Přejít na obsah

OH vysílání na ČT


Návštěvník ahoso_vidaho

Doporučené příspěvky

@namec V DVB-T2 je ČT úplně v pohodě, ale Vodafone používá na realtime převod do SD/HD v kabelovém DVB-T nejspíš nějaký převodník z Aliexpressu, resp. možná je to tím, že se snaží nacpat do jednoho muxu všechno a bitrate je na úrovni 3gp streamu ze staré Nokie. A celkově je divné už to, proč VF do kabelového DVB-T překlápí signál z DVB-T2 (a musí tak dojít ke změně kodeku, což bude v řiti prakticky vždy) místo toho, aby taktéž použil primární signál ze SATu.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby se všechny programy ČT vlezly do jednoho muxu může být vysvětlení ohledně bitrate, ale nevysvětluje to důvod, proč se primárně nepoužívá SAT signál v H264, ale používá se DVB-T2 s jiným kodekem H265, z čehož je prostě konverze do H264 pro DVB-T ČT HD (resp. MPEG-2 pro DVB-T ČT SD) podstatně problematičtější.
U DVB-C je to pochopitelně snadné, protože tam se komplet obsah SAT multiplexu ČT v DVB-S2 z Astry 23,5E rovnou a bez jakékoliv degradace překlopí do DVB-C muxu.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já celkově nechápu to vysílání v DVB-T v kabelu. Televize co už umí DVB-T obvykle umí i DVB-C a základní programy kódované nejsou, takže se to zbytečně duplikuje a zabírá místo, o kvalitě ani nemluvě. To už mi přijde logičtější v kabelu ponechat ten analog, pro skleněnky, plazmy a lidi co nepřešli na digitál vubec.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@namec U DVB-C se má věc tak, že VF přijme ze satelitu celý multiplex ČT s kodekem H264 a přes transkodér ho převede do multiplexu v DVB-C v kvalitě 1:1 (kodek H264 tedy zůstává, stejně jako se nemění datový tok).
U kabelového DVB-T se ale děje něco jiného, tam VF přijme signál z pozemního vysílače v normě DVB-T2 s kodekem H265 a přes nějaký jiný transkodér to překlopí do kodeku H264 (pro HD verze ČT), resp. MPEG-2 (pro SD verze ČT) se současným snížením datového toku, takže výsledek je naprosto tristní.

@retron Hodně lidí má staré televize a u nich nějaký DVB-T set-top-box, resp. pořád je ještě v oběhu i dost televizorů bez podpory DVB-C, takže to kabelové DVB-T nějaké opodstatnění má. Ovšem aspoň u ČT by se mělo přistoupit ke změně kvality tím, že se signál primárně taktéž vezme ze satelitu a v kvalitě 1:1 rozhodí do dvou multiplexů v DVB-T (bohužel do jednoho, jako je tomu u DVB-C, se to nevejde).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@retron - zařízení, co umí jen dvb-t, je víc než dost - já třeba (protože mě minula éra Horizon boxů kvůli tomu, že musely být modem a neuměly být bridge) používám pro automatické nahrávání dvb-t tunery připojené k počítači a mám nastavené co za pořady to má v epg hledat a nahrávat, takže ani nečtu tv program, mám nastavená klíčová slova a čas od času se podívám co mi to nahrálo 🙂 

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...