Přejít na obsah

Každý týden je nutný restart modemu


McVitas

Doporučené příspěvky

Zdravím,

dnes v neděli opět přestal z ničeho nic fungovat internet. To samé se stalo před týdnem ale nebyl jsem doma a proto jsem jen instruoval spolubydlícího aby restartoval modem a nemohl jsem nic investigovat. Restart to spravil. Dnes se stalo to samé kolem 21:30. Volám na Vodafone help linku a dovídám se, že volám mimo standardní pracovní hodiny a že operátoři řeší pouze urgentní problémy nebo výpadky. Mačkám volbu že mám výpadek. Znovu se dovídám tu samou informaci že pro blokaci SIM apod mám použít aplikaci tak vybírám že přesto spojit s operátorem. No a poslední hláška co se ozvala je opět ta samá, že volám o víkendu a tím pádem mi nikdo nemůže pomoct! Co jsou tohle za fóry prosímvás??

Web rozhraní modemu fungovalo normálně a eventlog (když konečně najel) neukázal žádné hlášky, které by vypadaly na problém s WAN. Jen samé WiFi asociace/disasociace atd. Potřebuji aby se na to podíval někdo právě ve chvíli, kdy to nefunguje, protože pokud to z ničeho nic přestává fungovat a je potřeba aby byl někdo fyzicky přítomen a restartoval modem tak je to naprosto na houby a taková služba je mi bohužel k ničemu! Mám domácí server na kterém běží různé věci a fakt nevím co budu dělat až budu třeba na pár dní pryč a nikdo jiný tam nebude!

Upraveno uživatelem McVitas
  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není nutné restartovat každý týden.

Měl jsem i několik měsíců uptime a jediný problém byl v tom, že IVR na Vodafone lince mě odmítalo přepojit na operátora. Hláška ve smyslu- máte modem příliš dlouho bez restartu, napřed jej restartujte a nashle.

Přitom jsem volal kvůli problému co ani s modemem nesouvisel

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Každý týden je nutný restart modemu

To, co standardně Vodafone nabízí, je domácí připojení - s odpovídající SLA. Kdo chce o něco lepší SLA, může chtít business tarif. Ale kdo chce garantované připojení 24/7, tak ten už se musí dívat jinam. Vodafone mu takovou službu také jistě poskytne, ale určitě ne na technologii kabelového modemu (protože tam nepůjde udělat backup, bych řekl). A samozřejmě to nebude v cenové hladině kabelového modemu. Ale zase to bude mít SLA odpovídající nastíněným nárokům. Možnost volby tu je 🙂

  • Souhlasím 2
  • Děkuji 1
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě je jasné, že tato služba je domácí a tak nemůžu očekávat nějaký nadstandardní support nebo 99,9% spolehlivost. NICMÉNĚ

Ptám se konkrétně těch co mají modem Station, jestli mají podobné problémy s nevysvětlitelnými výpadky, které řeší restart modemu

Dále se ptám Vodafone, proč jejich hlasový robot lže, že mě přepojí na operátora, když nakonec mě pošle do háje a zavěsí?

Vím že jiné zařízení jako např Zyxel mají v nastavení možnost pravidelných restartů. Možná by stálo za to tuhle volbu přidat do firmware pro Station

Upraveno uživatelem McVitas
  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám radši pod kontrolou třeba od moře, nebo z postele. Viz třeba tato wifi ovládaná zásuvka a s Black Friday cenou dostupnější jak ty spínací hodiny. 

Vhodné i třeba na vánoční osvětlení 🙃

Nehledě na to, že ty spínací hodiny z Hornbachu zaberou kdejaké okolní zásuvky - je docela masivní. 

Ale účel také splní a co vidím jako výhodu těch z Hornbachu, že nejsou závislé na chodu internetu. Ale zase jako negativum vidím velikost a nutnost vše nastavit osobně na zařízení. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Technikus napsal:

Já to mám radši pod kontrolou třeba od moře, nebo z postele. Viz třeba tato wifi ovládaná zásuvka a s Black Friday cenou dostupnější jak ty spínací hodiny. 

Vhodné i třeba na vánoční osvětlení 🙃

Nehledě na to, že ty spínací hodiny z Hornbachu zaberou kdejaké okolní zásuvky - je docela masivní. 

Ale účel také splní a co vidím jako výhodu těch z Hornbachu, že nejsou závislé na chodu internetu. Ale zase jako negativum vidím velikost a nutnost vše nastavit osobně na zařízení. 

Nojo pane Technikus ale když to nestihnu udělat zavčasu a mezitim se modem a připojení podělá, tak je mi to wifi na nic že? 😄

  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...