Přejít na obsah

Kvalita ČT2 HD, ČT3 HD, ČTD HD v DVB-T


mirij

Doporučené příspěvky

@Oval

Končím s kontrolními projekcemi. Bolí mne z toho oči, mám toho dost. Co jsme chtěli to jsme tady dokázali. Prezentovali jsme několik shod.

Budu nahrávat až do neděle a pokud tady Ovale zveřejníte další výsledky tak já v nahrávkách zkontroluji pouze ty konkrétní časy, ne celé.

Ale pokud to odpískáte i Vy tak už nebudu nahrávat ani do té neděle.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

To by byla naprostá šílenost překlápět H265 do H264. Navíc VF stejně bere signál ČT kvůli DVB-C (a tam jistě nejde o primární zdroj signálu z DVB-T2).

No ona to zas taková šílenost brát zdroj signálu z pozemního DVB T2 zřejmě nebude jak si myslíš:

https://www.upczone.cz/topic/35716-snížení-kvality-dvb-t-multiplexu-498-mhz-čt2-čt-sport/?do=findComment&comment=155595

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem četl, ale měl jsem za to, že tento úlet už je minulostí. Ostatně VF může klidně brát signál ze satelitu Astra v MPEG-4, jako to dělá spousta dalších operátorů, protože i k tomuto je ten signál určený (nejedná se jenom o DTH). A ne se babrat s nějakým pozemákem v HEVC a prznit kvalitu převodem mezi kodeky.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pá 12-13:

Nakonec mi to nedalo a zkontroloval jsem v dnešních nahrávkách POUZE okamžik kdy na ČT1 končí polední zprávy, protože tam byla v posledních dvou dnech stejná chyba. A kupodivu ona je tam stále (čas 21:38)! A kousek dále když hlasatelka říká předpověď počasí tak CHYBÍ jeden frame/snímek.

image.thumb.png.87fd7dcf6dd69179d57d79e475ba9e76.png

 

A protože mám tentokrát nastaveno nahrávání jak z DVB-T SD tak i všechny ostatní varianty (celkem 5 variant, kromě té satelitní) tak jsem provedl porovnání:

image.thumb.png.bfe55d1347e58ae6c619711ab8077304.png

 Všech 5 nahrávek nahráno čistě bez discontinuit.

DVB-T2  https://www.uschovna.cz/zasilka/NH9HSM3HRTU3P4EB-5AF/

DVB-T SD https://www.uschovna.cz/zasilka/NHSR8J3GKSFPUFRT-VIA/

DVB-T HD https://www.uschovna.cz/zasilka/NHIXR9LKDDME3TM3-7HN/

DVB-C SD https://www.uschovna.cz/zasilka/NHN72SM38RZL8WSN-U9V/

DVB-C HD https://www.uschovna.cz/zasilka/NHW7THM5KYXKZJ4T-WHK/

PS: Můžu se zeptat kdo ty nahrávky stahuje? Je to někdo z Vodafonu? Je tam vždy jedno stažení.

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

St: 19-20 Kromě těch dvou tam opravdu jsou i následující dva ten s koloběžkou (je to srandovní) i auto z bagrem. Potvrzuji stejné chyby i na analog tv.

Pa: 12-13 14:35  Obraz do bíla bez čtevečků 7 snímků, ríká tam "bojové zkušenosti z Francie".

21:25 Ano, těšil jsem se na to zda tam bude výpadek i dnes, JE tam. 12:21:35 výpadek 8+3 snímky.

22:17 25 snímků bez obrazu + 1 snímek.  světlá mapa.

22:47 1 snímek při pohybu doleva.

26:02 bližší sebou několikrát cukne (tenis). Obzvlášť je to vidět na tenis. raketě.

Kromě toho 1 snímkového ostatní 4ři jsou vidět i na analog TV.

Chyby jak jsem již psal nejsou na straně uživatele, když už nic jiného, prokazuje to analogové tv vysílání s chybami.

Souhlasím s ukončením sledování. Nahraji ještě dnes v pátek 19-20. So-ne již nahrávat nebudu.

Je to opravdu náročné na sledování a už nejméně jednou se mi stalo, že při tomto sledování jsem normálně od tv odešel. Alespoň jednou jsem si to po návratu uvědomil a vrátil jsem přehrávání.

 

To porovnání: DVB T HD je zdroj UPC/Vod?

Všechny záznamy  co jsem nahrával a komentoval jsou DVB-T SD a analog tv od UPC/Vod.

Nečekám od Vodafone nějakou pomoc a tak jako tak už jsem rozhodnut v prvním čtvrtletí příštího roku dát výpověď na všechny služby UPC, nyní Vodafone.

Pokud budete potřebovat nějakou pomoc zatlačit na poskytovatele, pomohu pokud budu moci.

 

před 2 hodinami, mirij napsal:

...

PS: Můžu se zeptat kdo ty nahrávky stahuje? Je to někdo z Vodafonu? Je tam vždy jedno stažení.

Já jsem stahoval a k té uschovna.cz, při třetím stahování začala docela votravovat ať si pořídím prémium účet a text pro stažení byl černý na černém pozadí.

Veškeré stahování kolísalo mezi 20-50Mps.

Upraveno uživatelem Oval
druhý komentář ohledně uschovna.cz
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Oval

Pa: 12-13

>14:35  Obraz do bíla bez čtevečků 7 snímků, ríká tam "bojové zkušenosti z Francie".<

Toto je v pořádku (nejedná se o chybu), tak to bylo odvysíláno samotnou Českou televizí (viz moje sdílená nahrávka z DVB-T2).

>21:25<

Tedy další jasná shoda.

>22:17 25 snímků bez obrazu + 1 snímek.  světlá mapa.<

Tato chyba zřejmě koresponduje s mojí nalezenou chybou v čase 22:07 (jeden chybějící snímek)

> 22:47 1 snímek při pohybu doleva.<

Tuto chybu se mi nepodařilo najít.

> 26:02 bližší sebou několikrát cukne (tenis). Obzvlášť je to vidět na tenis. raketě.<

Ano, potvrzuji tuto chybu, tenista sebou nepřirozeně cukne.

 

>To porovnání: DVB T HD je zdroj UPC/Vod?<

Ano, je to všechno zdroj UPC/Vodafone. Pouze DVB-T2 je ze "vzduchu".

 

>Já jsem stahoval<

Takže jsem doufal marně, že se tím budou vážně zabývat.

-----------------------------------------------

Zrovna stříhám jeden pořad nahraný 9.7. z ČT3 HD DVB-T a všimněte si porušení videa na okrajích košile a okrajích tváře toho prodavače. Video jsem nahrál bez discontinuit, Jde o porušení na okrajích hran - něco takového by ani žádné rušení nevykouzlilo. Tentokrát si dovoluji směle tvrdit, že to tak odešlo už přímo z Vodafonu, že kdybych nahrával z DVB-T2 tak tam to nebude a kdyby se mnou nahrával např. Oval tak stejnou chybu potvrdí.  Také si dovoluji tvrdit, na základě předchozích zjištění, že stejná chyba bude také v ČT3 HD DVB-C.

image.thumb.png.3f280cbcbb5012ef22045716838a49b4.png

Jen, aby to tady nějak nezapadlo tak dávám odkaz na Vás: @technik

Ještě další ukázky ze stejné nahrávky:

 

Spoiler

image.thumb.png.a5ef8ec2ff9a628aad9e4b2e470dfff1.png

 

A ještě:

 

Spoiler

image.thumb.png.4239480eb32bf24aa056a6f08aaef699.png

 

Tak beru zpět tento můj poslední příspěvek, omlouvám se - pravděpodobně se jedná o chybu programu VideoRedo TVSuite 6. Program MPC-HC to přehrává čistě, bez těchto poškození!

--------------------------------------------------------------

Ale mám jinou chybu, pořad "Z metropole" 10.7., z ČT1 SD DVB-T (trvalá bolest) kterou potvrzuje jak VideoRedo TVSuite6 tak i MPC-HC přehrávač:

 

Spoiler

image.thumb.png.c06fc45b2cd4f15c5d224ea0fd7c15ae.png

 

 

Tak nakonec ČT3 HD v DVB-T není v pořádku. Toto je chyba v dnešním 10.7. pořadu "Domácí štěstí", kterou potvrzuje jak sw VideoRedo tak i MPC-HC:

 

Spoiler

image.thumb.png.addb2794ea91015266b2f13cb6f28b5c.png

 

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chtěl bych nyní upozornit na neostrost obrazu vůči tomu co Česká televize vysílá v DVB-T2.

Je mi jasné, že ta ostrost nikdy nebude taková jako v DVB-T2. Přesto mi ten pokles ostrosti obrazu přijde dost výrazný:

Srovnání: kanál ČT3 HD v DVB-T:

 

 

Spoiler

image.thumb.png.f9450ba519e46e324b8918735928e0fa.png

 

A kanál ČT3 HD v DVB T2:

 

 

Spoiler

image.thumb.png.70eb8e516a04aaea739d70aa2b7e6f65.png

 

Pokud používáte nějaké profesionální řešení na reencoding tak by výsledek mohl být krapet lepší, nemyslíte?

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zase opakuje již dříve reportovaný problém s kvalitou ČT1 HD v DVB T (a možná i v DVB C):

image.thumb.png.eef6ed4f8e2ed335596b35d0365ae710.png

 

Dnes 4.3.2023 těsně před pořadem "Z metropole". A prý, že je Vaše odbavovací pracoviště profesionální. Stream byl jinak nahrán bez chyb (tak jako dříve). 

 

Česká televize daný úsek v DVB-T2 ale odvysílala bez chyby, toto je stejné místo z paralelně nahraného pořadu v DVB-T2, také těsně před začátkem stejného pořadu 4.3. "Z metropole":

image.thumb.png.e1dcda24f815e4c6f38a5d1d28d4b65b.png

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mirij: Pochybuji že se tím budou zabývat, natož do toho investovat. Jako ukázka postačí se podívat na DVB-T EPG, to je taková tragédie že už nevím jestli nejde skoro o FakeNews. Stačí porovnat s EPG DVD-T2, třeba dnes CT1 po 22hodině pořad Chyba, na DVB-T v popisu jsou herci/obsazení zmiňovány dvakrát za sebou, jakoby zapisovatel koktal, nebo si už veřejně dělají legraci z poskytovaných služeb.

A když už legrace, tu píší i u pořadu Profesionálové na JOJ Family dopoledne. Díly různě popisují Bodieho, Doylea a Cowleyho z CI5, s obsazením českých herců, jednou jsem to nahrál abych se podíval zda je to pravda, ale ve skutečnosti se jedná o opravdu strašný seriál slovenské tv.

Vodafone zdědil opravdu strašnou ... a bohužel v tom pokračuje.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jen aby to neupadlo v zapomnění. Ta chyba je na ČT1 HD v DVB-T stále (opět v sobotu 18.3. těsně před pořadem "Z metropole"). Před týdnem jsem to reportoval Vodafonu, ale nikdo zatím neodpověděl. Bylo by fajn kdyby někdo z Vodafonu zde např. napsal, že chybu "řeší" nebo tak něco. Takhle vlastně nevím jestli to ignorujete nebo něco podobného.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...