Přejít na obsah

HD Mediabox nejde spustit


Návštěvník petrajs

Doporučené příspěvky

Návštěvník mir69

Zdravím, tak jsem měl konečně trochu času, abych to nějak více prověřil, kde je problém. Rozvod vede do obýváku, kde je krabice, možná cca tak 10, 15 let - viz obrázek. Jedním kabelem - pod č.1 jede signál do tv s CI modulem. Kabel nám kdysi dělal technik UPC, má nakleštěné konektory / koncovky. Přes tento kabel hraje tv v obývacím pokoji bez problémů. Druhá odbočka - viz kabel pod č.2 - jede do druhého pokoje, kde je minule zmiňovaný problém. Přes tento kabel se to prostě nerozjede (HDMI nikdy, SCART sem tam, tedy výjmečně) - Důvod je na obrázku č. 2 - kde je zobrazen signál. Síla (to je myslím ta horní lajna) je na 1/3, kvalita je v pořádku naplno. Takže zásadní problém tedy bude v nekvalitním kabelu (byť u mě doma mi na tento kabel jede na starý HRD Kaon úplně v pohodě). Na kabel od UPC z obývacího pokoje mi síla skočí skoro na polovinu.

Chci se proto zeptat / poprosit - není tady z Ostravy náhodou nějaký ochotný technik z UPC, který by mi udělal stejný, kvalitní kabel - cca 7 m, s nakleštěnými konektory jako na obr. 1?
Koupit kvalitní kabel není problém, spíše jde o nakleštění těch konektorů...
Samozřejmě zaplatím, přijedu si. Klidně mi napište zprávu, děkuji.

IMG_20200401_195948.jpg

IMG_20200401_191508.jpg

IMG_20200401_192730.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne by som ten rozvod prerobil - teraz mas na obdivoch TV pripojkach utlm okolo 10,5 dB.. potreboval by dva rozbocovace zapojene za sebou (prvy odboci signal do modemu s utlmom 3,5 dB, dalsi za nim rozboci signal do TV s celkovym utlmom 7 dB na kazdu vetvu, cize budes mat o 3 dB silnejsi signal (raz taky silny) ako teraz na mediaboxoch) a hentu krabicu vyhodit (FM radio zjavne nepouzivas a mas zbytocnu stratu signalu), silnejsi signal vsade a budes mat rezervu aj na dlhsi privod koaxialneho kabla k mediaboxom.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, technik napsal:

a filtr zpětného směru na odboku pro TV vezme kde?

Pokial ide len o to, odfiltrovat 30-65 MHz pasmo pre TV (hoci ja taky filter nemam vobec od roku 2003, ked mi UPC technik instaloval internet a rozvody.. a nemam ziadne problemy s upstreamom - a to som vystriedal modemy od EuroDOCSIS 1.x Terayonu az po sucasny 3.1 Arris - ani dvomi dalsimi TV a Technisat STB, ktore asi upstream dostavaju), predsa nie je problem dat taky filter pred druhy rozbocovac TV, nie?

Momentalne pouzivam rozbocovac ako je foto v prilohe (na 7 dB su pripojene dva TV, 3.5 dB ide do modemu), signal cisty do 862 MHz (kedze tam mame OFDM kanal) - inak je to elektricky ekvivalent dvoch dvojitych rozbocovacov zapojenych za sebou v jednom puzdre).

Utlm trojiteho rozbocovaca je 5,5 az 5,8 dB (ak je symetricke delenie), takze nechapem, preco by tam malo byt 7 dB na vystup ako v tej krabici (alebo vstup, je to pasivny prvok, takze obojsmerny).

Zjavne ten signal nebude az taky uzasny, ked cez noname kabel sa mu to nechyta..

 

s-l1600-3.jpg

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ quadra2030 Zbytečně to komplikuješ, protože rozdíl 3dB je marginální a pokud to teď funguje na té větvi s kvalitním kabelem, tak bude i na té druhé, až zmizí ta účastnická šňůra.

To už bude lepší vykopnout ten rozbočovač na IEC a redukci z F na IEC a nahradit to čistě rozbočením v F provedení, kde se pár dB taky získá.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...