Přejít na obsah

Nefunkční propojení routeru a modemu


Návštěvník Aparat77

Doporučené příspěvky

Návštěvník Aparat77

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Mám od vodafone pevný intertnet (kabel a kabelový modem s jedním RJ 45 výstupem dodali oni). Já mám vlastní wifi router TP link, lteráý jsem uvedl do továrního nastavení a propojil WAN vlastního wifi routeru s RJ 45 kabelového modemu Vodafone.

Wifi router mi hlásí , že WAN kabel není připojen (přitom je) a do wifi routeru mi tím pádem z kabelového modemu vodafone neteče net.

Nevíte, jak toto rozchodit ? Na infolince Vodafone jsou telata a s ničím neporadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus restartovat kabelový modem chvilkovým odpojením od elektrického napájení. 

A pokud za modem platíš měsíční pronájem možná bych zvážil jeho výměnu za modernější typ integrovaným Wi-Fi routerem, můžeš si o to požádat, stejně ti ho časem vymění, ale zase vlastní router má větší možnosti nastavení, záleží co preferuješ, také pozor na výši záloh za ten modernější se platí 70 až 100 kč

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Téma jsem oddělil, nemá pod tématu s DNS co dělat.

Jsou telata říká někdo, kdo si neumí zprovoznit router? It's your business. Jestli jde z modemu internet jen si to neumíte nastavit, zavolejte si na IT podporu, objednejte si IT technika. 

@tomus No, dle lokality to nebude DOCSIS (exUPC). 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gigabit switche mají  dobré,  ale levné  routery  o ničem  -  na 5 ghz pásmu  to neumí  DFS kanály,  takže  lze nastavit  jen  z nabídky  4 kanálů,  a protože  při  šířce  pásma  80 Mhz se wifi roztáhne  přes 4 kanály,  tak  prakticky  je na výběr  jen jeden jediný  "kanál",  a když  sousedi  vedle sebe  mají  oba tplinky tak si wifi nemůžou  nastavit  tak,  ať  se neruší,  ať  nastaví  kanál  38 nebo 44,  tak se jejich  síť  roztáhne  na 38 až 44 a není  kam uhnout,  protože  tplink umožní  zvolit  jen 38, 40, 42 a 44.

Možná  to jde  nějak  udělat,  ale nevím  jak. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...