Přejít na obsah

Špatný signál Vodafone TV Brno - Bystrc


jirka

Doporučené příspěvky

Již přes měsíc řeším problém se špatným signálem kabelové televize Brno-Bystrc . Kontaktoval jsem 3krát telefonicky podporu Vodafonu, ale dostalo se mi ujištění, že problém není na jejich straně a abych si vyměnil přívodní kabel k televizi. To jsem udělal, ale stále stejný problém. Od vstupu do bytu k problematické televizní zásuvce je to cca 10 m a pak ještě 3m kabel. K druhé zásuvce v bytě, kde problém není, je to asi 6 m a 1,5 m kabel. Tam ale signál také není 100%.  Nevím, jestli by ty čtyři metry mohli být takový problém. Na všech multiplexech problematické zásuvky mi to ukazuje signál do 70%, ale problematické multiplexy s nepoužitelným kolísavým signálem jsou tyto: 538000, 562000, 602000,610000, 618000, 650000,714000,730000, 770000, 778000 MHz. Chvilku to jede a pak to vůbec nejede. Nevím co by na těchto frekvencích mělo rušit, protože v Brně DVB-T2 je na jiných frekvencích. Jediné co mě napadá, že chyba je ve zdi nebo v zásuvce, ale co by se mohlo změnit, když do listopadu to fungovalo bez problému? Chyba televize to není, ověřoval jsem si to na druhé televizi ze stejné zásuvky. 

  • Kabel 300 Mb/s
  • Basic
  • Komfort
  • Cisco
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Špatný signál Vodafone TV Brno - Bystrc
Frekvence nad 700 MHz mohou být v kolizi s mobilním signálem 5G, což je ze strany uživatele neřešitelná věc.
Pokud jde o výstupní signál na účastnických zásuvkách, tak se obrátit na VF s reklamací a trvat na přeměření. Samozřejmě za předpokladu, že jsou to zásuvky vybudované ze strany VF a ne nějaký samo-domo bastl. Koaxiální kabel mezi účastnickou zásuvkou a TV by pak měl být s min. dvojitým stíněním (např. Belden H125) a nikoliv nějaké prádelní šňůry se zalisovanými koncovkami z OBI za 50 kaček.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Obdobný problém mám asi 3 měsíce v Teplicích Řetenicích. Programy na frekvenci 778  MHz nejdou vůbec (např. slovenská Jednotka ,Dvojka, JOJ Family atd). Podobně frekvence 786 a 770 MHz. Ještě jsem to nijak neřešil, ale asi se do toho pustím.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příští týden se na to podívám, určitě vyměním kabel za kabel s dvojitým stíněním. Ten zatím nemám. Rozvody u nás dělala koncem devadesátých let firma Dakr. Překvapilo mne tenkrát , že do lišt vedených na chodbě dávali docela tenké kabely. Lišty jsou vedeny až do třetího patra na zdi přímo proti velkým oknům. Zásuvky jsou většinou umístěny hned za dveřmi do bytu. Většina lidí neměla totiž  zájem o tento nový rozvod, neboť v době byla "bezdrátová kabelovka" MMDS využívající rozvod zrušené STA.

 

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...