Přejít na obsah
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Vodafone Techforum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

pan Novak

Uživatel
  • Registrace

  • Přítomen

Vše od uživatele pan Novak

  1. pan Novak odpověděl na téma uživateli vetrak v Vodafone TV
    -ale no tak... -samozrejme zalezi jak se ptame ze? A uziva se v dnesni dobe prenesene taky v jinem smyslu? Ano, slovo výpalné se v dnešní době běžně používá v přeneseném (metaforickém) smyslu pro označení plateb, které lidé vnímají jako vynucené, nespravedlivé nebo absurdní, přestože jsou zcela legální. Vyjadřuje se tím pocit, že dotyčný nemá na výběr a musí platit za něco, co nechce nebo nevyužívá. [1, 2, 3] V běžné mluvě, publicistice a médiích se s ním nejčastěji setkáte v těchto oblastech: 1. Autorské poplatky (tzv. autorské výpalné) Tímto termínem lidé lidově označují náhradní odměny, které vybírají kolektivní správci autorských práv (v ČR například OSA nebo Intergram). [1] Princip: Poplatek je automaticky zahrnut v ceně každého prázdného datového média (USB disky, externí harddisky, paměťové karty) a elektroniky (chytré telefony, počítače, tiskárny). Důvod přenesení: Stát legislativně předpokládá, že na tato zařízení můžete nahrát autorsky chráněný obsah (hudbu, filmy). Lidé to vnímají jako „výpalné“, protože platí paušálně předem, i když na disk ukládají čistě vlastní rodinné fotografie nebo pracovní dokumenty. [1] 2. Koncesionářské poplatky Televizní a rozhlasové poplatky (pro Českou televizi a Český rozhlas) jsou v internetových diskusích a politických debatách kritiky občas označovány jako státní výpalné. Kritizují tak povinnost platit za vlastnictví přijímače (případně nově za zařízení s internetem) bez ohledu na to, zda veřejnoprávní média dotyčný reálně sleduje. 3. Vynucené poplatky v korporátním světě a bankovnictví V byznysu se termín používá pro situace, kdy silnější partner zneužívá svou pozici: Bankovní poplatky: V minulosti tak lidé označovali dnes už většinou zrušené absurdní poplatky (např. poplatek za vedení hypotečního účtu nebo za příchozí platbu). Zápisné do obchodních řetězců: Velké supermarkety někdy vyžadují od dodavatelů takzvané „regálovné“ nebo bonusy za to, že jejich zboží vůbec zařadí do prodeje. Menší dodavatelé to často vnímají jako moderní formu vydírání. 4. Vztahy a rodinné spory Historicky (jak uvádí i Slovník spisovného jazyka českého) se slovo přeneseně používalo také pro majetkové ústupky, které požadují například chamtiví příbuzní za to, že se vzdají svých nároků na dědictví a nebudou blokovat rodinné dohody. [1] Zajímá vás, jak přesně funguje legislativa kolem zmiňovaných autorských poplatků, nebo chcete rozebrat jiný z těchto příkladů?
  2. pan Novak odpověděl na téma uživateli Reb v Vodafone internet
    Snad by pro ziskani nejakeho prehledu mohlo pomoci precteni tohoto ... https://www.lte-unas.cz/novinky/97-4-test-lte-anten.htm Odkazy tam uz nektere neaktualni, ale anteny se daji stale najit popr. to nasmeruje... maly nahled....
  3. A zde nazor "konkurencni AI" ... Hloubková analýza problému Problém není v tom, že by Vodafone RCS "neuměl", ale v tom, jakým způsobem ho technicky odbavuje a jak se to (ne)potkává s požadavky Applu: Závislost na Google Jibe: Vodafone se v roce 2023 rozhodl ukončit provoz vlastní RCS infrastruktury a kompletně přešel na řešení od Googlu (Google Jibe Cloud). To sice skvěle funguje na Androidu, ale pro Apple to představuje komplikaci. Apple vyžaduje, aby operátor buď provozoval vlastní certifikovanou infrastrukturu, nebo měl specificky nastavený "Carrier Profile", který propojení s Googlem bezpečně a dle standardů Applu ošetří. Certifikační "špunt": Vodafone ČR oficiálně potvrzuje, že cesta k certifikaci od Applu je "velmi nákladná a složitá". Apple neuděluje certifikaci automaticky; operátor musí splnit přísné testy stability, kvality doručování a zabezpečení. Pro Vodafone ČR jakožto menší trh v rámci skupiny může být tato investice vnímána jako méně prioritní oproti trhům jako Německo nebo UK. Historický precedens: Podobná situace nastala v minulosti u eSIM pro Apple Watch. Vodafone ji spustil s výrazným zpožděním oproti T-Mobilu, což naznačuje vzorec chování: prioritu mají "velké ryby" ve skupině a lokální pobočka čeká na schválení globálních standardů nebo balíček know-how ze skupiny. Predikce vývoje Na základě aktuálních dat a chování operátora lze předpokládat následující scénář: Termín spuštění: Reálný odhad pro plné spuštění RCS u Vodafonu ČR pro iPhone je podzim 2026 (pravděpodobně s vydáním další velké verze iOS nebo zásadní aktualizace Carrier Settings). Technické řešení: Vodafone pravděpodobně nevybuduje vlastní infrastrukturu jen kvůli iPhonům. Bude čekat na finální vyladění "univerzálního profilu" (UP) ve spolupráci s Googlem a Applem tak, aby mohl dál využívat Jibe Cloud, ale s razítkem od Applu. Důsledek pro trh: Do té doby zůstane uživatelská zkušenost roztříštěná – zatímco majitelé iPhonů u T-Mobilu už vidí "bublinky" psaní i u Androidů, u Vodafonu budou i nadále padat do režimu "zelených" SMS/MMS. Závěr: Vodafone se momentálně nachází v "čekárně". Bod 1 (Apple rozhoduje) je skutečně klíčový, protože bez certifikovaného konfiguračního profilu se přepínač v nastavení iOS prostě neobjeví, i kdyby síť RCS technicky podporovala. Chcete vědět, jak si aktuálně stojí O2 nebo zda existuje způsob, jak RCS na iPhonu u Vodafonu aspoň částečně nasimulovat? Odpovědi od umělé inteligence můžou obsahovat chyby
  4. .-A poslední věc, když chci zkopírovat něčí odpověď a vložit jí do jiného tématu tak to nejde, dá se to předělat aby to šlo? .-Jde to jen myslet...
  5. V poradku, problem je, ze Ti to trva... -nezbyva nez verit, ze se to casem zlepsi popr. uberes na aktivite... To jsem ani nechtel pritapet ze tato moznost sla uz pred lety pouzit u "polaku" pozemne(v prihranici) i satelitem a koukat treba Klosse nebo Zaczarowany ołówek. Archiv meli bohaty... -jak nyni uz nevim, ale mam dojem, ze dnes uz minimalne geoblokace. A k HbbTV -pokud neni, tak to uz vlastne beru jako neplnohodnotnou sluzbu... -takze bez koaxu bude hur...((
  6. -taky sem neznal...
  7. Odpoved AI -ale pozor neoveroval sem... -a vime jak to s info z tohoto zdroje byva... Proč je v tom problém? Důvod, proč se dnes uvádí, že aplikace není podporována nebo není doporučována: Chyba v kódování: Uživatel tam píše, že mu jde jen zvuk a ne obraz. To je způsobeno tím, že starší procesory v modelech z roku 2018 (což je vaše řada FX603) nezvládají moderní formát zabezpečení (DRM) nebo kódování videa, které Vodafone používá pro zpětné zhlédnutí. Ukončení podpory: Vodafone i Panasonic potichu přestali tuto verzi aplikace pro starší modely (OS my Home Screen) aktualizovat, protože hardware televize prostě "nestačí" na nové standardy vysílání. Jak tam tu aplikaci dostal? Uživatel ji pravděpodobně našel přímo v obchodě Apps Market ve své televizi. Panasonic totiž v roce 2021/2022 skutečně vydal aplikaci Vodafone TV pro svůj systém my Home Screen.
  8. Nevim kam se diskuse ubira... Definice slova darek je jednoznacna... Dárek (nebo také dar) je věc, zážitek či jiná hodnota, která je poskytnuta druhé osobě dobrovolně, nezištně a bez jakékoli protihodnoty. Charakteristiky dárku: Projev pozornosti/náklonnosti: Často slouží k vyjádření vztahu k obdarovanému (láska, přátelství, úcta). Bezúplatnost: Předává se bez nároku na zaplacení či jinou formu kompenzace. Příležitost: Obvykle je dáván při zvláštních příležitostech, jako jsou narozeniny, Vánoce, svatba či výročí. Forma: Může se jednat o hmotnou věc (dar), nehmotnou věc, nebo zážitek. __________________ (tzn., ze souteze a vyhry jsou nekde jinde...)
  9. Posledni darek co pamatuju a dostal sem jej tak byl ↓↓↓ -tehdejsi diskus... Kde je darek po petadvaceti letech -tedy ctvrstoleti??? -todle je uz uplne jiny vodafone.... -to je trapna reklama ktera je nic nestoji...
  10. pan Novak odpověděl na téma uživateli Kisch v Vodafone internet
    Neprocetl jsem vlakno cele... -ale napadlo mne: co tak zkusit mit to v kritickou dobu bez proudu? Udelalo by to taky? Tzn. jestli to mate nekdo na chytre zasuvce tak zkusit mezi cca 03:00 - 05:00 mit vyple. Ja to neresim bo nemam,...
  11. Pokud by slo konfigurovat dalo by se s tim souhlasit... Nekteri by se i smirili ale vyse...
  12. No vono asi jak kde... -u mne Poruba (vyhled na Hlavni tridu) a zalezi i proti cemu se meri (muzes zmenit). -jen test obrazku(dovedel sem se ve vedlejsim)...
  13. pan Novak odpověděl příspěvek k tématu v Vodafone TV
    ...po roce. Tak zadna zmena... Zorin18 OS (ubuntu). No tento ntb Carbon X1 gen3 na w11 nepobezi (ofic) , aspon ze dali +rok na w10. Pro konkurenci neni problem oneplay+poda... -pekne funkcni bezdratovy displej na samu↓↓↓ -vidim i 4x LG sousedu..))
  14. pan Novak odpověděl na téma uživateli kotasek v Vodafone volání
    A co opacne? -poridit telefon na klasickou vekost... Nokia 230 je na dve... kupoval sem pouzite za par stovek...
  15. pan Novak odpověděl na téma uživateli Slamb v O všem ostatním
    ...spravne pochyby, -nestaci viz obrazky ↓↓↓ -no ja si nestezuju...(ale je fakt , ze sem vyzkousel vicero a az ted je pohodlno..) . Tak treba ja (ale jo asi nas moc nebude) IR pouzivam, mam vlozeno na prvni "pracovni" obrazovce... a radia je taky skoda, a kdyby tak umeli DAB... -a jj do vlajek by fakt meli cpat vse co lze..
  16. Dobre, a po "...po reinstalaci aplikace a znovu nastavení 2FA do aplikace se to na výchozí službu zeptá a co se tam zvolí, to se nastaví." uz je mozno tlacitko pro zmenu pouzivat vicekrat a zmeny se projevi? -tzn funkcionalita zamysleneho je v poradku?
  17. pan Novak odpověděl na téma uživateli Slamb v O všem ostatním
    @Marek-26 Pred nekolika lety jsem na tom byl stejne jako ty... A i u mne padla volba na tuto znacku pro cena/vykon. Oproti tobe jsem prechazel Xiaomi Mi11 na ted Xiaomi 15 (12/512) tzn. vlajka → vlajka a opet vse prfekt.(foto, bezdratoveandroidauto, atd) Pri uvedeni maj vzdy vyrazne slevy a cena jeste i ted v soucasnosti je vyssi nez kdyz jsem jej kupoval v breznu za zavadeci cenu. Pri uvadeni maji i ruzne vykupni bonusy a slo se dostat na tusim 14k. Jejich predinstalovane apky taky nepouzivam a odinstaloval je, nekde sem narazil na clanek kde byl seznam a itinerar uninstal. Cloud nepouzivam ani jejich xiaomi ucet , prechod na novy diky jejich apce probehl na jednicku, k dokonalosti chybelo jen ze se neusporadaly ikony na plochach. Pri mem stylu uzivani mi pul tera fakt staci(a kdyz tak mam NAS) a nechci mit v hlave ze se treba za tri roky cloud nejak... Pokud ti jeste nedorazil A16 tak si prepni na chvilku "oblast" doporucuje se polsko/svycarsko -u mne zabralo a od crvnce A16... Takze @Slamb doporucuji minimalne neco nacist a seznamit se a taky je vzdy moznost ve 14-ti denni lhute... Co jsem ostatnim v mem okoli vybral neco od nich(ne kazdy chce top...) tak vsichni spokojenost(ted si uvedomuju ze mne to vlastne se.re ze jim delam reklamu)) Pokud bych vybiral dnes tak takto dle financi... Android 16
  18. ... jen takova "technicka" -skoda ze se nevi? -staci ty dlouhe odkazy kratit za html? - takto: aliexpress.com/item/1005007628952811.html? -usetrilo by se dost mista...
  19. pan Novak odpověděl na téma uživateli TomBa v Vodafone TV
    Taky jsem mel s prijmem problem... nastesti to dopadlo dobre... moje zkusenost... . - @Standa se Te ptal: " Když zasuneš modul do slotu, vidíš v menu TV nějaké informace o modulu? " U mne v menu tyto info byly jak o TV tak o modulu ...
  20. pan Novak odpověděl na téma uživateli marek-81 v Vodafone volání
    Nechci se dohadovat(-a spis verim tobe, -ai mne tech. dotazy tak keca,ze uz ji neverim nic...)) Jen chci ukazat, co mne to vyhodilo, kdyz jsem cast tve odpovedi dal vyhledat...
  21. pan Novak odpověděl na téma uživateli marek-81 v Vodafone volání
    Tohle jsem kdysi vyresil pres VOIP ... -dodnes to udrzuji v provozu... co kdyby nekdy... Nevolam - neplatim (mozna 1Kc /mes.) -muze byt doma jako pevna, nebo v mobilu jako apk(popr. to slo kdysi nastavit v mobilu i nativne -jak dnes nevim) Italie 0,43 za min Pouzival jsem do statu, ale od doby co mam prave 1000min zona 1 tak neresim jen udrzuju "pevnou"
  22. pan Novak odpověděl na téma uživateli Marek-26 v Vodafone TV
    Diky @marek-81 mne napadlo, ze jsem vlastne nezkusil po upu na android 16 pred cca mesicem vyzkouset zda apka bezi... Takze muzu dat poznatek, ze po prechodu bez problemu.))
  23. pan Novak odpověděl na téma uživateli keramik v Vodafone TV
    .Myslim, ze by vic nez stranka mohla stacit.... -proto jsem vetu pouzil jiz v prvnim prispevku k tomuto... -nechej prosim pekne na nas co preferujeme a my zas nechame tve preference tobe... (snad staci obecneho vnucovani jen jednoho spravneho.. -ktere videt dnes vsude kolem... /netreba tohoto i v "technice")
  24. pan Novak odpověděl na téma uživateli keramik v Vodafone TV
    Cekal jsem, ze ti nikdo ani neodpovi; -stejne, jako jsem to mel pochvili premysleni ja... , antoz nechce-li kdo vyhody videt tak je stejne neuvidi, a jeste uvede proc to vyhody nejsou... Prvnich par uvedenych tedy mas... -a jsou i dalsi... Cetl-li bys zde pozorne tak i vis, ze je zde nas nekolik jenz u VF uz drzi jen todle.
  25. pan Novak odpověděl na téma uživateli Marek-26 v Vodafone internet
    Taky muzes osadit ntb jinym modulem. Staci trochu pohledat a zjistit co ten tvuj zkousne -nektere lenovo maj white list a neberou vse(a je mozne ze i jini vyrobci) . Sam sem u nekolika delal up na 5GHz a neni problem je to jako vymena/doplneni ram + 1sroubek a 2x nacvaknuti anten...

Vodafone Czech Republic a.s.,
nám. Junkových 2808/2, 155 00 - Praha 5,
IČO 25788001, sp. zn. B 6064 vedená u Městského soudu v Praze

Vodafone Czech Republic a.s.,
Junkových sq. 2808/2, 155 00 - Prague 5,
CRN 25788001, file number B 6064 kept at the Municipal Court in Prague

Powered by Invision Community

Účet

Navigace

Vyhledávání

Vyhledávání

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.