Přejít na obsah

UPC televize - Klasik (zdarma k internetu)


Návštěvník pavelupc

Doporučené příspěvky

Jirka666, tam bohužel nejsou frekvence 474 - 522 MHz na kterých u UPC běží DVB-T.

Každopádně v tom výpisu mého naladění frekvence jsou, takže nechápu co se tomusovi nezdá.

Upraveno uživatelem xtonda
překlep
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami , Standa napsal:

Myslim, ze Klasik neni zdarma, ale je placeny a je potreba STB nebo modul s kartou.
K internetu je zdarma nabidka START, ale ta je v DVBT(asi ladeni "antena") a jsou tam i ty programy co zminujes.

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk
 

Ano, je to tak. Dle toho seznamu má naladěné nekódované programy v DVB-C.

  • Start
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno-Žabovřesky
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  1. DVB-T MUX 1 - 474MHz (K21 D) - ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, ČT :D/Art, regiony+
  2. DVB-T MUX 2 - 482MHz (K22 D) - Nova, Nova Action, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov Tv, Óčko
  3. DVB-T MUX 3 - 490MHz (K23 D) - ČT1 HD, JOJ Family, Prima Max, Prima Comedy Central, Prima Krimi
  4. DVB-T MUX 4 - 498MHz (K24 D) - ČT2 HD, ČT Sport HD, Power Tv,, Tuty Tv
  5. DVB-T MUX 5 - 506MHz (K25 D) - Nova Gold, Relax, Šlágr Tv, Nova 2, Prima Zoom, Prima Love, regionalnitelevize.cz
  6. DVB-T MUX 6 - 514MHz (K26 D) - Barrandov Plus, Óčko Star, Kino Svět, Rebel, seznam.cz, Kino Barrandov, Sport 5, Šlágr 2
  7. DVB-T MUX 7 - 522MHz (K27 D) - Óčko Expres, Retro Music Tv, Mňam Tv, Noe Tv, ZAK, TV Slovácko, Polar Tv
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Služba TV Start (k internetu "zdarma" 🤣) je oficiálně poskytována pouze v DVB-T.  Ale v DVB-C lze naladit některé nekódované programy (většina je totožná se službou TV Start - s výjimkou HD programů např. Prima Max, Krimi, Seznam) - ale to nemusí být na věky.😪 

  • Start
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno-Žabovřesky
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pavelupc

Ten seznam na začátku diskuze, co jsem napsal 2.1., je v menu televize - Vysílání - Anténa -Kabel. Mám televizi panasonic. Mám to zadarmo k internetu. Přiznám se že název Klasik jsem asi neuvedl správně.

Zkusil jsem nastavit v menu televize- Vysílání - Anténa - Anténa.  Seznam programů je kratší, bez rakouských. Je tam ale Joj a mňam tv, max prima. Seznam tv tam není. Jinak je to množství programu kratší. Rádií je taky pár. Teď přes "anténu" nejsou kanály které chytám vzduchem. Nevím, nechci to vypojovat a testovat.

oprava-  Teď mě napadá, zda přes "anténu"  nejsou v podstatě kanály, které chytám vzduchem. Nevím, nechci to vypojovat a testovat.

doplňuji ještě - UPC když vypne nějaký program, tak mi automaticky nenajde náhradu, prostě tam zůstane prázdno. I nové kanály mi to samo nenabízí, musím dát celkové ladění a pak si seřadit seznam kanálů znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami , pavelupc napsal:

doplňuji ještě - UPC když vypne nějaký program, tak mi automaticky nenajde náhradu, prostě tam zůstane prázdno. I nové kanály mi to samo nenabízí, musím dát celkové ladění a pak si seřadit seznam kanálů znovu.

To je vlastnost TV a možná chce jen zapnout.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušel jsem ladění přes DVB-T a potom přes DVB-C. (Doteď, než jste mi to vysvětlili, jsem nevěděl, že můžu laditjak DVB-T tak i DVB-C na TV Start).

Je to tak, jak vyplývá z diskuze v tomto vláknu. DVB-C mi naladí hodně stanic, mnohé jsou kódované. Při porovnání nekódovaných stanic jsou mezi oběma systémy skutečně drobné rozdíly, což je trošku škoda. Ideální stav by byl mít možnost v obou systémech naladit ty stejné (všechny) nekódované stanice.

Takže teď to chce se rozhodnout, co člověk preferuje a co na úkor jiných stanic oželí.

Jinak tím vlastně neplatí moje domněnka, že by mohl nastat nějaký problém se zrušením DVB-T u UPC. Předpokládám, že DVB-C snad nechají i pro TV Start a tím pádem ty základní stanice by mělo jít přijímat bez omezení. Což je pozitivní, nechci zatím kupovat novou bednu a nechci pořizovat DVB-T2 set top box.

 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že v dohledné době UPC určitě na DVB T2 nepřejde, Bylo by s tím víc problémů než užitku.

A co se týká TV Start, Tak tam prostě můžeš sledovat všechny kanály které jsou nekódované ať už běží v dvb-c nebo v DVB T, akorát v DVB-C se skladba nekódovaných kanálu v průběhu času může měnit, Takže co je dnes nekódované může být klidně zítra zakódováno a naopak.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...