemohu pokusit o hledání závady. Příjem pouze nekódovaných programů je mi celkem k ničemu, začínám uvažovat o upgradu hw... Technotrend, který nabízí LICA, se mi zdá mírně předražený, takže prosím o návrhy, pokud možno z vlastní zkušenosti.

PC karta s DVB-C tunerem (příp. i DVB-T)

CI i CI+ rozhraní (vlastním starý CAM bez plusu)

Interní pouze do PCIe slotu nebo externí USB 2 nebo USB 3

Jo a aby v případném DVB-T uměla i modulaci 2k...

 

Za projevy soustrasti předem díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...