Přejít na obsah

Kvalita dig. vysílání.


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník onak

Dodaný koaxiální kabel nemůžu do STB zapojit ze dvou důvodů: je moc krátký a na zásuvce kabelovky mám jiné konektory, nicméně starý kabel jsem vyměnil a problém je pořád stejný. Jak už jsem psal nejhorší je to u těch nekódovaných kanálů (ČT1, Nova, Prima, .....) - tam se obraz většinou zasekne a po pár sekundách se to vrátí zpět.

 

Může způsobit rušení signálu i zapojenej kabel do výstupu na STB? Vždyť je tam ten výstup hlavně proto, že nabízejí analogovou nabídku k digitálu zdarma pro další televize v domácnosti.

 

Zkusil jsem ten test úrovně a kvality (čekal jsem asi minutu a půl), ale žádnej pokles kvality ani úrovně signálu jsem nezaznamenal. Úroveň pořád 86-88% a kvalita 97-99%. Zajímavý je že pokud u toho nastavím multiplex, kde vysílají HBO ukazuje mi to úroveň 0 - 24% a kvalitu stále 0%. Ale když zmáčknu "i" na ovladači při sledování HBO, tak je tam úroveň 90-91% a kvalita 97-99%.

Přitom na HBO se projevují jen kostičky a ne pořád, jen někdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
Zajímavý je že pokud u toho nastavím multiplex, kde vysílají HBO ukazuje mi to úroveň 0 - 24% a kvalitu stále 0%. Ale když zmáčknu "i" na ovladači při sledování HBO, tak je tam úroveň 90-91% a kvalita 97-99%.

Přitom na HBO se projevují jen kostičky a ne pořád, jen někdy.

A nastavuješ opravdu u tohoto multiplexu frekvenci 170.5 MHz? Nenaťukáváš tam třeba jen 170 rovných?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak
Zajímavý je že pokud u toho nastavím multiplex, kde vysílají HBO ukazuje mi to úroveň 0 - 24% a kvalitu stále 0%. Ale když zmáčknu "i" na ovladači při sledování HBO, tak je tam úroveň 90-91% a kvalita 97-99%.

Přitom na HBO se projevují jen kostičky a ne pořád, jen někdy.

A nastavuješ opravdu u tohoto multiplexu frekvenci 170.5 MHz? Nenaťukáváš tam třeba jen 170 rovných?

 

No vidíš, tak to mě nenapadlo, já jsem myslel, že to je na rovných 170 MHz, protože i STB ukazuje 170/64/500. Dík. Teď to ukazuje těch 90 - 91 %. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Tak dneska mi rapidně klesla úroveň signálu u všech multiplexů (ikdyž přijímám jen jeden, protože se mi jaksi z UPC zapomněli ozvat). Původně jsem měl u všech multiplexů úroveň 86 - 87 % a kvalitu 97 - 99 % a u 170/64/5000 jsem měl úroveň 90 - 91 % a kvalitu 97 - 99%.

Dneska mi to u všech spadlo a teď mám úroveň jen sotva 60 %, někdy to spadne i pod těch 60. Kvalita zůstala stejná, tedy 97 - 99%. Spadlo to taky takhle někomu?

Dneska jsem stáhnul nový SW, který mi to nabídlo, nemůže to být tím. Jaký jsem měl signál dneska přesně před tou aktualizací nevím, dneska jsem se totiž nedíval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

V Kralupech úroveň signálu taky spadla momentálně na 60-70%, kvalita je 97-99%. Ovšem nevím, co je toho příčinou, protože dneska nefunguje pořádně ani internet a taky v analogu má naprostá většina programů mizerný obraz, takže problémy můžou být kdoví kde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Chci se zeptat, ještě takhle neaktualizoval sis SW, protože jsem se na UPC Live na fóru dozvěděl, že prej za to může novej SW, ale jinak už jsem volal na infolinku a má ke mně přijít technik. Tak nevím - obraz byl včera teda přšernej - samý kostičky, ale dneska už to docela jde - jinak ta úroveň je pořád 58 - 63 %. Nevím, co se vším pořád dělaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Software jsem aktualizoval, ale to s tím patrně nesouvisí. V digitálu mám obraz dobrý, bez kostiček, za to na analog se nedá dneska skoro dívat a internet se jen tak tak plazí. Infolinku jsem po 20 minutách vzdal, vyplnil jsem emailový formulář, který se snad nakonec podařilo odeslat. Tak uvidím, kdy a jestli vůbec se ozvou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulou neděli jsem taky hlásil závadu přes jejich formulář a do dneska se zatím nikdo neozval. Když tak třikrát do minuty dojde ke kompletnímu rozkladu obrazu, tak to naštve. Jedná se HBO a spol na 170MHz, při síle signálu 99% a kvalita 'jen' 83%. Stav stále trvá, a podle příspěvků v tomto fóru se nejedná o ojedinělý jev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Příbrami máme úroveň signálu mezi 60-65 a u prémiových balíčků 7O-72.Jak to máte jinde?Nevím zda jde jenom o místní záležitost, nebo zda to spadlo všude. :!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...