Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

Návštěvník wailord

Děkuji za teoretickou odpověď, aspoň že jsem uvažoval stejně zapomněl jsem na Barrandov, jinak když by to někdo mohl potvrdit byl bych rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Rád bych sem se rád zeptal na jeden laický dotaz, snad za něj nebudu ukamenován. Jak je to s možností provozovat tuto kartu bez CA slotu v síti UPC naladím nějaké programy nebo jsem bez šance? Předpokládám že by sem mohl naladit 11 základních programů (ČT1, ČT2, ČT 4, ČT 24, Nova, Nova Sport, Nova Cinema, Prima, Prima Love, Prima Cool, Óčko, PublicTV - možná zaniklo)

Předem děkuji za odpověď.

 

Tyto programy (+ pár v HD verzi) chytneš naprosto volně v DVB-T, který UPC šíří taky. Takže pokud tu DVB-C kartu vyloženě nemáš jako zbytečnou, tak bych za pětistovku koupil něco pro DVB-T a vyřešeno. Navíc v DVB-C ti nikdo nezaručí, že to pojede pořád volně, pamatuju si na dobu, kdy tam bez kódu jel akorát UPC Express a Z1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wailord

Od DVB-C jsem si sliboval lepší kvalitu signálu, nejsem si úplně jisto co chytím ve vzduchu. Také možnost následně dokoupit CA slot. Pak si nejsem úplně jist kvalitou nejlevnějších DVB-T tunerů. Je to trochu OT ale zeptám se můžete mi někdo nějaký doporučit? A ještě jedna OT otázka dají se používat dálkové ovládání od karet k ovládání programů jako je gom, KMplayer... aspoň omezeně zvuk a další/předchozí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník pmlejnek

Tato karta mi bez problémů běží na Linuxu s mantis driverem. Ale jen pro volně šířené kanály.

Prohledal jsem internet a bohužel to vypadá, že vývoj tohoto driveru ustrnul a podpora dekódování placených kanálů není.

Nemáte s tím někdo zkušenosti, jestli to přeci jen nějak nejde?

Případně bychom se mohli spojit a autora společnými hlasy k dokončení jinak skvělé práce přimět?

Koupil jsem si přes Liku ten modul a teď mám pocit, že je mi tu k ničemu (TV s dvb-c tunerem nemám, chci provozovat TV jen na PC a do Windows fakt nepůjdu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pmlejnek

tomus: děkuju za tip, ta karta vypadá dobře. Jen s tím CI rozhraním vyjde dost draho a ta současná by mi byla k ničemu.

Chtělo by to s někým vyměnit :-), třeba bych i něco doplatil. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník yaho

Ahoj, k Vanoců jsem si pořídil Technisat CableStar HD 2 s CA modulem od Lica.cz. Po instalaci mi bohužel fungovaly pouze nekódované programy, a tak jsem dle podobných zkušeností jednoho uživatele zde na fóru zkusil kartu reklamovat. Dostalo se mi následující vyjádření:

 

Neuznano, jakykoliv CI+ modul nelze pouzivat s PC kartami Technisat - vyrabi se i model Conax s rozhranimCI+.Tyto moduly s integrovanym "secure cipem" nejsou se starim CI rozhranim plne kompatibilni.Provozovatel zrejme jiz dodava novym zakaznikum vyhradne moduly s OI+ moduly s parovanou kartou.Prosim obratte se s resenim na vaseho poskytovatele ve smyslu vymeny karty a modulu za starsi kompatibilni.Reklamovane zbozi je HW plne funkcni.

Co jsem se dočetl na tady fóru, tak UPC dodává novou verzi CA modulu, která vyžaduje rozhraní CI+, a proto není plně kompatibilní s kartou Technisat CableStar HD 2 (to vyplývá z vyjádření k reklamaci). Je tomu skutečně tak? Pokud ano, jaké mám možnosti - lze nějak od UPC získat starý typ CA modulu nebo existuje alespoň jiná PC karta, která podporuje CI+?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sehnat starsi modul jen s CI asi uz jentak nepujde, UPC zapujcuje uz jen ty nove CI+ a podle poslednich zprav to vypada ze uz je maji i u Licy.

Navic do starsich zarizeni s CI pry nelze moduly s CI+ pouzit , naopak (do CI+ CAM s CI) nastesti ano.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...