Přejít na obsah

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022


Návštěvník renda80
Přejít na řešení Vyřešil sodekcz,

Doporučené příspěvky

app K9 mail, PUSH notifikace, vypnuté šetření baterie pro tento program. A funguje to. 
To tzv. šetření baterie se dá nastavit pro každou apku individuálně. Např. Whatsapp bez toho vychrlí všechny zprávy až při otevření aplikace. Takže kde potřebuji být online, tam šetření vypínám. 

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Swbear
před 4 hodinami, Medvěd napsal:

app K9 mail, PUSH notifikace, vypnuté šetření baterie pro tento program. A funguje to. 
To tzv. šetření baterie se dá nastavit pro každou apku individuálně. Např. Whatsapp bez toho vychrlí všechny zprávy až při otevření aplikace. Takže kde potřebuji být online, tam šetření vypínám. 

A kde zapnu push notifikace? Mj. WhatsApp mám v režimu úspory a stejně chrlí zprávy průběžně. Pokoušel jsem se zakázat optimalizaci baterie u různých aplikací, ale systém si to stejně vrátí zpátky. Nakonec jsem důležité věci uzamkl do paměti - omezeno na pět appek a zbytek nahradil skripty. Holt blbej telefon... 🤔 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 12. 2022 v 7:50, Swbear napsal:

Musel jsem tedy nastavit kontrolu mailu na nejnižších 15 minut a mezitím to načítat ručně.

Místo těch 15 minut tam zapni push notifikace, potom email přijde hned jak to bude možné, a nebo si prostě pořiď SIM kartu u některého konkurenčního operátora který službu sms-email stále nabízí.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Swbear

Tak jsem se vícekrát zeptal, ale bez odezvy. Jak jsem nakonec zjistil, můj mailový klient v dané situaci nepodporuje push, takže na rozdíl od návodů na webu jej není kde zapnout. Také preferuji lokální umístění zpráv, což IMAP protokol neumí. Takže smůla...

před 16 hodinami, tomus napsal:

Místo těch 15 minut tam zapni push notifikace, potom email přijde hned jak to bude možné, a nebo si prostě pořiď SIM kartu u některého konkurenčního operátora který službu sms-email stále nabízí.

IMAP a PUSH mi moc nepomohlo. I když je to povolené a nastavené... nejde to. 😥

Screenshot_2022-12-07-13-25-03-20_7b611ee63acb8d990b1d9b1715a6b177.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Lezlaha
V 11. 11. 2022 v 14:51, Návštěvník renda80 napsal:

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážený zákazníku,

k 30. 11. 2022 ukončujeme podporu služby SMS e-mail (SMS2Email a Email2SMS) z důvodu jejího minimálního využívání. Pokud si přejete dostávat notifikace, doporučujeme zvolit jeden z nabízených způsobů poskytovatele vaší e-mailové schránky.

Děkujeme, že jste s námi.

Váš Vodafone

===================== Komentář nespokojeného zákazníka =======================

O tom silně pochybuji, že je daná služba minimálně využívaná.

Ano, pokud je něco zdarma, či má výhodnou cenu, tak je výmluva provozovatele k ukončení služby, že daná služba je málo využívaná či technicky zastaralá. Ale paralelně poté, se nabízí daná služba dráže, tedy spolu s jinými službami, jako celek a jede se dál. Známe z ukončení mnoha výhodných tarifů, které byly nahrazeny jinými, dražšími doplněné dalšími službami, které ale nikdo z ty peníze nechtěl, tak se donutí koupit dražší služby.

Také argument, že poskytovatelé e-mailové schránky nabízejí vlastní notifikace na mobil formou SMS, je směšný. Poskytovatelé e-mailové schránky, nic takového nenabízejí, tedy pouze formou placené služby.

Super, děkujeme Vodafone za pěkný dárek k Vánocům.

Plně souhlasím. Nemám zapotřebí neustále kontrolovat emaily a tato služba SMS upozornění mi pomohla ihned vědět o důležité zprávě. Je zvláštní že ostatní operátoři to stále poskytují, jen opět Vodafone jako jediný ne. Stejné to bylo i se SMS zdarma na internetu .... Vodafone opět jako první zrušil . Kdo má dost peněz má i super tarif a tohle mu nic neříkalo, ale kdo má pouze jen to nezbytné protože si nemůže dovolit platit víc za tarif a měl přístup k internetu na PC, mohl využívat i tuto formu SMS. Takže prostě zruší se to, co ostatní operátoři zdárně nabízejí svým zákazníkům dále :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože tahle služba prostě přežila dobu, v době kdy lidé měli hloupé tlačítkové telefony bez emailových aplikací a přístupu k internetu taková služba dávala smysl, také jsem jí před 20 roky pouzival,

ale pokud ji dnes využívá nějaké malé procento uživatelů, tak již pozbyl důvod jí dál nabízet, když jí lze lehce nahradit e-mailovým klientem s push notifikací a mobilním internetem, taková varianta je mnohem užitečnější, protože email si můžete přečíst rovnou celý a reagovat na něj, ale to už se jen opakuji.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník deQu

Tak jsem po měsíci začal pátrat, proč mi nechodí notifikace, google hodil odkaz na seznam, ze seznamu sem. Prodral jsem se diskuzí, flame teda nehezkej. Přišlo mi to jako střet lidí závislých na e-sociálním kontaktu a nezávislých. Já patřím k těm nezávislým, nemám potřebu kontrolovat email, různé chaty či sociální služby každých pár okamžiků. Službu od VF jsem využíval dlouhé roky a páč si email radši otevřu na PC než mobilu, nemám ani potřebu si instalovat aplikaci na mobil.

 

Po pročtení prvních devíti stránek jsem propadl beznaději a začal se smiřovat s instalací klienta, který zvládne obsloužit více schránek. Na 10. stránce ale konečně přišla rada ospravedlňující tuto diskuzi a to od @Medvěd, takže díky.

 

ŘEŠENÍ (pouze pro uživatele s chytrým telefonem Android)

Současné přeposlání změnit z vodafone email na gmail účet, kterým jste přihlášeni na mobilním telefonu. Na telefonu zapnuté notifikace, v gmailu můžete mít nastavené oštítkování přeposlaných emailů, ať se Vám tam nepletou. Ve finále se tedy v původním mailu či zařízení nic nezmění a vy dostanete notifikaci o novém mailu (události). Sice jen ve chvíli, kdy jste na datech, ale na mail byste se stejně jinde než na datech nepodívali.

 

PS: Téma mě donutilo zde založit účet, páč jsem chtěl vhodné řešení vypíchnout.

Upraveno uživatelem deQu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...