Přejít na obsah

HD Mediabox nejde spustit


Návštěvník petrajs

Doporučené příspěvky

Návštěvník mir69

Zdravím, díky Tube! za koaxiál, jak je vidět na obr. signál si polepšil, set top box teď najede, a hraje (Standa: i rádio). Ale jelikož mají rodiče v pokoji starou plazmu (LG 42PC1R), zatím frčí vše bohužel jsem přes SCART. Přes HDMI je obraz samozřejmě úplně někde jinde, ale - nejede přes TV audio. Proč, když přes SCART jede, a přes HDMI ne, nějak moc nechápu. Zkusím projet net, jestli někdo ve světě neměl s audiem přes HDMI na LG 42PC1R nějaký problém.
Telku jsem měl ještě cca před 2 lety doma, a tam mi přes starý HDR Kaon jelo vše bez problémů, můžu s klidem napsat přes 10 let bez jediného problému.

IMG_20200419_190558.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mir69

@Marek-26 - no, jak jsem psal - měl jsem ji možná 10 let doma, a se starým HDR Kaonem (K-B3000HDCO) mi audio bez problému přes HDMI přenášela. I z DVD přehrávače. Takže v tom to nebude. Zítra večer odzkouším obyč HD DVB T2 set top box, ten má tyky HDMI výstup.

@Marek-26  tak ta plazma něco už pamatuje  🙂 Kaon 900 HD Mediabox má nastavený výstup na HDMI, pokud zkouším rozjet HDMi kabel, a SCART, když to hodím na SCART. V nasavení audio jsem zkoušel jak on/tak off dolby digital, bez rozdílu. Jediné, co jsem zatím dohledal, a na na více místech je, rada viz obr. - a psalo hodně lidí, že to zabralo. Tak uvidím zítra večer, pojedu to k rodičům zkusit. A jsem zvědavý na ten obyč DVB T2 set top box, jestli pojede přes HDMi...

 

 

 

advice.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá ta TV více HDMI?

Některý port by mohl být s "externím" audio vstupem - něco jako bývalo při DVI

 

upraveno:
takže po kouknutí do manuálu doporučuji zapojit do HDMI2, vstup HDMI1 je označován jako DVI

 

obrazek.thumb.png.ddf7828d4e1e07680cda0c884226d7d0.png

Upraveno uživatelem technik
  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mir69

Zdravím, omlouvám se, že jsem zde nehodil výsledek hned, ale nebylo moc času.

Takže s koaxiálem od Tubeho je signál - kvalita i síla OK. Zkoušel jsem na HDMI pícjnout jinou tv, malou Finlux z kuchyně, a ta jede bez problému i se zvukem. Ovšem, plazma LG, byť jsem zkoušel několik HDMI kabelů, i oba HDMI vstupy na tv, jede jen obraz. Po audiu se prostě přes HDMI slehla zem :-(  Takže jede jen přes Scart. Takže jak psal Marek-26, asi s tím nic neudělám. Hezký prodloužený víkend všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...