Přejít na obsah

Modem CH7465


Doporučené příspěvky

Dobrý večer, mám otázku: dnes jsem měl hovor z VF s nabídkou služeb. Nakonec jsem si zvedl rychlost internetu ze 300 na 500 Mb/s a předtím se x-krát zeptal paní na druhé straně jestli tento modem tu rychlost zvládne a bylo mi řečeno několikrát, že ano. Dostanu se maximálně na 350 a upload běží na plno 50Mb/s. PC je nové a má 2.5 GLAN, takže tam problém nevidím. Kolik vlastně zvládne rychlost tento starší modem? Podle popisu je v rozhraní modemu uvedeno CH7465VF v aplikaci můj VF Compal ZCP1. Verze HW 4.01 , Software CH7 465VF-NCIP -6.15.20.3.1-NOSH. Díky za reakce.

PS: můžete smazat. Ještě jsem to prověřil na herním desktopu a tam to jede jak má. Tak bude asi možná chtít něco poladit v biosu na Intel NUC. Sorry za vyrušení a klidný víkend 😉

Upraveno uživatelem becvys
  • Super
  • Super
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Karlovarský kraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K otázce, kolik zvládne 🙂 má 16 EuroDOCSIS kanálů na stahování. Po odečtení režie apod. je jeden za +/- 50Mbps 😉 Teoreticky tedy až 800Mbps. Každopádně, pokud je ten Compal pronájmový, objednal bych si příští týden Arris, má novější Intel Puma chipset, který netrpí takovými neduhy, jako starší generace. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modem jsem si koupil do osobáku už kdysi dávno a zatím jede stejně jako CA modul k TV. Ale děkuji Marku za doplnění informací kolik je vlastně schopný protáhnout. Zkoušel jsem to přes nový Intel Nuc a protáhne tam max 350. Proč? nevím, ale jelikož je spíš na kancelářské věci, rychlost bohatě postačí. Rychlost jsem zvedal jen z důvodu bobtnajících her a chtěl jsem spíš zkrátit čas stahování. 😀

  • Super
  • Super
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Karlovarský kraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůže být chyba v kabeláži? Síťová karta ukazuje spojení gigabit?

Možná nezvládá cpu, pokud je tam nějaký intel atom a stahuje se z https?

V domácí lan je taky rychlost přenosu souborů snížená?

Nebo možná nějaké hw omezení. Možná má NUC ethernet pověšený na usb, jak dříve Raspberry.

A nebo jiná limitace hw. Notebooky před 20 lety taky měly gigabit lan, ale reálné maximum okolo 400 Mbps

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivo je tam Intel Ethernet Controller I226 Series a CPU Intel Core i5-1340P. Jak jsem, ale psal výše, na tu kancelář to stačí ta rychlost. Nakonec jsem si ověřil na tam herním desktopu, že je vše ok a jen jsem tu zbytečně plašil o ten šlo především. Domácí lan nepoužívám. Ale děkuji 🙂

  • Super
  • Super
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Karlovarský kraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15 hours ago, Marek-26 said:

má 16 EuroDOCSIS kanálů na stahování. Po odečtení režie apod. je jeden za +/- 50Mbps. Teoreticky tedy až 800Mbps.

Ve skutečnosti podporuje až 24 downstream kanálů, takže by teoreticky mohl překročit rychlost 1 Gb/s.

Upraveno uživatelem alberto04
zahrnula větší část citátu
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 1x CH7465LG-LC, 2x CA modul
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu @alberto04🙂takže teoreticky se dostáváme k 1,6Gbps. To samozřejmě za předpokladu, že by je člověk měl jen pro sebe v ideálních (laboratorních) podmínkách. Také je otázkou, kolik toho zvládne procesor, SOC, síťovka (a teď nemyslím na jednom ethernetovém výstupu jako takovém, ale celkem). Já mám tam kde jsem naladěných 24 kanálů pro stahování v ED3.0 a 4 kanály pro odesílání, což je v tomto místě maximum. O to se budu dělit s desítkami dalších zákazníků na daném optickém NODu.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...