Přejít na obsah

Neustálé výpadky Brno


Návštěvník Ex

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Když někdo napíše
Zvonkový dráty O2 jsou krajní řešení, ale na většině území ČR spolehlivé. Někomu holt nejde o rychlost, ale o spolehlivost. Finančně shodně s UPC pak vychází libovolné WiFi připojení (kterých tady je hromada) se zálohou ve formě mobilního tarifu s rozumnou FUP.

a sám má připojení od UPC, tak je to minimálně divný...

 

Viz moje původní zpráva:

 

Teď byl tak měsíc klid. Předevčírem se to opět projevilo, tak jsem jim napsal (přes mobilní připojení) a dostalo se mi odpovědi, že mám zkontrolovat, zda jsem připojen přes WiFi, nebo kabel, čili na jakékoli rušení zapomněli... což mě přesvědčilo o tom, že fakt nemá čekat, až si UPC opraví problémy na síti a prostě jim poslat výpověď."

 

Aktuálně už jen dobíhá výpovědní lhůta a ty výpadky prostě pokračují pořád... víc než rok jsem je snášel, protože jsem si namlouval, že to není až tak hrozné. Stejně tak jsem přežíval otřesný peering směrem ke Google (což při používání Google Apps je fakt poznat). To, co mě nakonec přesvědčilo, byl přístup technické podpory při posledním větším výpadku, kdy mě nejprve ignorovali (večer kdy se rušení začalo projevovat), až to nakonec přestalo fungovat úplně (ráno) a jejich první otázka byla, zda jsem připojen přes WiFi nebo kabel. Pak mě zajímalo, zda jsem skutečně jediný, kdo má takovéto problémy a podle tohoto vlákna nejsem úplně sám. A když už jsem to vlákno našel, tak jsem sem napsal taky své zkušenosti.

 

Věřím tomu, že UPC někde funguje dobře, ale stará zástavba je prostě velmi náchylná na telekomunikační problémy. O2 je na tom se spolehlivostí lépe, protože xDSL technologie jsou už z principu navrženy na "zvonkové" dráty, kdežto technologie UPC je asi náchylnější na problémy. Pokud navíc někdo nedokáže problémy vyřešit za cca rok, co s nimi otravuju, tak to přeci nemá smysl.

 

To jen taková drobná obhajoba, proč jsem tady napsal, aby to nevypadalo, že si vymýšlím. Jen jsem prostě popsal své zkušenosti, možná zkráceně.

 

Do O2 nakonec nejdu, jdu do lokální WiFi, reklamu nikomu dělat nebudu. Možná to bude z deště pod okap, ale za poloviční cenu se to vyplatí i v případě záložního připojení přes mobil. To mimochodem byl můj poslední požadavek na UPC - trvalá sleva 300Kč/měsíc na záložní připojení (bez závazku, do doby odstranění potíží), ale to nechtěli (chápu proč). Jediné co jsou ochotni nabídnout je 240Mbps linka za cenu 60Mbps (s převodem na ten jejich věrnostní program, kterému jsem se dokázal zatím spolehlivě vyhýbat), ale nějak netuším, jak mi má pomoct vyšší rychlost nefunkční linky :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Brno - bohunice, neustale vypadky, nekolikrat dene, uz nekolik dni, rychlost UPC udava 30,ale na to jsme nikdy nedosahly, vetsinou 10-20 ale vychylky jsou treba i na pouhych 5 a podobne, rychlost silene kolisa uz asi rok, uvazuju ze od UPC odejdu, posledni dobou to stoji za starou belu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týka rychlosti jsem jim psal několikrat, zbytečně, vždy vše popřeli, že si mám změřit rychlost na jijech webu, tam vždy naskočí hned 30 ale to je uplná blbost, to mají přednastavené, když jsme jim volali, tvrdily, že je vše ok, poslední výpadky byly i na jejich webu - ovšem když ti vypadne internet, jen stěží se podíváš na jejich web, to jsme zjistili z jiného počítače na druhém konci brna,ale po opravě to tam hned vžy vymazali. Třeba dnes už krátkodobý výpadel byl a to před par minutami, nebaví mě pořád volat na jejich drahou linku a vykecávat se s automatem než mě spojí a psat jim, je zbytečné, takže jedině přejít ke konkurenci a až vše bude vyřízené dát výpověď a jak trubka čekat 2 měsíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...