Přejít na obsah

Roaming


Návštěvník ZdeněkK

Doporučené příspěvky

V tomto jediném měl Vodafone navrch.  A koukám že to dorovnal směrem dolů.  Přešel jsem k T-Mobile a to pokrytí u nich je úplně někde jinde.  Jak u dat, tak u volání. Říkal jsem si, že si Vodafone uvědomuje že je nejhorší a proto láká na zhruba dvojnásobek dat v zahraničí, ale jak je vidět tak jim to je jedno. 

  • Basic
  • -
  • Základní
  • -
  • Litomyšl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeme být rádi, že to Vodafone nedělá dle pravidel protože počítá data ze standardní ceny tarifu. Kdyby se mu chtělo tak by měl správně počítat data třeba z retencnich cen a čím nižší cena tím méně dat

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, oživuju téma datového (a vlastně proč ne i hlasového) roamingu.

Teď po návratu z Koreji a Japonska jsem si zas uvědomil, že znovu jsem se se svým mobilem a místní SIM kompletně obešel bez svého domácího operátora - a vlastně tak to dělám všude, kam jedu mimo EU, protože datová SIM na místě stojí pokaždé směšně málo, v řádu českých stokorun za pořádnou dávku gigabajtů.

Vlastně ani v případě VF jsem nevyužil WIFI calling, se kterým na wifině volám za domácí ceny namísto roamingových, protože to jistil datový hovor.

 

Shodou okolností se čeští operátoři hecli a přišli s (sice ne zcela dokonalými datovými balíčky), ale i tak je to podstatně lepší datový roaming mimo EU.

 

Nejdřív T-Mobile

https://mobilmania.zive.cz/clanky/t-mobile-zprehlednil-roaming-mimo-eu-cena-datovych-balicku-zacina-na-dvou-stovkach-za-1-gb/sc-3-a-1359763/default.aspx

 

Potom O2

https://mobilmania.zive.cz/clanky/o2-pres-leto-zavede-vyhodnejsi-data-v-roamingu-mimo-zeme-eu-zvolit-muzete-balicky-s-1-nebo-5-gb-od-299-kc/sc-3-a-1360190/default.aspx

 

Přijde VF s roamingovou nabídkou ještě originálnější? Více muziky za míň peněz?

Když to bude dávat ekonomický smysl a nebude to tak daleko od místních cenových poměrů, velice rád zaplatím i svému domácímu operátorovi. 😄 

 

(EDIT: A nějaké změny v ceníku hovorů a SMS mimo EU?)

 

Upraveno uživatelem paffko
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je to spíše o tom, co chce protistrana. Když zákazníci daného operátora hodně cestují do ČR, dá se tam najít nějaký konsensus. V opačných případech dělají to, co dělají i čeští operátoři a to je na turistech spíše být ziskoví.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Marek-26 napsal:

Tady je to spíše o tom, co chce protistrana. Když zákazníci daného operátora hodně cestují do ČR, dá se tam najít nějaký konsensus. V opačných případech dělají to, co dělají i čeští operátoři a to je na turistech spíše být ziskoví.

Úplně jsem teď neporozuměl, Marku. Ale obecně chápu, že uzavírání roamingových smluv s dalšími operátory je něco jiného, než nastavit svým zákazníkům rovnou domácí ceny. 

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výnos na roamingu vlastních zákazníků nebude moc rozdílný oproti výnosům v rámci ČR/EU. Ale samozřejmě, že pro operátora ve třetí zemi je to vítaný zdroj příjmu. A pokud do ČR necestuje větší počet jeho zákazníků, nemá důvod se o případný zisk ochuzovat. Proto je opět v kurzu i wangiri scam viz např. https://www.vodafone.cz/pece/muj-ucet-cislo/bezpecnost/aktualni-hrozby/, konkrétně zpráva "Prozvánění z telefonních čísel se zahraniční předvolbou (aktualizováno 12.8.2021)".

  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 1
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zahraničí mimo EU hlavně není potřeba vůbec roaming, ale dá se volat zcela zdarma:

https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/pokryti/volani-pres-wi-fi/

Jde to přes Wifi (VoWifi) anebo přes data místního levného operátora (VoLTE). Stačí si koupit místní SIM či eSIM, Vodafone kartu nastavit na "Volání přes Wifi" a ten hovor do ČR či z ČR jede přes data (Wifi hotspot třeba v hotelu anebo data z té místní SIM karty) a Vodafone jej neúčtuje, je to jako by člověk byl doma.

Levnější než zdarma to být nemůže 🙂 O2 a T-M tuto funkci přitom záměrně blokují, Vodafone podporuje.

Upraveno uživatelem Vulva
  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vulvajj, WIFI calling je u VF zdarma a píšu o něm i v mém příspěvku. 

 

 

před 36 minutami, Marek-26 napsal:

Výnos na roamingu vlastních zákazníků nebude moc rozdílný oproti výnosům v rámci ČR/EU. Ale samozřejmě, že pro operátora ve třetí zemi je to vítaný zdroj příjmu. A pokud do ČR necestuje větší počet jeho zákazníků, nemá důvod se o případný zisk ochuzovat. Proto je opět v kurzu i wangiri scam viz např. https://www.vodafone.cz/pece/muj-ucet-cislo/bezpecnost/aktualni-hrozby/, konkrétně zpráva "Prozvánění z telefonních čísel se zahraniční předvolbou (aktualizováno 12.8.2021)".

Super, díky za odkaz. Dlouho jsem nevěděl, jak podvodné zprávy na VF hlásit. Znamená to tedy, že na VF můžu přeposlat jak podvodnou zprávu, tak napsat i podvodné číslo, které mně volalo?

Upraveno uživatelem paffko
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...