Přejít na obsah

Neustálé výpadky Brno


Návštěvník Ex

Doporučené příspěvky

To mas krasne.. zavidim... taky sem to takhle mel a byl maximalne spokojenej-- zel jak se zda od minuleho ctvrtka je to asi jen a jen minulost..skousel sem u souseda co ma taky UPC a ten ma naprosto stejnej problem.. akurat mu to nevadi bo internet pouziva jen na brouzdani nebo stahovani mailu, ale tomu zas vadi ze se mu rozsypa digitalni televize a nenacita epg ..a toho sem si pro zmenu zase nevsiml ja (televizi pouzivam jen jako kulisu - a fakt obraz u digitalu se rozsypa a epg se nenacita..).. Je tu nekde neco zhnileho, ale upc to ocividne nezajima a tak sem skusil fora... a zda se ze bezuspesne..

mno nic..ocividne o mou tisicovku mesicne nemaj zajem.. pockam a pokud se to do konce tejdne nespravi tak skusim treba ten netbox..nebot na to abych se nekde handrkoval a dokazoval ze problem neni na me strane, stravil hodiny poslouchanim plechove huby na jejich "coldline" s predstavou ze budu nekoho ukecavat, aby se laskave nekdo nekdy dostavil. a ja si pak bral den dovolene aby mi technik zavolal ze prijde nekdy jindy /jak na posledy/ na to fakt nemam bunky.

Kazdopadne dik za snahu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Ten Netbox taky není takový zázrak, jak se občas předhazuje a výpadky jsou tam na denním pořádku. Takže je hezká symetrická rychlost, ale právě díky nespolehlivosti už spousta lidí přešla k UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník son

S netboxem nemám zkušenost,kdyby záležel můj život na spolehlivosti připojení,tak upc bych nebral-za poslední měsíc by to i kočka měla za sebou a ta má prý sedm ??? životů. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

To já za těch 12 let skutečné výpadky ze strany UPC sotva 4. Jediný problém mimo toto byl pak s DNS, což ale lze vyřešit alternativou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Axxym

Dobrý den,

 

přidávám se také s problémem nestabilního internetu v centru Brna (konkrétně ulice Čápkova). Jak je vidět, nejsem sám.

 

Povaha problému je taková, že připojení každý den vypadává - internet nějakou dobu funguje (např. hodinu nebo dvě) relativně normálně, načež následuje několik (i desítek) minut výrazně snížené rychlosti a zvýšené latence. Někdy se mi ani nenačte stránka dsl.cz/test-mereni-rychlosti, anebo napíše chybu, že vypršel časový limit. Jindy se stránky načítají výrazně pomalu, ale naopak dsl.cz hlásí vysokou rychlost. Syn zase tvrdí, že mu funguje pouze Skype, ale vypadává internet a nemůže se připojit na Steam klienta.

 

Druhou stránkou je, že ačkoliv platíme za FIBER 60, z čehož by člověk usoudil, že by měl mít rychlost 60Mbit/s, reálná rychlost se podle dsl.cz pohybuje pravidelně v rozmezí 8-15Mbit/s, vyjímečně 20Mbit/s, nikdy však 60Mbit/s. Pokud vím, tak internet od UPC je bez agregace.

 

Obecně mohu říct, že dosud jsem nikdy neměl s inernetem takové problémy. Dokonce i u rodiny v Beskydech v malé vesnici, kde je lokální provider wifi internetu v rychlost 1M, je internet stabilnější, než v centru Brna, což považuju za tristní. Dokud jsem nebydlel v centru a měl na periferii Netbox, nikdy jsem nezažil žádný problém, možná jeden ohlášený výpadek za 2 roky.

 

Mí známí tvrdili, že by problém mohl být

 

1) způsoben např. přechodem na IPv6 konektivitu a problém s routovatelností ipv6/ipv4 atd.

2) neaktuální firmware routeru (Cisco)

3) špatné ovladače síťové karty (ale problém je u třech různých pc - dva Win7, jeden Win Xp).

4) někdy jsem si všiml, že wifi síť uplně vypadne (zmizí z nabídky) a pak se objeví - to by mohlo pouzkazovat na HW problém s routerem?

 

Bohužel, do takové míry tomu technicky nerozumím. Co by se s tím tedy dalo dělat?

 

Pokud se to nevyřeší, tak reálně uvažuju o přechodu k jinému poskytovateli, protože už toho mám dost.

 

Díky za případné odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...