Přejít na obsah

Neustálé výpadky Brno


Návštěvník Ex

Doporučené příspěvky

Tak také hlásím problém Brno, Vinohrady. Ul. Vlčnovská 5. Respektive, minulý týden jsme zažili "na naše poměry", nejrychlejší internet. Download asi kolem 6,5 MB / Sec. Ale běžně se nedostaneme ani na 2 MB. Tento týden je vše ale úplně jinak. Je to katastrofa. Ping lítá nehorázně. I když na speedtest.net to ukazuje kolem 10 ms.

Máme Fiber 60. Chcete mi říct, že je to normální? Že běžně nejsme stavu dostáhnout downloadu vyššího jak 2 MB / sec? Nehledě na to, že při hraní her. CS, WoT, War Thunder atd máme ping někde mezi 300 - 999? Jaká je tedy garance Fiber 60? Popravdě už toho máme plné zuby. Napřed, že je chyba v našem wifi routeru, ale bohužel i kabel ukazoval nesmysly. Napojený přímo na modem. Nehledě na to, že pokud tedy minulý týden byl internet relativně dobrý, tak asi chyba ve wifi routeru nebude ne? Navíc jsem si od kamaráda půjčil jeho Linksys, drahej router, a ten na tom byl úplně stejně. Asi opravdu přejdeme k NetBoxu, měl jsem možnost připojit se na sousedovu Wifi na test. Kde má net těch max 3 MB / sec a neměl jsem problém ani s netem, ani s pingem. Takže v této lokalitě a ulici, vítězí NetBox.

http://www.speedtest.net/result/2623319028.png

Výňatek ze specifikace služeb UPC:

Internet

Služba: Služba Internet spočívá v umožnění přístupu k síti Internet.

Dostupnost: Služba Internet je dostupná 24 hodin denně, po celý rok.

Minimální zaručená úroveň kvality: 90% za období jednoho kalendářního měsíce.

Minimální nabízená úroveň kvality: 90% za období jednoho kalendářního měsíce.

Omezení: V případě oprav či údržby sítě může dojít k omezení poskytování služby. Doba omezení

se nezapočítává do doby pro výpočet úrovně kvality.

Rychlost: Rychlost přenosu dat může být ovlivněna sdílenou kapacitou v síti.

Parametry: Vzhledem k povaze sítě Internetu negarantuje poskytovatel specifické parametry

přístupu ke všem objektům v síti Internet. Poskytování internetových služeb třetími

stranami, přístup k webovým stránkám apod. je závislý na spojení obou koncových bodů

(uživatel-server) napříč sítí a je tedy mimo kontrolu společnosti UPC .

Obsah: Poskytovatel neodpovídá za obsah informací přenášených v rámci služby, ani za případné

porušení práv třetích osob informacemi přenášenými v rámci služby není-li zákonem

stanoveno jinak.

Přijímací zařízení: Poskytovatel neručí za kompatibilitu přijímacích zařízení jiných poskytovatelů či prodejců.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hh

Takze decka, asi pred mesicem jsem si jako dlouholety zakaznik s internetem jeste z dob Karnevalu nechal prevest pevnou telefonni linku na UPrC a co se nestalo: podepisoval jsem novou smlouvu o vsech moznych sluzbach, v ktere jsou ted uz vselijake moznosti zreknuti se reklamnich nabidek atd. coz je fajn... No nicmene, co se nestalo, dostal jsem v souvislosti s tim (nebo nahodou?) za odmenu novou IP adresu zacinajici na 86 misto 89, coz samotne me uz samozrejme trochu nasralo, nicmene hlavni devizou a bonusem bylo ze se mi citelne zhorsil net, zatimco predtim to slapalo vcelku obstojne.

No zda se ze se sit nejak prekopava i s tim IPv6, i kdyz se vsude tvrdi, ze se nic nedeje. NO nicmene nicmene, veci jako ze otevru stranku a pise to tri sekundy waiting, connecting, pripadne se to zakousne mi opravdu neprijdou vtipne tak, jsem sice dlouho otalel ale nakonec zavolal na tech podporu od velkeho bratra, kde mi samozrejme naprosto neoblomne suverenni borec vysvetlil jednak ze pry pouzivam wi-fi mam viry apod., mam si spustit jejich merak rychlosti....

Viry jsou totiz velmi chytre a fungujou treba jenom pres den nebo odpoledne a vecer jdou v klidu spat a rychlost pripojeni nebrzdi, a rozhodne nikdy nebrzdi merak rychlosti na strankach UPC, to by bylo fuj. Jednak ten podelanej merak meri maximalne 50megabit! (pripadne mene), prestoze mam 60mbit, ale to je taky jeden takovej for s jakousi 10% toleranci, tarifama 50/60, 100/120mbit atd. no proste skoda slov. Jak to tady ted naposled jeden pan vtipalek rozepsal, UPC to myslim vnima nejak v tom smyslu, ze mate stabilni pripojeni na jejich merak vic je nezajima a nemusi, konektivitu do sveta muzou mit treba 10kilobit.

No nicmene protoze problemem je hlavne navazovani spojeni, tak krome kdovijakych ptakovin na rizeni priority v siti maji hlavne pretizeny DNS server(y), ktery zhusta rady hodi primo timeout (tedy cekate... zadna odpoved). Upgradovat je bude pravdepodobne podobne milionova investice jako pocitacova farma na IS na FI za 15milonu blahe pameti, ale vas provider do site ted patrne nehodla investovat uz ani zlamany petnik.

 

Nastesti se nahodou nemusi pouzivat to jejich DNS a na webu se da najit takovy sikovny nastroj, co se jmenuje

namebench

ktery vam ukaze, jak krasne zkurveny DNS server aktualne pouzivate.

Pokud si bud rovnou na smerovaci nebo v systemu nastavite treba ten doporuceny google DNS server 8.8.8.8 uvidite, ze to na bezne brouzdani najednou jede celkem v pohode. konec zpravy a dekuji za pozornost :):salut:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník MartinNB

Dobrý den

Neberte to jako inzerci pouze jako varitantu. Pro ty co nejste spokojeni s UPC je to konkurence v podobě Netboxu.

http://www.netbox.cz/site/cz/mapa-pokry ... sto=582786

 

V čem je oproti UPC lepší?

 

-Garantovaná cena na 24 měsíců

-100mb/s datový okruh mezi vámi a kýmkoliv kdo má Netbox (Je to fajn po Brně má hodně lidí Netbox,posílat si soubory a tak,hodí se to)

- V noci u všech tarifů navýšení na 100/100 (krom 2 Mb/s)

-Smart TV funkce u televize (Vracení v čase až o 6 hodin zpět,vracení pořadu apod)

-HD STB zdarma a mnoho dalšího (1080P STB)

 

Říkám,pouze pro ty co se vidí v mapě pokrytí a uvažují nebo se jim UPC nelíbí tak ať mě napíší do SZ

Můžeme se pobavit v čem je Netbox lepší celkově pro a proti

Upraveno uživatelem MartinNB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se pochlub, co můžeš nabídnout 8)

a kdybys měl tu možnost tlumočit názory veřejnosti někam vejš, můžeš předat, ať si těch 200/200 za takovou cenu strčej do (_!_) :bom:

(ne že bych patřil mezi případný zájemce, jenom nabývám dojmu, že se někdo v netboxu v pracovní době solidně sjíždí, jinak si to nedovedu vysvětlit)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MartinNB

200/200

 

Ta cena je dána tím,že je u této rychlosti potřeba dražší technologie.

Váš názor předám dál.

Upraveno uživatelem MartinNB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...