Přejít na obsah

Kvalita DVB-C vs. DVB-T


DiDiDi

Doporučené příspěvky

Vodafone kvalitu signálu nijak nejdegraduje, posílá to k nám tak jak to bere od ČT, tedy pokud si chcete stěžovat, tak musíte napsat do České televize, že nechcete aby bylo tolik kanálu v jednom multiplexu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě vlastně docela zajímalo, jestli to, co je v ČT Sport HD@VF DVB-C je stejný bitstream, jako na satelitu.

 

@Adolf.ShitlerMohli bychom se domluvit, že nahrajeme nějakou stejnou konkrétní minutu (já) DVB-C a (vy) satelitní ČTSHD?

Podle mě by to mělo oboje být stejný stream, co distribuuje ČT, ale cojávim, jestli to VF ještě po cestě někde nereenkóduje...

 

před 2 hodinami, tomus napsal:

Vodafone kvalitu signálu nijak nejdegraduje, posílá to k nám tak jak to bere od ČT, tedy pokud si chcete stěžovat, tak musíte napsat do České televize, že nechcete aby bylo tolik kanálu v jednom multiplexu.

A ČT je zodpovědná i za muxování celého multiplexu v satelitu a kabelovce? Naivně (ale nikdy jsem se o to nezajímal) bych čekal, že VF/Skylink atd. si multiplexy muxují sami, podle svých potřeb a technologií...

Ale já si hlavně fakt myslím, že problém je v kvalitě enkódování. H264 s těmito bitraty může vypadat určitě líp...

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik má VF zdrojů signálu od ČT.

Nějak jsem se ztratil ve této odborné diskuzi. Pokud má VF jen jeden jediný zdroj a ten posílá klientům ve svém kabelu systémem DVB-C a současně i DVB-T a mezi těmito dvěma systémy je postřehnurtelný rozdíl ve výstupní kvalitě, pak se dá hovořit o degradaci signálu samotnou technologií DVB-C jako takovou.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím (rád bych to potvrdil porovnáním), že DVB-C i satelit používají stejný H264 zdroj distribuovaný ČT, zatímco VF DVB-T jako zdroj HEVC/H265 distribuované ČT, které následně reenkóduje do H264.

To, že výsledkem je, že ten reencode (který má nižší bitrate, typicky) minimálně u hokeje vypadá líp než ten H264 zdroj, vypovídá o tom, že problém je při enkódování na straně ČT, nikoliv na straně VF nebo třeba Skylinku.

Samotné DVB technologie v principu nedegradují nic.

Upraveno uživatelem DiDiDi
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DiDiDi Ušetřil jsem ti práci, nahrál jsem jak DVB-C, tak i DVB-S2 a ještě pro zajímavost i matlaninu, která byla při vysílání regionů (na to se fakt nedá dívat a ČT by zasloužila nakopat někam za ty nesmyslně přidané JZ a SV mutace), oba streamy C i S2 jsou naprosto identické: https://posilej.cz/zasilka/lrSdjQ1w
Komu se to nebude chtít stahovat, tak při regionech byl bitrate na ČT Sport 3,27 Mbps a bez regionů pak 7,28 Mbps.
  • To se mi líbí 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky moc! Takže je to prostě o tom H264 streamu, co leze od ČT, nikdo s tím nic nedělá (a nenadělá, pokud nechce přejít na HEVC).

Fakt si myslím (a kvalita toho DVB-T reenkodu s nižším bitratem to potvrzuje), že by i H264 o daném bitratu mělo jít enkódovat líp.

Ale tak co už, já našel i v 1. patře polohu antény, se kterou chytám DVB-T2. Jen nezavřu okno... 🙂

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálně si na C nestěžuji, ale při těch regionech byl dneska opravdu hokej v hrozné kvalitě. T nemám naladěné, takže neporovnám.

Upraveno uživatelem mpetr
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...