Přejít na obsah

Horizon Go


Návštěvník Anonym

Doporučené příspěvky

Návštěvník Razor
před 6 hodinami, Evzen napsal:

Psal jsem o retardovanych metro aplikacich, ne o normalnich desktopovych.

Tak to tě musím zklamat, ale apka funguje naprosto bez problému (pokud pominu občasné nenajetí na první pokus) a je výrazně méně náročná při totožné kvalitě obrazu. I na totálním "shit" netbooku s 1Ghz CPU a 2GB RAM to celkem v pohodě funguje (webovou verzi bych ani nespustil 🙂 ). Na Firefox dokáže "vyžrat" i i5ku, což mi nepřipadá ani za mák normální, takže jde pak dost často vidět že je obraz přinejmenším zpomalený nebo se trhá. A sorry, ale na přehrávání 720p nebo kolik to jede si nebudu pořizovat 4Ghz 8jádro, když na té sestavě lze v pohodě pustit jakýkoli 1440p obsah. Rozumně to funguje akorát v Edge, ale ten zase není podporovaný na Xbox One, i když se jedná o stejný build jako na W10 - zakletá vesnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník andrewz
před 12 hodinami, Razor napsal:

...je výrazně méně náročná při totožné kvalitě obrazu. I na totálním "shit" netbooku s 1Ghz CPU a 2GB RAM to celkem v pohodě funguje (webovou verzi bych ani nespustil 🙂 )....

V prohlížeči bohužel dobře nefunguje přizpůsobení kvality obrazu danému hardwaru a momentální rychlosti připojení. V linuxovém Chromu na 15 let starém notebooku mi Horizon Go nutí obraz v rozlišení 1 920 × 1080 a celkem nepřekvapivě dochází k sekání z důvodu vyčerpání systémových prostředků (jakékoliv jiné video jako třeba přes iVysílání či VOYO na stejném stroji jede OK). Na herním desktopu s W10 a UWP aplikací se na druhou stranu kvalita obrazu přepíná podle potřeby a při zahájení sledování je například kvalita nižší než SD. Šlo by s tím prosím něco udělat, UPC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já bych předpokládal,že české UPC bude mít na tuto aplikaci nějaký čas technikou podporu ze strany LGI,než  Vodafone zprovozní nějaký vlastní systém, přece není možné jet další co já vím rok,dva, na neaktualizovane aplikaci a vymlouvat se že s tím nelze nic dělat. 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Razor
před 3 hodinami, andrewz napsal:

V prohlížeči bohužel dobře nefunguje přizpůsobení kvality obrazu danému hardwaru a momentální rychlosti připojení. V linuxovém Chromu na 15 let starém notebooku mi Horizon Go nutí obraz v rozlišení 1 920 × 1080 a celkem nepřekvapivě dochází k sekání z důvodu vyčerpání systémových prostředků (jakékoliv jiné video jako třeba přes iVysílání či VOYO na stejném stroji jede OK). Na herním desktopu s W10 a UWP aplikací se na druhou stranu kvalita obrazu přepíná podle potřeby a při zahájení sledování je například kvalita nižší než SD. Šlo by s tím prosím něco udělat, UPC?

Právě jsem v rámci testování zjistil, že HGO v Chrome v porovnání s Firefoxem "vyžírá" CPU skoro stejně, ale jede naprosto plynule. Dále jsem porovnal Skylink TV (také využívá nějaký další plugin, či modul, který "žere" značné množství prostředků, ale jede o chlup lépe než HGO - možnost auto změny rozlišení) a O2TV (zde se žádný další modul nespouští a CPU dosahuje maximálně pouhých 30-40% - jedná se o mobilní i5 7200U). Z toho soudím, že by snad Vodafone TV mohlo jít spíše cestou O2TV, takže uvidíme.

 

Tak, či tak, by mě zajímalo, když všechny zmíněné verze mají být HTML5, co vyžadují dalšího, že dochází k takovému nárůstu vytížení CPU (Silverlight, Flash?). Předpokládám, že Chrome funguje mnohem lépe, díky integrovaným pluginům.

 

Kvůli koupi monitoru formátu 21:9, nemůžu již využívat aplikaci, takže jsem musel přejít na webovou verzi a nestačím se divit 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Heh, ze je ti neco dorucovano prostrednictvim HTML5, nerika zhola nic o tom, jaky konkretne videoformat je v tom kterem pripade pouzity... a i pokud je ve vsech pripadech pouzit stejny videoformat, jakym zpusobem je ten videoformat dekodovan v tom kterem pripade.

Nektery prohlizec muze umet dekodovani neketreho formatu akcelerovat pomoci videokarty, nektery ne... a i kdyby taky se muze lisit implementace toho dekodovani - nekde to proste muze byt napsano lepe, nekde hure... a tim padem to nekde muze vytezovat procesor vic, nekde min, nekde skubat, nekde jet plynule...

S tim O2TV je to stejna pisnicka - dokud nebudes srovnavat srovnatelne, tj. rozliseni, video- a audioformat a bitrate, je to srovnavani jablek s hruskama.
Napr. video/audio v MPEG2 a nejakem legracnim rozliseni (pozor, jde o skutecne rozliseni, ne o vysledne zobrazovaci rozmery - viz Pixel Aspect Ratio) bude pro prehravani vyzadovat podstatne mene prostredku a bude se prehravat mnohem plynuleji nez video v poctivem HD, H.264 a AC3...
(nevim, co pouziva O2TV a HGO, nikdy jsem to nezkoumal, je to jen priklad)

http://diveintohtml5.info/video.html

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, tomus napsal:

Tak já bych předpokládal,že české UPC bude mít na tuto aplikaci nějaký čas technikou podporu ze strany LGI,než  Vodafone zprovozní nějaký vlastní systém, přece není možné jet další co já vím rok,dva, na neaktualizovane aplikaci a vymlouvat se že s tím nelze nic dělat. 

Aktualizace a opravy předpokládám normálně půjdou, ale kecat do vývoje asi už nepůjde. To, že se v aplikaci nejdříve načte nízké rozlišení (asi aby jelo hned) a pak se to přepne do rozlišení dle rychlosti linky je prostě design té aplikace a to se patrně nezmění. Stejně tak bych se divil, kdyby konečně po letech byla přidána možnost výběru kvality.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Razor
před 2 hodinami, Evzen napsal:

Heh, ze je ti neco dorucovano prostrednictvim HTML5, nerika zhola nic o tom, jaky konkretne videoformat je v tom kterem pripade pouzity... a i pokud je ve vsech pripadech pouzit stejny videoformat, jakym zpusobem je ten videoformat dekodovan v tom kterem pripade.

Nektery prohlizec muze umet dekodovani neketreho formatu akcelerovat pomoci videokarty, nektery ne... a i kdyby taky se muze lisit implementace toho dekodovani - nekde to proste muze byt napsano lepe, nekde hure... a tim padem to nekde muze vytezovat procesor vic, nekde min, nekde skubat, nekde jet plynule...

S tim O2TV je to stejna pisnicka - dokud nebudes srovnavat srovnatelne, tj. rozliseni, video- a audioformat a bitrate, je to srovnavani jablek s hruskama.
Napr. video/audio v MPEG2 a nejakem legracnim rozliseni (pozor, jde o skutecne rozliseni, ne o vysledne zobrazovaci rozmery - viz Pixel Aspect Ratio) bude pro prehravani vyzadovat podstatne mene prostredku a bude se prehravat mnohem plynuleji nez video v poctivem HD, H.264 a AC3...
(nevim, co pouziva O2TV a HGO, nikdy jsem to nezkoumal, je to jen priklad)

http://diveintohtml5.info/video.html

Souhlas, jen pro běžné zkouknutí něčeho zpětně, mě celkem nezajímá jaký je decoding a prakticky internetové televize jedou vesměs 720/1080 4/10 Mb/s, kodek netuším. Takže v těchto případech mě zajímá zda se budu koukat nerušeně v solidním rozlišení (bez zasekávání, bufferningu, apod.) a v tom je dle mého nejlepší O2TV - fungovala mi skvěle s minimálním vytěžováním HW jak webová verze, tak aplikace a to na několika NB i XONE. Naopak HGO, vyjma aplikací je v tomto tragická (ale aplikace také nejsou žádný med, např. Airplay streaming nefunguje skoro na žádné platformě (možná pouze na Apple TV, tu jsem jedinou nezkoušel), propojení přes DPALTM jsem taky nerozchodil na více zařízeních, Miracast, či WIDI, prostě nic. Když budu chtít top kvalitu, tak se rozhodně nebudu dívat na IPTV, či nějakou webovou konverzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...