Přejít na obsah

Zkušenosti s připojením vlastního modemu


Doporučené příspěvky

Běžná praxe byla, že když si člověk vyhlídl někde modem přes inzerát, tak ještě před jeho koupí nechal u UPC ověřit, jestli půjde tento modem zprovoznit či nikoliv (hlavně s ohledem na to, že se po inzerátech pohybovala celá řada modemů, které měli uživatelé v pronájmech a při ukončení smluvního vztahu nebyly tyto modemy vráceny a objevovaly se v inzercích).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

To kautskym:  jenomže staré modem UPC nemají docsis 3.1. tak vám to nemůže jít - tak proc mi ted ten stary modem funguje, kdyz by nemel. Ten zakoupeny je novejsi typ ke vsemu.

To Adolf.Shitler: Nevim pane Shitler, jestli jste cetl muj prvni prispevek. Nechal jsem si modem u Vodafonu pred koupi schvalit, proto jsem ho koupil. S timto mam prave zkusenosti od UPC. Az po schvaleni a zakoupeni mi rekli, ze ho nepripoji.

Upraveno uživatelem 260370
  • Premium
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Havirov
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@260370ted pokud máte navedený modem s docsis 3.0 tak vám půjde ale nově vlastní zařízení musí mít docsis 3.1. a to je hlavní podmínka

https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/3/2025/pozadavky-na-zarizeni-docsis.pdf?nc=13

a je to na straně 5 🙂 

 

https://www.conrad.cz/cs/p/avm-fritz-box-6660-cable-wi-fi-router-s-modemem-integrovany-modem-kabel-2-4-ghz-5-ghz-2-4-gbit-s-2228394.html?refresh=true

třeba  tento modem by se dal koupit a použít

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

Kdybych mel cist vsechny ty podminky technickeho razu, kterym vubec nerozumim, tak si radeji necham modem predem schvalit u (NE)odborniku primo ve Vodafonu. A vysledek je pro me velkym zklamanim. I pristupem samotneho Vodafonu. Nadnarodni spolecnost, ktera na sebe nikdy vinu neveme.

Upraveno uživatelem 260370
  • Premium
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Havirov
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připojit do sítě vlastní koupená a použitá zařízení (modemy, CA moduly, set-top boxy} šlo za dob UPC a ještě krátce za Vodafone, ale poté co byl zákaznický účet migrován do systémů Vodafone, tato možnost pominula, protože ty jejich systémy na to ani nejsou vůbec vybavené a nepočítají s touhle možností.

Až loni na popud ČTÚ Vodafone znovu povolil připojit vlastní modem, ten ale musí splňovat určité technické požadavky které už zde byly zmíněny, tedy např. musí podporovat DOCSIS 3.1, řešilo se to tady mnohokrát a zatím vlastně ani nevím o nikom komu by se takový modem podařilo připojit.

Vlastně se Vodafonu ani moc nedivím že už do sítě nechce umožnit připojovat vlastní zařízení,  protože síť se neustále modernizuje a koncová zařízení postupně technologicky zastarávaji a Vodafone má pak problém donutit klienty co mají koupené vlastní zařízení aby si je nechaly vyměnit za modernější a už i ten zmíněný modem Compal se začíná postupně vyměňovat za modernější Vodafone station který podporuje DOCSIS 3.1, který umožňuje využít širší frekvenční pásmo a nezatěžuje tolik síť.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus změnil název na Zkusenosti s Vodafone-připojení vlastního modemu

To tomus:  Nejedna se mi o modem. Jedna se mi o princip, jakym zpusobem to cele probihalo. Vybral jsem si modem, Vodafon ho schvali a nasledne rekl, ze ho nepripoji. Kdyby hned rekli, nepripojime ho, nekupujte ho, tak nemam zadnych namitek. Ale po schvaleni a zakoupeni mi nastala financni ztrata, za kterou muze Vodafon. Nasledne ted dela mrtveho brouka, ktery nechce priznat chybu na sve strane.

  • Premium
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Havirov
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Zkušenosti s připojením vlastního modemu

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...