Přejít na obsah

Ztráta paketů


DomiiBunn
Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

Chtěla bych vyjádřit své zklamání ohledně služeb Vodafone. Mám několik problémů s rezidenčním internetem (domacim) na jedné ze svých lokalit (a to není přehánění).

 

Trvale se potýkám s výkyvy latence a ztrátou paketů, jak můžete vidět níže, až k 70% ztrátového poměru a doby odezvy pingů přesahujících 400 ms.

 

Screenshot2023-12-21002440.thumb.png.398ac0112bf8458d6de5928365482824.png

 

Problém se nevyskytuje při pingu na žádná interní zařízení. Lokalita je směrována pomocí pfSense, který nepoužívá vysoké zatížení.

 

Screenshot2023-12-21002556.thumb.png.fd018b7b028ba4aff41f952959050c4d.png

image.thumb.png.9ab088abbdddd705fbd0bcbbda44838f.png

image.thumb.png.eac89a1b99efa2a3354b547841b83ba5.png

Mohl by mi někdo poskytnout užitečné rady, když technická podpora Vodafone tvrdí, že "10% ztráty paketů je normální"? S tím bych souhlasila, kdybychom žili v roce 2009.

 

Pokud někdo zná právní aspekty českých poskytovatelů internetových služeb, informujte mě, prosím, zda to může být důvodem finančního uplatnění nároku, protože tento problém je trvalý a způsobuje mi potíže v práci.

 

Rozumím, že rezidenční připojení nemá SLA 99.9x5, ale doufala bych, že v českých zákonech existuje nějaké očekávání ohledně poskytované služby.

 

S pozdravem,

  • Premium
  • Premium 5G
  • -
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Ztráta paketů
  • Centrum péče

@DomiiBunnPěkné ráno, pokud sledujete potíže s internetem, dejte nám prosím o tom vědět, abychom to mohli řešit. Kontaktovat nás můžete na lince 800 77 77 31 nebo 800 77 00 77 přes volbu v menu 2, technická podpora to s vámi prověří, mají k tomu nástroje k provedení diagnostiky. Díky za spolupráci.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj @Veronika - Vodafone

 

Děkuji za tvou odpověď. Nicméně jsem se již obrátil(a) ohledně tvrzení (jak jsem uvedl(a) výše) "10% ztrát paketů je normální". Nejsem si jistý(a), zda to platí pro Vodafone, ale pro mě je to nepřijatelné.

 

Dále mi bylo řečeno, že "stačí přejít k jinému poskytovateli" od zástupce zákaznické podpory v obchodě. Pracuji v podpoře obchodních zákazníků a upřímně mě tato šokovala.

Rád(a) bych našel(a) řešení spíše než změnu poskytovatele sítě, protože je to obtížné zejména poblíž centra Prahy. S tímto příspěvkem doufám ve společenskou pomoc, protože s telefonickou podporou narazím na zeď.

 

Skutečně mě napadlo, zda by bylo možné nastavit svůj vlastní modem v případě, že poskytnutý modem není schopen zvládnout zátěž (přestože zůstává v tarifu). Doufal(a) jsem v použití Ubiquity UCI, ale v současné době tvrdí, že funguje pouze na americkém trhu. Nicméně vzhledem k tomu, že využívá DOCSIS 3.1, věřím, že bych měl být schopen pracovat v síti Vodafone (exUPC). Zatím jsem se neptal(a), zda lze takové zařízení aktivovat u Vodafone, protože používá identifikaci MAC. Nejsem si jistý(a), co Vodafone používá.

S pozdravem,

  • Premium
  • Premium 5G
  • -
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si že máte vadný modem, spíš bude problém s kvalitou signálu na modemu, což by měla rozpoznat diagnostika ze strany Vodafone když tam zavoláte.

Co se týká připojení vlastního modemu, tak teoreticky to již jde, ale prakticky nevím zatím o nikom kdo by to používal, protože modem musí splňovat hned několik technických podmínek, například mít evropské certifikace, což ten americký modem určitě nemá.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DomiiBunnZařízení pro trh v USA nebudou v EU fungovat a naopak. Rozdílné specifikace DOSCSISu. Co se týká toho, co musí připojení pro domácnosti v ČR splňovat je uvedeno zde: ČTÚ: Rychlost internetu, její měření a reklamace

U OFDM kanálu je 10% packet loss u vysoké modulace opravdu vcelku normální, jednotlivé subfrekvence poté přeskočí na nižší modulaci. Pomohla by asi MAC modemu do soukromé zprávy 😉 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@DomiiBunnPěkný večer, mrzí mě, pokud jste se setkal s neprofesionálním jednáním v některé z prodejen. Co se týká technických potíží, kontaktuje prosím přímo technickou podporu na lince 800 77 77 31 nebo 800 77 00 77 přes volbu v menu 2, mají pro to veškeré nástroje. Na zeď tedy určitě nenarazíte, jen prosím s kolegy spolupracuje, díky. Ještě dodám, že jsou k dispozici každý den na telefonu do 22 hod., kontaktujte nás tedy prosím přímo od zařízení.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@we take Jo, myslím, že to není problém s modemem sám o sobě, je to spíše o mně, který si přeje mít vybavení, které vypadá hezky.

 

@Marek-26Díky. Myslel(a) jsem si to také, ale nebyl(a) jsem si jistý(a). Myslíte si, že by to stálo za pokus, až vyjde model od Ubiqiity pro EU, nebo si myslíte, že Vodafone nepovolí používání vlastního modemu?

 

@Veronika - VodafoneDám technické podpoře další šanci po Vánocích.

 

Vtipný objev mezitím. Zapnul(a) jsem tvarování provozu na svém routeru na jeho WAN nastavení na 150/15 (zatímco můj tarif je 300/20, pokud vím), a zdá se, že to vyřešilo hlavní problém s latencí a ztrátou paketů. Nejsem si jistý(a), proč Vodafone zahazuje pakety místo toho, aby je frontoval, protože to je momentálně to, co se zdá být případem.

Podle všeho to vypadá, že když pfSense zpracovává zprávy frontováním, zvyšuje se odezva na ping maximálně na 200 ms, když se na síti něco děje. S malými nárazy, jako je původní vyrovnání 4K obsahu, odezva na ping neutrpí.

Jsem trochu ztracena, protože to opravdu vypadá, že je příliš malá fronta paketů na routeru Vodafone.

image.thumb.png.0a3c6e720f8d15ac760cf7a7388054b4.png

  • Premium
  • Premium 5G
  • -
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...