Přejít na obsah

4G+ vs 5G


Doporučené příspěvky

Dobrý den, 

 

mohl bych poprosit o radu, či názory? Aktuálně vlastním telefon, který nemá 5G. Mám neomezený tarif Super(10Mb/s) a každým dnem budu zkoušet Super+(20Mb/s).

Často používám mobil jako hotspot, kdy pravidelně navečer se mi sekají streamy a rychlost je třeba do 3Mb/s, holt Praha a lidi se vrací domů, takže zahuštěnější síť.

 

Má otázka zní, pomůže mi telefon s 5G s rychlostí, abych byl blíže tomu maximu, ať už těch 10Mb/s či 20Mb/s?

Je velká pravděpodobnost, že to pomůže? Zase bych nerad kupoval(měnil) telefon jen kvůli tomuto, pokud by to nepomohlo, ale pokud je vysoce pravděpodobné, že ano, tak velice rád :)

Jak jsem se dočetl, tak právě 5G by tomuto mělo pomoci, když je někde větší množství lidí, je to tak?

 

Děkuji za názory.

  • Basic
  • Super+
  • ALLinONE
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, při 5G dokáže vysílač obsloužit větší množství telefonů naráz, ale jenom to samo o sobě nestačí, vysílač musí mít taky dostatečnou konektivitu do páteřní sítě, pokud ji nemá, tak rychlost stejně půjde dolů stejně jako u 4G.

  • Souhlasím 2
  • Děkuji 2
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude asi nejlepší vyzkoušet, takhle od stolu to nikdo nedokáže říct. Já jsem nikdy na 4G takové problémy neměl s rychlostí (ale taky záleží jakou implementaci 4G ten telefon má - oni jsou v tom velké rozdíly - zkuste napsat možná co to je za model / nebo alespoň jaká kategorie - myšleno LTE category) po Praze, resp. aspoň tam kde je slušný signál. Ale na druhou stranu jsem nikdy neměl tyhle rychlostně omezené tarify a vždy tarif s neomezenou rychlostí (a bez datového limitu v současné době) - netuším jak funguje v tomhle QoS u operátora a zda něco prioritizuje 🙂 

Osobně bych si zkusil někde půjčit nějaký 5G telefon a vyzkoušel to tam, kde vás to trápí.

 

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je LTE Cat 11 - což by mělo být pro tyhle malé rychlosti víc než dostatečné (ale samozřejmě lepší modem se bude pravděpodobně chovat lépe). Ale tak je to 5 let starý model, takže nějaký update telefonu nemusí být od věci obecně, ale to si musíte zvážit sám 🙂 Ale jak moc to pomůže (nějak určitě) bude určitě chtít spíše vyzkoušet, jak už tu psali ostatní - ona ta pomalost může vznikat např. z nedostatečné konektivity eNB atd.

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4g a 5g jsou úplně jiné sítě které jsou na sobě nezávislé.  Kapacita 5G je o mnoho vyšší než 4G sítě,  takže dokáže obsloužit  mnohem více uživatelů.  Navíc ne každý má 5G telefon,  tak i o to je zatížení 5G nižší.  Takže  by neměl být problém,  ale nelze nic zaručit.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cajky Reálně už jsem vyzkoušel, že v síti VF byla rychlost na mobilu s only 4G občas i vyšší, než rychlost na telefonu s 5G, nicméně i tak bych vzal telefon s 5G (navíc není problém v případě potřeby takový telefon přepnout do režimu 4G).
Jinak jestli Super nebo Super+ o stovku dráž, tak to myslím není co řešit, když za stovku dneska člověk nekoupí ani krabičku cigaret :-)
  • Souhlasím 4
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...