Přejít na obsah

Mobilní internet


becvys

Doporučené příspěvky

Návštěvník Johanes

Jasně. Máš pravdu. Jen mi nejde do hlavy, že při té jejich akci - Neomezené prázdniny - mi šel mobilní internet 100MB DL a 40MB UL. Po skončení akce to zase stáhli na dvacetinu toho, co ta síť umí a dokáže. Jen zkoušeli co to dá a umí a jestli by to zvládli. Síť to zvládne a dokáže, ale proč to dělat? Blbové platí, tak je u toho necháme! Stačí si vzpomenout na počátky připojení přes kabel. Rychlost v roce 2003 cca 300kbit byla impozantní a trvalo nějakých 10 let, než se to dostalo na současnou úroveň, tak proč spěchat? Máme tu kapitalismus, maximalizování zisků, tak proč někomu dávat něco levněji, než to dá konkurence? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Johanes napsal:

Někdy během letošního roku jsem si stáhl nějaký americký film, kde šel hlavní hrdina po setmělé americké ulici, s někým mluvil, a po jeho pravé straně byl takový krámek, něco jako trafika v domě a ve výloze nabízeli "Mobile internet 5GB - 0,99§" Mě to tehdy dost pobavilo. 5GB za 20Kč? To si dělaj pr*el?! Hledám ten film jako důkaz (screenshot) a prozatím nemůžu najít. Dám ale něco jiného, co jsem našel. V přepočtu za 400 Kč neomezené volání, sms a 158 GB dat. Tohle tu být, jdu do toho. 

190901_365_KMSITE-1.png

No ono se v tom baneru ale nepíše 158 GB za 400 Kč. Když si přečteš všechno co je na něm napsané, tak už to tak slavné není. Vlastně je to docela matoucí reklama 😋

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nebyl zrovna dobrej příklad, no... 13 GB za měsíc 👎🙄

kéž by už přišel čtvrtej poskytovatel a nakopal jim ***** s těma jejich směšnejma rychlostma a extrémníma cenama 😡 ale to bude muset mít skutečně dobrý podmínky od čtú, jinak kdo ví, jak to zase dopadne 🙄

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník freekarol
před 3 hodinami, Johanes napsal:
Jasně. Máš pravdu. Jen mi nejde do hlavy, že při té jejich akci - Neomezené prázdniny - mi šel mobilní internet 100MB DL a 40MB UL. Po skončení akce to zase stáhli na dvacetinu toho, co ta síť umí a dokáže. Jen zkoušeli co to dá a umí a jestli by to zvládli. Síť to zvládne a dokáže, ale proč to dělat? Blbové platí, tak je u toho necháme! Stačí si vzpomenout na počátky připojení přes kabel. Rychlost v roce 2003 cca 300kbit byla impozantní a trvalo nějakých 10 let, než se to dostalo na současnou úroveň, tak proč spěchat? Máme tu kapitalismus, maximalizování zisků, tak proč někomu dávat něco levněji, než to dá konkurence? 

Stejně tak ty ceny za neomezený internet, mohli dát níže a těm, kteří by tu síť přetěžovali, snížit rychlost, tak to má snad UPC. Ale proč to dělat, když nemusí, že?
Třeba se jednou dočkáme, kdy mobilní internet nebude mít FUP, jako jsme se toho dočkali i u pevného internetu. Aby se toho nedočkala ale až další generace. [emoji1]

 

před 7 minutami, Slamb napsal:
to nebyl zrovna dobrej příklad, no... 13 GB za měsíc [emoji107][emoji849]
kéž by už přišel čtvrtej poskytovatel a nakopal jim ***** s těma jejich směšnejma rychlostma a extrémníma cenama [emoji35] ale to bude muset mít skutečně dobrý podmínky od čtú, jinak kdo ví, jak to zase dopadne [emoji849]

Tohle se očekávalo od Vodafone, jak díky němu, zbývající operátoři, budou mít lepší ceny a jak to nakonec dopadlo... Takže, já tomu moc nevěřím, že čtvrtý operátor, na tom něco změní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Slamb napsal:

kéž by už přišel čtvrtej poskytovatel a nakopal jim ***** s těma jejich směšnejma rychlostma a extrémníma cenama 😡 ale to bude muset mít skutečně dobrý podmínky od čtú, jinak kdo ví, jak to zase dopadne 🙄

Jenže pokud bude muset čtvrtý operátor zaplatit miliardy za licenci, tak potom bude muset nasadit ceny tak vysoko, aby si na tu počáteční investici vydělal. Jediná možnost, jak by mohl mít ceny nízké, by bylo poskytnout licenci bezplatně a za to požadovat dodržení cen na úrovni civilizovaných zemí (kde nevládne kartel), ideálně vztažené ještě k naší kupní síle. Ale to je asi utopie.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kdyby 4 operátor neplatil za licenci, tak jenom vybudování infrastruktury jsou nepředstavitelné částky a je to na dlouhá léta. Něco lze samozřejmě získat pronájmem, ale i tak bude všechno trvat. A to vše za situace, že 3 operátoři už mají zdejší trh vesměs rozdělený a pochopitelně mohou jít kdykoliv s cenami pro koncáky dolů, takže 4 operátor dost těžko získá nějaký významnější podíl. Ostatně on už tady byl (je) - U:fon (Nordic Telecom) a žádná sláva.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím čemu se furt divíte ,kdyby přišel i 5 operátor tak se domluvěj vždyt jsme češi aby nás odrbali a nevím proč se tady bavíte o přetěžování vždyt všichni říkaj jak maj dokonalý sítě a kolik do toho investovali a všichni maj Hd sítě s Hd internetem proto je to asi tak drahý.😀  Nevím v jakým Us filmu jsi viděl tu reklamu na ten net z vlastní zkušenosti ti to řeknu z druhý strany - myšleno politicky, v Moskvě jsem si koupil net na měsíc jen data kartu, neomezenej internet 500sms a 500 min volání asi na naše 170kč, ty sms a volání je dárek k tomu netu.......

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Patri.k

Pokud příjde 4 operátor, tak bude muset nějak „šokovat“ aby mohl prorazit. Takže si nemyslím, že by nastavil nějak nevýhodné nebo kopírující ceny. Tyhle nadnárodní společnosti jsou zvyklé, že v prvních letech prodělávají. Ale chápu, že se do toho nikomu moc nechce, protože velká trojka na to bude okamžitě reagovat a oni utřou nos. Ale my budem spokojení. Jinak od Nordic Telecom opravdu nic moc pozitivního nečekejte. Jejich ceny jsou vysoké a k získávání nových klientů používají šmejdské praktiky. Takže ty opravdu ne.

Ale abych nekřivdil velké trojce. Tak když se člověk prohrabe těma jejich nabídkama a akčníma balíčkama, tak se dají najít i u této trojky najít data za rozumnou cenu. Tuhle jsem si třeba našel roční balíček za 499,- s 1 GB každý měsíc. Jiní operátoři vám zas dají data jen za dobití a pak za ten kredit si můžete dokoupit další data, což nakonec srazí cenu dat na celkem příznivou hladinu. Sice je to skromné množství dat, ale dávat jim ročně  přes 6 tisíc  za data opravdu nechci.

Upraveno uživatelem Patri.k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tomu věříš tak dobře.......líbí se mi tvoje „šokovat“ to už předvedl Vodafone s neomezeným netem, pro jednotlivce nic abys to měl neomezený za 600, tak jím musíš narvat trojku a ty další dva ........jeden za 18 a druhý bez dvou za 20..........

A k tomu balíčku 1gb od t-mobile to je starý asi 14dní dřiv to bylo 500mb a ještě tímhle tempem 5let a daj ti zas nějákou pecku 

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...