Přejít na obsah

Kvalita dig. vysílání.


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

od 27.9.07 mám digitál pro 2 tv, ale hned 2.den nejde seto box vůbec - píše není signál, a u druhého se zasekává- nereaguje dálkové ovládání - přepínání kanálů, hlasitost mám na maximu a přesto nejsou programy slyšet.

úroveň signálu 34% a u druhého 17%

jedná se o Plzeň - Bory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Dneska jsem rozkostičkování a zaseknutí obrazu zporoval taky na Primě a ČT1. Jedná se asi jen o volně šířený multiplex na frekvenci 658 MHz. Myslíte, že může být chyba na mé straně? Může to být třeba ten kabel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu potvrdit ze dnes se me to kostickuje celej den, nevite v cem je problem? Nekde je kvalita signalu +-94% a neda se na to divat jak to lita.

 

Brno - Židenice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co se do toho začalo srat UPC tak je to den ode dne horší. Už jsem to měl vychytaný-kabel mezi zásuvkou a set top boxem je důležitej ale teď už to zas blbne a v celovečerním filmu se to na několik sekund sekne s pravidelností švýcarských hodin. :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plzeň - Bolevec

Zdravím všechny, nechci se opakovat, ale může mně někdo technicky zaměřený vysvětlit, co se mohlo stát, proč za Karnevalu jsem neznal kostičkování a nyní je to každý den, i dnes,i když samozřejmě náhodně, přitom mám stále stejné propojení, kabely víc než značkové a předtím i nyní síla signálu 99%, kvalita 97-99% a to i když zakostičkuje? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Technicky, no, řekl bych to asi tak. UPC používá trošku odlišný způsob přenosu na trase než tenkrát Karneval. Neni tak spolehlivý, nicméně, pro ne asi více "efektivnější" z jejich hledisek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Tak jsem si všiml to rozkostičkování a následné zatuhnutí obrazu na pár sekund u nás v Příbrami dělá jen volně šířený multiplex (658/64/6900). Zkoušel jsem schválně přepnout i na rádio a právě u těchto rádií v tomto multiplexu je zvuk také zaseknutý. Po pár sekundách se vše vrátí k normálu a všechno jede OK. Potom třeba za několik hodin to udělá znova - záleží jak kdy.

Jinak klasického kostičkování jsem si také všiml (to se občas objeví, všimnout si ho lze asi na většině programů), ale při tom se aspoň ten obraz nezasekne. Dneska jsem se například koukal na HBO, a tam asi tak čtvrthodiny pořadu se čas od času vždycky kostičky ukázaly - někdy míň někdy víc, ale obraz se nikdy nezasekl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plzeň-Bolevec

Zde je odpověď na můj dotaz, byť oceňuji rychlost, ale je to odpověď jak pro žáka pomocné školy, resp. člověka o kterém se někdo domnívá, že neví co je např. elektrika.

Můj dotaz :

Dobrý večer, proč za Karnevalu jsem 1,5 roku neznal"kostičkování", kdežto nyní je to každý den, samozřejmě náhodně a na různých programech, přitom propojení mám stále stejné, t.j. kvalitní. Zkráceně : co se technicky stalo a jak situaci vyřešíte? Děkuji

Odpověď:

Vážený pane ,

 

dovolte, prosím, abychom touto formou reagovali na Váš e-mail ze dne 5. 10. 2007, týkající se technického problému.

 

Pokud kostečkuje více programů, je potřeba zabezpečit, aby byl STB propojen koaxiálním kabelem (dodaným k STB) přímo do zásuvky kabelové televize a z výstupu STB nebyl veden koaxiální kabel do dalšího zařízení.

 

Zkontrolujte prosím případné rušení signálem od mobilního telefonu, mikrovlnné trouby, rádia Wi-Fi zařízení, které by se mohli nacházet v blízkosti STB.

 

Také je nutné zkontrolovat úroveň a kvalitu signálu podle následujícího postupu: Zjištění úrovně a kvality signálu.

 

1. Stisknout tlačítko Menu na dálkovém ovladači

2. V menu vybrat Instalace a zmáčknout OK na ovladači

 

3. V menu vybrat Manuální vyhledávání a zmáčknout OK na ovladači

 

4. Nastavení parametrů pro príjem digitální televize:

Frekvence: 410 MHz

(číslo 410 se zadává ručne)

Modulace: 64

(číslo 64 se vybírá ze seznamu)

Symbolrate: 6900

(číslo 6900 se vybírá ze seznamu)

5.

Pro správný příjem digitální televize musí být přijímaný signál splňovat následující parametry:

Úroveň signálu >60%

Kvalita signálu >95%

6.

Frekvenci je potřeba nastavit na stream, ve kterém se vyskytují programy, které kostičkují. Pro správné vyhodnocení úrovně a kvality signálu je potřeba tyto hodnoty pro každý stream sledovat po dobu cca. 1 minuta.

 

Pokud je vše v pořádku a závada se i nadále objevuje, prosím kontaktujte naše klientské centrum.

 

Můj závěr:

Na podstatu dotazu neodpovězeno, komtaktuji klientské centrum, pokud se nic nevyřeší - končím s UPC.

Je zbytečné se dále k tomuto problému vyjadřovat na fóru a obtěžovat a tak se loučím s nadějí ...... Dobrý večer

P.S. dnes ráno ČT4, rugby, co chvíli kostičky, kostičky, odpoledne STV 1 atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...