Přejít na obsah

Kvalita DVB-C vs. DVB-T


DiDiDi

Doporučené příspěvky

To VF_DVB-T.ts je znatelně míň ostré (což dává smysl, každá komprese typicky trochu rozostřuje, pokud se někde nepoužije sharpening filter - a tohle je reencode z HEVC), ale s méně viditelnými artefakty než Skylink_DVB-S2.ts (do jaké míry díky tomu rozostření těžko říct). Já mám bohužel jen jednu DVB-C/T2 capture kartu, která může mít naladěn jeden kanál, nejsem schopen srovnat frame ke framu, protože bohužel přelaďuje mezi DVB/T a C pomaleji, než televize, kde díky zpoždění mám při DVB-C->T tak 0,5 vteřiny zopakované.
Koukám jen na hokej, tak by mě zajímalo srovnání hokeje (v pohybu).

Každopádně HEVC ve vzduchu vládne...

Upraveno uživatelem DiDiDi
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle tohoto srovnání je skutečně o něco kvalitnější DVB-T než DVB-C. Níže je také pro referenci ještě i DVB-T2:

image.thumb.png.07e66c312d64475d1aaa128c1995885f.png

Mnou nahráno na PC pomocí DVBViewer Media Server mými digitálními kartami.

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mohu jen potvrdit. Zkoušel jsem naladit DVB-T a opravdu obraz je znatelně lepší. Žil jsem také v domění, že DVB-C je to nejlepší co člověk může mít, ale asi to v dnešní době již není pravda. 

  • Super
  • Start
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mirija v kolik hodin si to nahrával, netrefil ses zrovna do chvíle kdy se vysílají regiony, to v tom jednom multiplexu pak běží 9 HD kanálů současně.

Jinak jsem tady trošku pátral v historii zdejší diskuze a co jsem zjistil tak, ČT vysílá dva streamy, jeden v h.265 pro pozemní DVB-T2, ten má bitrate 33 Mbps, a druhý v h.264 pro satelitní distribuci a ten má bitrate 38 Mbps.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomusTen srovnávací snímek je z času 17:19:33.

před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Tak ještě hokej, něco přes dvě minuty: https://posilej.cz/zasilka/D1JTZhaf

Provedl jsem porovnání pohybující se scény z Vašich nahraných dat a DVB-T je lepší než DVB-S2. DVB-S2 může sice mít lepší barvy (viz mé předchozí srovnání Vašich dat), ale u okrajů pohybujících se předmětů vychází lépe DVB-T. Z toho by vyplývalo, že ten H264 poskytovaný stream samotnou Českou televizí je horší než ta jejich H265 varianta. Závěr: kontaktujte Českou televizi, ostatně ani oni nejsou vždy bezchybní, několikrát jsem je sám kontaktoval kvůli jejich problémům se špatně vysílaným  EPG "running statusem" (to se týká EPG present/following dat, ne EPG dlouhodobého).

image.thumb.png.8ac29c5337d4c71f1b59c06206f385dc.png

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli sedí ty bitraty, tak 33mbps H265 by měl být - pokud někdo něco nepodělá v nastavení, nepoužije špatný enkodér atd. - logicky lepší než 38mbps H264. To není žádná záhada. Jde ale o to o kolik (fakt by za žádných okolností ten reencode do H264 neměl vyjít líp).

Já bohužel v 1. patře DVB-T2 téměř nechytnu, multiplex s ČT ani nenaladím... 😞

Upraveno uživatelem DiDiDi
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že je pozemní DVB-T2 lepší než DVB-C jsem zjistil už před drahnou dobou (LG OLED 55cm ze 2m). Vzhledem k tomu, že sleduji už jen něco z ČT a Prima News, tak už skoro rok sleduji jen pozemní signál z naší STA a VF TV na CA modulu za 80 Kč mám odpojenou a platím jen kvůli aplikaci, když si chci něco zpětně pustit na tabletu ze stanic mimo ČT. Pokud to zdraží, odcházím od VF patrně i s netem a možná i s telefonem.

Ten rozdíl je u mne velký jak v barevnosti, tak v ostrosti. Mluvím o ČT., vysílající v 1080p, na rozdíl od kabelovky 1080i. U komerčních stanic kvalitu neposuzuji, tam je špatná technicky i obsahově, o reklamách nemluvě.

I stream z Ivysílání je podle mne lepší než DVB-C, ať už přes "červené tlačítko" nebo aplikaci. Alespoň semi nezdá nějaký rozdíl mezi pozemním signálem a streamem. Ve videu, v audiu je jen jedna stopa.

@DiDiDi Naprostý souhlas.

Upraveno uživatelem bnone
  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takže poslední výhoda kabelovky tímto padá, protože argumentovat kvalitou signálu už nelze. Pokud je to daň za "regionální" vysílání, tak ať si ho daj do jiného multiplexu a klidně v SD. Porovnával jsem Nova Sport 6 v kabelu a pres voyo.sk a překvapilo mě, že kvalita obrazu na voyo.sk přes AppleTV byla také lepší. O tom, že vysílání v DVB-T2 minimálně multiplex ČT je kvalitní vím dávno, kdyý jsem to porovnával se sledovani.tv a O2TV.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten srovnávací snímek kde je DVB-T + DVB-C + DVB-T2 je z času 17:19:33 - to neběželo regionální vysílání (předpokládám, že regionální vysílání běží po nějakou dobu od 18:00).
A ty zbylé dva srovnávací snímky mnou publikované, které jsou z dat nahraných Shitlerem, jsou předpokládám také z dob kdy neběželo regionální vysílání (podle toho jak je zveřejňoval).

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...