Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

Hezký den,

 

Používám DVB Viever Pro.

 

Nekódované kanály fungují korektně jen v případě, že je modul vytažen.

 

V okamžiku, kdy CAM vrátím do slotu, začnou se během 3s otevřené kanály sekat.

 

A kódované kanály při vloženém modulu jsou zamrzlé s tím, že když nechám PC běžet, tak se cca jednou za 10 minut dokáže na 5 sekund vzpamatovat a zobrazí video kódovaných kanálů.

 

Modulem to není, protože samostatně v TV funguje bez problému na všech kanálech.

 

Zkoušel jsem podporu v Technisatu a ti mi odfrkli, že podporu pro Windows 8 a 10 neposkytují, protože k tomu nemají ani aktualizované drivery.

 

PS. Mohu Vás poprosit o Váš současný náhled na TBS6680 ? Předem děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Když se mi kartu po delší době a dopisování podařilo rozchodit, doporučil jsem ji k používání v přehledu přijímačů (jsou tam i další starší odkazy).

Oproti tehdy pochybnému CD s ovladači je na stránkách výrobce ovladač nový (který ale řeší problémy jiných karet). Tuner na rozdíl od karet TechniSatu nedokáže zobrazit tzv. nulové pakety (null packets) ve streamu při analýze pomocí TransEditu.

Tuner používám k (téměř) plné spokojenosti dodnes, momentálně je osazen jedním CAM TechniCrypt CI a jedním CAM SMiT CI+, rozdíly nepozoruju....

Samozřejmě používám DVB Viewer Pro a Recording Service, prakticky pouze DVBV RS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Milav

Poslední ovladače (r.2014) pro Technisat Cablestar HD2, které bez problémů fungují i ve Windows 10 :D

- spustit instalaci, restartovat PC, po restartu se podívat, jestli je rozpoznané všechno (Technisat cablestar HD2 v Řadiče zvuku, videa... a TechniSat Mantis BDA HID device v Zařízení standardu HID). Pokud je něco s otazníčkem, aktualizovat ovladač ručně a vybrat umístění v adresáři ovladačů níže v Driver Cablestar HD 2.

 

https://webshare.cz/file/79k28E1ufz/soft-skystar-hd2-cablestar-hd2-zip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

No, že funguje pod Windows 10 (a DVB Viewer) není nic překvapivého... Překvapivé by bylo, kdyby pod těmito novými ovladači fungovalo rozhraní CI+. Kartu nepoužívám a mám ve skříni od r. 2012.

Takže otázka: Podporují tyto ovladače rozhraní CI+ ? (Nemohu ověřit, mám jen PCI Expres).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

CI+ snad budu mít do konce týdne, tak vyzkouším. Zatím používám starý CA modul(bez plusu).

 

Existuje konvertor z PCI-E na PCI - v Česku jsem ho našel tady:

http://www.compuny.cz/--redukce-pci-e.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Milav, ta funkce CI+ mě skutečně zajímá, opět bych kartu mohl nabídnout. Nezapomeň...

Nějaký konvertor jsem kdysi koupil od Číňanů (Angličani údajně nemohou dodávat do ČR), bohužel nefunkční - po zasunutí do slotu PC nenabootoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Pokud mi UPC modul dodá (mám ho objednaný) tak nezapomenu.

Právě proto jsem Ti poslal ke konvertoru odkaz na český web - pokud nebude šlapat, můžeš vrátit do 14 dnů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav
Milav, ta funkce CI+ mě skutečně zajímá, opět bych kartu mohl nabídnout. Nezapomeň...

Nějaký konvertor jsem kdysi koupil od Číňanů (Angličani údajně nemohou dodávat do ČR), bohužel nefunkční - po zasunutí do slotu PC nenabootoval...

 

Tak bohužel, CI+ modul tuner vůbec nevidí, pouze starý CA modul bez plus :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Díky, takže ovladače z roku 2014 jsou z roku 2009...

Kdysi dávno jsem se přímo Technisatu dotazoval na podporu CI+, odpověděli cosi ve smyslu respektování autorských práv..., někde jsem to psal.

Takže TechniSat CableStar zůstává dál v originální krabici ve skříni... Má někdo zájem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Milav

Tak dobrá zpráva - při pátrání po netu jsem v jedné diskuzi v Německu našel tip - a ono to funguje!

Ovladače pro kartu AzureWawe (stejný čip jako Technisat) z r. 2010 fungují u Technisat Cable star HD2 i s modulem UPC CI plus,

jedou všechny kódované kanály a lze modul zobrazit (DVBviewer Pro) :P:P

Po instalaci je pak nutné v přehrávači vybrat nové zařízení

Instalace pro méně znalé je v downloadu i s ovladači - otestujte:

 

http://ulozto.cz/x4shfDnT/technisat-cablestar-hd2-ci-plus-driver-rar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...