Přejít na obsah

Zyxel VMG8623-T50B Port Forwarding


Doporučené příspěvky

Doma ( Zyxel VMG8623-T50B + Fiber 1000/500 + Synology NAS + desktop PC ), Chata ( notebook )

Doma jsem na Zyxelu nastavil přesměrování portů na Synology NAS + pro rychlé testování i port 3389 pro remote desktop na desktop PC.

Z chaty se pak zkouším připojit přes remote desktop na domácí desktop PC. Nejde ( nastavení remote desktop je v pořádku / zkusil jsem vypnout i firewall na routeru + desktopu ). Aplikace jako třeba OpenVPN server na domácím Synology NASu taky nejdou zkontaktovat.

Aktuálně zjištěno, že Fiber optika od VF neposkytuje veřejnou IP adresu. To bude nejspíš ten problém, proč z venku nejde předat porty.

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Zyxel VMG8623-T50B
  • Prague
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec vyřešeno. Zakoupena veřejná statická IP adresa. Přesměrování ihned zafungovalo. Pro ostatní, kteří se v tom tolik nevyznají jako já. Pokud někdo ví o možnosti, jak to udělat i bez té veřejné IP adresy, tak to sem prosím dejte.

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Zyxel VMG8623-T50B
  • Prague
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Statická adresa být ani nemusí (i když je lepší). Podmínkou je mít IPV4 adresu. To už je teď nedostatkové zboží a k běžnému internetu je automaticky jen IPV6 adresa. Pokud tedy chceš přesměrovávat porty, musíš si požádat o IPV4 adresu (dynamickou a zadarmo, nebo statickou za peníze ... 🙂 )

  • Premium
  • Super
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Speciálně na tohle jsem se ptal... ( dynamickou a zadarmo .... ) jestli je VF schopen mi to dát na optice. Dostalo se mi odpovědi, že to nejde. Tak jsem trochu zmatený. Tu veřejnou dynamickou IP adresu na IPv4 bych si samozřejmě vzal, protože bych to pak pořešil pomocí DDNS služby.

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Zyxel VMG8623-T50B
  • Prague
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, uvedl jsem to špatně. Respektive jsem si nejprve vůbec nevšiml ani neuvědomil, že by mohla být po výměně z metaliky na optiku taková změna.

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Zyxel VMG8623-T50B
  • Prague
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...