Přejít na obsah

HD Mediabox nejde spustit


Návštěvník petrajs

Doporučené příspěvky

@ quadra2030 Rozbočovače na F i IEC mají teoreticky stejný útlum, ale jak je vidět na obrázku, tak na vstupu do IEC rozbočovače je redukce z F na IEC. A ta 1dB taky "sežere". Navíc ten IEC rozbočovač je dost pofidérní a konektor na vstupu v něm ani příliš dobře nedrží. Provedení na F je výrazně lepší volba.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Standaano, pri napati je utlm 3dB na 0,707 povodnej hodnoty, moja chyba 🙂

@Adolf.Shitler Suhlas, pri kvalitnych F konektoroch a kabelazi bude nielen utlm, ale aj pripadne rusenie (ingress) mensie.. aj tak sa mi zda tych 10-11dB utlmu (zoslabenie o viac ako 70%) voci privodnemu signalu do bytu celkom dost, ale kazdemu co jeho jest.

 

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je "jedno" kolik bude útlum pokud je hodnota na zásuvce v rozmezí 60-70dBuV. Pak ty (STB by měl fungovat snad od 50dBuV) rozboky -4dB neudělají problém.
Ty slabé sňůry s lisovanými konektory zvládnou na 10m udělat i -7 dB, takže tam vidím větší problém.
Kvalitní kabel bude mít tak 2,5dB.

Ten útlum na IEC "spojce" 1dB nebude (tak spraseny konektor jsem ještě neviděl), spíše tam může být problém s odrazy a ty pak můžou nadělat paseku.

Útlum 7dB na zásuvkách je právě z důvodu odrazů na nezakončených výstupech ...

x Redmi Note 5 x

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude útlum na redukci z F na IEC (ta redukce je v celku), ale bude útlum mezi konektorem IEC a rozbočovačem na IEC. Už samotný spoj IEC Male > IEC Female je o lejně, protože stačí, aby se střed v IEC Female roztáhnul a začne to fungovat jako útlumový člen. Toto prostě nebrat a není to ani příliš ideální v televizorech a set-top-boxech, kde je stejné provedení. V USA mají vše na F a je klid.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mir69

Zdarvím všechny, a děkuji, že jste se zapojili a snažíte se přijít, kde je zakopaný pes. Už jsem psal Tubemu, abych to zkusil s kvalitním kabelem, se zakleštěnými koncovkami.  Na ten slabý koaxiál se to prostě nerozjede - nakočí pouze okno, viz obrázek. Toť vše. Ale, na stejný koaxiál, mi doma jede Kaon - kabel je jen stočený, není natáhnutý na délku, protože u mě mám zásuvku hned za televizí. A je jiná, než u rodičů. Když mi "technik" před cca půl rokem přinesl druhý (nový) set top box - tak ho chtěl vyzkoušet, neb ten první kleknul asi po dvou dnech. Samozřejmě ho přes HDMI nerozjel, jen přes SCART. Tak se ho ptám, kde hje problém - a on - jdeme to zkusit do toho druhého, obývacího pokoje. Tam set top box hrál přes HDMI v pohodě. Takže mi řekl - tak set top box je v pořádku, nashledanou... Takže asi tak 😞

Teď tedy zkusím první věc, kvalitní kabel. Data, anoirádio rodiče samozřejmě nevyužívají, takže nevím,  jaká je úroveň signálu na modemu. Mají myslím jen zapojený telefon, ale ten už vůbec nepoužívají.

IMG_20200401_193958.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Nebude útlum na redukci z F na IEC (ta redukce je v celku), ale bude útlum mezi konektorem IEC a rozbočovačem na IEC. Už samotný spoj IEC Male > IEC Female je o lejně, protože stačí, aby se střed v IEC Female roztáhnul a začne to fungovat jako útlumový člen. Toto prostě nebrat a není to ani příliš ideální v televizorech a set-top-boxech, kde je stejné provedení. V USA mají vše na F a je klid.

Pokud je "vymačkaný / vychozený střed" bude větší útlum na nízkých kmitočtech, pokud chybí stínění, je větší útlum na vysokých kmitočtech.
Ale spöuhlas, ve většině případů F konektorem nic nezkazíte

Před hodinou, mir69 napsal:

Zdarvím všechny, a děkuji, že jste se zapojili a snažíte se přijít, kde je zakopaný pes. Už jsem psal Tubemu, abych to zkusil s kvalitním kabelem, se zakleštěnými koncovkami.  Na ten slabý koaxiál se to prostě nerozjede - nakočí pouze okno, viz obrázek. Toť vše. Ale, na stejný koaxiál, mi doma jede Kaon - kabel je jen stočený, není natáhnutý na délku, protože u mě mám zásuvku hned za televizí. A je jiná, než u rodičů. Když mi "technik" před cca půl rokem přinesl druhý (nový) set top box - tak ho chtěl vyzkoušet, neb ten první kleknul asi po dvou dnech. Samozřejmě ho přes HDMI nerozjel, jen přes SCART. Tak se ho ptám, kde hje problém - a on - jdeme to zkusit do toho druhého, obývacího pokoje. Tam set top box hrál přes HDMI v pohodě. Takže mi řekl - tak set top box je v pořádku, nashledanou... Takže asi tak 😞

Teď tedy zkusím první věc, kvalitní kabel. Data, anoirádio rodiče samozřejmě nevyužívají, takže nevím,  jaká je úroveň signálu na modemu. Mají myslím jen zapojený telefon, ale ten už vůbec nepoužívají.

IMG_20200401_193958.jpg

Počítám, že se jedná o Kaon 900 (karta je schovaná za dvířky), tak ten pokud má špatný signál, tak naběhne ale nic nenaladí, protože je signál na kmitočtu 586 MHz slabý nebo rušený ..
Kaon 700 by se ani do tohoto stavu nedostal, ten by vyhodil chybu tušímže E201

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mir69

Rodiče mají obyč.HD Mediabox - první obr., ten se na obyč na těch 7-8 metrů prostě nechytá (ani na SCART, o HDMI ani nemluvě), já mám starý HD DVR Kaon (druhý obr.), ten mi v poho na ten obyč. kabel jede...

IMG_20200401_194555.jpg

IMG_20200418_202020_HHT.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mir69

Standa: I rádia?

Stando, nevím, kam přesně dotaz směřuje - jestli hrají rádia - myslíte jestli mi hrají i rádia - doma, na starém Kaonu, s tím obyč koaxiálem? Anebo u rodičů?  Doma na obyč. koaxiál jede vše, tv i rádia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...