Přejít na obsah

MODEM s QoS


Návštěvník Marcel

Doporučené příspěvky

Návštěvník Marcel

Dobrý den, mám dva dotazy.

Do bytu máme přiveden přes koax UPC inet přes modem Compal CH7465, budeme-li chtít modemy v jednom bytě dva, musí se zavést předpokládám druhý koax z domovní rozvodny? Nebo lze na jeden koax připojit plnou rychlostí i druhý modem (dvojí fakturace)?

Druhý dotaz - lze na vašem modemu Compal CH7465 nastavit Qos pravidla (nenašel jsem) kvůli omezení pásma stahování, jde mi hlavně o omezení rychlosti stahovaní a zároveň aby plně plně fungovala rychlost odezvy třeba on-line her a webových služeb. Ony fungují, ale ne v plné rychlosti, docházi-li současně ke stahování.

Rychlost je jinak dostačující.

Předpokládám, že budu-li muset za váš modem v bridge a připojit druhý modem, který QoS mít bude a půjde nastavit.

Děkuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na compalu si nenastavíte ani DNS, na QoS zapomeňte. Jestli vážně potřebujete QoS, tak si kupte nějaký lepší router (ne modem), který to zvládne (TP-link za tisícovku to nebude). Nebude stačit omezit rychlost na klientovi pro stahování?

Na co potřebujete v jednom bytě dva modemy?

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Marcel

Ano, router, na nějaké jsem již koukal, cena byla vyšší. Chci vše řídit raději centrálně, nikoli na klientech.

Dva modemy jsou trochu neekonomické, šlo o on-line hraní, stahování i jiné bez vzájemnho ovlivnování odezvy i rychlosti na jedné lince.

Lze to ale vše upravit přes rychlejší linku a vhodně nastavém routeru, proto QoS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Marcel

Na rychlosti na portech na switchi jsem včera koukal, ale v rámci lokální sítě, kde probíhá někdy kopírování a větší rychlosti v ní bych giga porty nechal. Ideálně to QoS přes router.

Teď  najít vhodný router a díky za tip.

 

Router vypadá dobře, jen dotaz - po přepnutí modemu do bridge pak na routeru bude - typ konektivity (PPPoE?), je tam nějaké další ověřování na UPC pri inicializaci routeru? Statickou IP a masku jako z modemu, DHCP, DNS lepší vlastní nebo providera, případně nějaké porty ven, QoS, VLAN a další věci zabezpeční, to už půjde.

Jde jen o tu první inicializaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teď nového ASUSe RT-AX56U  tam dáš na začátku dynamické přidělovaní adresy, název, heslo WiFi a konec nastavování 🙂

Na UPC DNS jedu od začátku cca 10let a žádný problém jsem neměl.

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marcel na WAN portu u zakoupeného nového (svého) routeru necháš automatické nastavení připojení. VF nepoužívá u kableového připojení PPPoE ani žádné další ověření, které bys musel dávat do svého routeru. Ověření proběhne na základě MAC adresy toho VF zařízení v bridge (ale to tě nemusí v podstatě zajímat). Compal/VF Station tedy přepněš do bridge (musíš mít veřejnou IPv4!!!, to si ověř před celou akcí) a pustí ti veřejnou IP do tvého routeru na WAN port. Na svém routeru si pak nastavíš vlastní DHCP a ostatní pravidla tak, jak budeš potřebovat. 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...